Muzykuj.com Forum
Yamaha czy Kawai - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Yamaha czy Kawai (/showthread.php?tid=3594)Yamaha czy Kawai - Ravemag - 26.10.2022

Część. Prośba o pomoc w wyborze między dwoma pianinami cyfrowymi. 
Yamaha P35 czy Kawai ES-3.
Sprzęt dla córki uczącej się w szkole muzycznej. Nie chce wydawać dużo pieniędzy a i dodatkowo nie dysponuje miejscem na instrument akustyczny. 
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.


RE: Yamaha czy Kawai - Valtari - 26.10.2022

Witaj.
Oba instrumenty to modele poprzednich generacji, już dawno nie produkowane. Wybór zależy od ich stanu technicznego, głównie stanu klawiatury.


RE: Yamaha czy Kawai - Ravemag - 26.10.2022

(26.10.2022, 15:04)Valtari napisał(a): Witaj.
Oba instrumenty to modele poprzednich generacji, już dawno nie produkowane. Wybór zależy od ich stanu technicznego, głównie stanu klawiatury.

Dziękuję bardzo za informację. Czyli jak dobrze rozumiem w zasadzie nie ma między nimi wielkiej różnicy. Czy zatem warto dołożyć tys. Złotych i kupić Casio Privia PX-S1000? A gdybyśmy jednak zdecydowali się na straszy sprzęt to któryś z nich jest lepszy od drugiego (Yamaha vs. Kawai) 
Czy już przy tak starych generacjach nie ma to znaczenia?


RE: Yamaha czy Kawai - Valtari - 26.10.2022

Różnice są, bo to dwaj różni producenci, mający swoje technologie i stosujący własne rozwiązania. Więc różnice można zarówno usłyszeć w brzmieniu jak i odczuć w pracy klawiatury. Natomiast oba się nadadzą do nauki, na początek, powiedzmy dwa, może trzy pierwsze lata. Pod warunkiem że klawiatury nie są wytłuczone i to należy bezwzględnie sprawdzić przed zakupem. Potrzebna jest jednak umiejętność oceny pracy mechanizmu, Absolutnie nie kupować w ciemno, tylko dlatego że ktoś pisze w ogłoszeniu że instrument jest w idealnym stanie.
Potrzebna jest osoba umiejąca grać na instrumentach klawiszowych, sprawdzić oba i wybrać ten wobec którego nie będzie zastrzeżeń.