Muzykuj.com Forum
Podłączenie kilku syntezatorów do kompa - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Studio (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=247)
+--- Dział: Karty Muzyczne (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=249)
+--- Wątek: Podłączenie kilku syntezatorów do kompa (/showthread.php?tid=1238)



Podłączenie kilku syntezatorów do kompa - Ralph1983 - 09.07.2016

Witam

Jak w temacie, czy ktoś z Was szanowni koledzy muzycy może mi wyjaśnić jak to zrobić ;-). Przykładowo mam 4 parapety, które chce używać w nowym projekcie jednocześnie, a w kompie mam tylko 3 wolne porty USB. JAko interface używam TC Impact Twin, w którym tylko z line 1&2 mogę nagrywać bezpośrednio do DAW audio, 3&4 jedynie monitorują. Więc jest lipa. Nie chcę wypinać i wpinać kabli do każdego z parapetu aby z niego coś zgrać.
Czasem jak oglądam na YT filmy w których to niektórzy mają po kilka klawiszy i ciekawi mnie jak oni je kontrolują z kompa

pzodro


RE: Podłączenie kilku syntezatorów do kompa - Azzorek - 10.07.2016

Kup mikser np. z dwoma wejściami stereo i czterema mono. Wtedy będziesz mógł podpiąć na raz wyjścia audio z czterech klawiszy. Po prostu wyjście z miksera podłączysz do wejścia audio w swoim interfejsie.

Jeśli chciałbyś podłączyć cztery syntezatory przez MIDI, tak aby DAW nimi sterował, potrzebujesz czteroportowego interfejsu MIDI.

Poniżej przykłady:

interfejs midi 4x4

mikser

Możesz też zamiast miksera kupić interfejs audio z czterema wejściami stereo lub ośmioma mono, tyle że licz się wtedy z wydatkiem rzędu 2500-3000PLN.

Przykład :

interfejs audio 8 wejść

Pozdrawiam,

Azz


RE: Podłączenie kilku syntezatorów do kompa - Ralph1983 - 15.07.2016

dzieki za odpowiedz ;-)


RE: Podłączenie kilku syntezatorów do kompa - fransobolix - 31.07.2016

w instrumencie włączenie funkcji midi powoduje wyłączenie nadawania sygnału midi tak było w moim przypadku, chcąc używać instrumentu jako klawiatury sterującej należy wyłączyć odbiur midi w moim przypadku MIDI OFF.

by komputer rozpoznał instrument należy wejść w panel sterowania - dzwięk i urządzenia audio - audio i ustawić odtważanie muzyki midi na MPU 401 wtedy nasz klawisz zabrzmi plikami midi z komputera nawet z winampa (włączona funkcja odbioru midi w moim przypadku MIDI ON

polecam program FL studio 5, można ściągać wtyczki emitujące różne syntezatory nawet takie z górnej półki oraz mase efektów