Muzykuj.com Forum
Roland fantom g vs korg m3+radias - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Roland fantom g vs korg m3+radias (/showthread.php?tid=3719)



Roland fantom g vs korg m3+radias - Tnt - 08.06.2023

Witam ! Jak w temacie co byście wybrali? Czy kupno któregoś z tych klawiszy ma nadal sens w 2023? czy lepiej patrzeć na coś nowszego ? Szukam czegoś czym mógłbym się bawić przez jakiś czas co byłoby dobrym uzupełnieniem lub alternatywą dla motifa xf. Na co zwracać uwagę przy kupnie  poszczególnych klawiatur są to modele z Ok 2007/2008 w budżecie ok 6/7k a wiec swoje mają a tanie nie są. Co się tam psuje i ile to kosztuje ? Na koniec jaki workstation albo syntezator polecacie jako alternatywę w tym budżecie czyli 6/7 k oraz 12/14k? Jakieś ciekawe propozycje ?pozdrawiam!


RE: Roland fantom g vs korg m3+radias - bestspec - 10.06.2023

Czy ten G i M3 to rozważasz tylko z klawiaturą 88 (tak po budżecie wywnioskowałem) i czy to będzie twój główny instrument czy jako dodatkowy (bo piszesz że będzie uzupełnieniem lub alternatywą dla XF - rozważasz jej sprzedaż?)?

Jeśli zakładasz też sprzedaż XF to proponuje alternatywne rozwiązanie do tego o które pytasz, czyli zastąpienie XF przez Yamaha MODX+ bo będziesz miał wszystko to co było w XF plus cała masa nowości (nowe sample/barwy i synteza X-FM) oraz masz możliwość korzystania z barw które zrobiłeś na XF czyli masz miękkie przejście na nowy sprzęt.
Do tego dokupił bym jakiś typowy syntezator VA czy cyfrowy, który uzupełniał by MODX+ (nawet w wersji modułu aby oszczędzać miejsce i jak nie potrzebujesz dodatkowej klawiatury) a moje typy które dają duże możliwości w nie drogiej cenie i świetnie uzupełnią MODX to Access Virus Snow, Modal Cobalt 8, Waldorf Blofeld, Novation Ultranova (albo nawet Mininova), Modal Argon 8, Akai Miniak (lub Alessis Ion bo to prawie to samo) czy Korg mikroKorg (ułożyłem według własnego priorytetu że pierwszy na liście najlepszyWink).