Muzykuj.com Forum
Tyros 4 czy Ketron - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Tyros 4 czy Ketron (/showthread.php?tid=208)Tyros 4 czy Ketron - luzny - 28.02.2013

Witam
Dwa instrumenty chodzą mi po głowie. Tzn chcę kupić jeden, ale jeszcze nie jestem sprecyzowany. Wiadomo chodzi o wesela. Yamaha chyba jest najbardziej popularna i trzyma standardy plików MIDI, natomiast Ketrona nie znam. Słyszałem demówki i są naprawdę dobre.
Proszę o opinię użytkowników.


RE: Tyros 4 czy Ketron - Grayek - 18.03.2013

Grałem na Tyrosach, mam Ketrona SD5. Powiem tak - Yamaha ma style pasujące do wszystkiego i na dobrą sprawę ciężko znaleźć styl nie nadający się do zagrania jakiejś piosenki. Midy i style, szczególnie skonwertowane z innych instrumentów bardzo często wymagają obróbki.

Ketron ma spoooro lepszą sekcję rytmiczną. Bębny tłuką jak żywe, bas nie jest mulisty i na moje ucho każdy jeden jest dynamiczny. Akordeony, organy, dęciaki - rewelacja!
Style są zrobione "pod nogę" i świetnie nadają się na chałturki. Jest oczywiście możliwość edycji barw USER, edycji styli i lekkiej obróbki MIDów, jednak w tym ostatnim przypadku w większości wystarczy podmienić dwa do trzech brzmień i poprzestawiać głośności. Często nawet surowe midy brzmią bardzo fajnie.

Niestety nie mam możliwości wrzucenia nic z Tyrosa, gdyż tego instrumentu nie mam "na warsztacie", ale mam Ketrona SD5, na którym niedawno nagrałem kawałek fajnej polki na stylu typowo chałturkowym - "Party Polka"

Link poniżej:
http://www65.zippyshare.com/v/95050241/file.html