Muzykuj.com Forum
Keyboard z możliwością podłączenia do komputera - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Keyboard z możliwością podłączenia do komputera (/showthread.php?tid=3458)Keyboard z możliwością podłączenia do komputera - akl - 06.01.2022

Od ładnych paru lat gram na gitarze, ostatnio miałem kilkuletnią przerwę a do powrotu skłoniła mnie gra Rocksmith dzięki czemu jestem bardziej zmotywowany i skupiony na grze.

Zawsze też chciałem nauczyć się grać na keyboardzie, mam kilka motywów które chciałbym kiedyś zagrać, a do tego keyboard mógłbym wykorzystywać jako kontroler MIDI i nagrywać nim perkusję jeśli będę miał taką potrzebę.
Nigdy nie wiedziałem jak się do tego zabrać aż stwierdziłem, że poszukam czegoś w rodzaju Rocksmitha na keyboard, i tak oto trafiłem na program Synthesia. 
Zaznaczam, że nie miałem z nim nigdy kontaktu, ale po screenach i filmikach wygląda że to może być to, czego szukam.

Tak więc teraz zaczynam się rozglądać z jakimś sprzętem, który pozwoliłby mi zacząć przygodę z nowym instrumentem. 
Posiłkując się wskazówkami na stronie Synthesii mam dwa typy, które wydają mi się sensowne, ale z racji, że nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z tym instrumentem, nie wiem na co zwrócić uwagę.
Sprzęt nad którym się zastanawiam to:
- Casio LK-S250 (ok. 1100 PLN)
- Yamaha PSR-EW310 (ok. 1500 PLN)

Casio mi się podoba z uwagi na podświetlane klawisze, które mogą być bardzo pomocne przy nauce (Synthesia je obsługuje). Nie mam pojęcia na ile jest o użyteczne w rzeczywistości i czy faktycznie jest to pomocne.
Dodatkowo Casio ma 61 klawiszy a Yamaha 76. Z jednej strony plus dla Yamahy ale dzięki temu Casio zajmuje mniej miejsca co też ma dla mnie znaczenie. Pytanie tylko na ile ta różnica w ilości klawiszy jest istotna dla początkującego.

Absolutnie nie ograniczam się tylko do tych dwóch modeli podanych wyżej, ale wydaje mi się że to dobry punkt odniesienia. Jeśli uważacie, że powinienem się zastanowić nad innymi modelami to chętnie to zrobię. Jedyny wymóg to chyba możliwość podpięcia do PC.

A, jeśli znacie jakieś lepsze alternatywy dla Synthesii to też dajcie znać. W tym jestem kompletnie zielony.


RE: Keyboard z możliwością podłączenia do komputera - akl - 13.02.2022

W chwili obecnej składniam się bardziej ku keyboardowi Yamahy, czy to dobry wybór dla początkującego?