Muzykuj.com Forum
jakie pianino estradowe - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: jakie pianino estradowe (/showthread.php?tid=3899)jakie pianino estradowe - chomont - 04.04.2024

Witam pięknie znawców.   Jakie polecacie pianino typu Kawai mp7se ale z większymi możliwościami syntezy np arpeggiator itd? Gram na pożyczonym Nord stage 4 jednak nie stać mnie na takie bajery. Może być starszy instrument ważne by klawiatura była ważona, dobre brzmienia, plus wbudowany syntezator? czy jakby to nazwać, chodzi o instrument  do gry na występach a nie stacjonarnie Najlepiej do 5000pln


RE: jakie pianino estradowe - Valtari - 04.04.2024

Witaj.
Pierwsze o czym pomyślałem to Kurzweil. Olbrzymie możliwości edycyjne brzmień, potężny procesor efektów, świetne instrumenty na scene, tylko nie wiem na jaki model wystarczy Twój budżet. Myślę że na używany Sp6, na Forte Se chyba zabraknie. W Kurzweilu nie znajdziesz tak dobrej klawiatury jak ta w Mp7Se, najlepszym wyborem byłby model z Fatarem Tp40, ale nie znajdziesz go w proponowanych przeze mnie Sp6 i Forte Se. Zależy jak bardzo ważna jest dla ciebie  jakość klawiatury (odczucia z gry)
Ciekawą propozycją jest Roland Rd88, trochę dokładając może miałbyś nawet nowego. Mnóstwo brzmień i całkiem fajna klawiatura PHA4.
Zobacz jeszcze Yamahę CK88, możliwe że również osiągalna nowa przy niewielkim zwiększeniu budżetu. Lekki instrument stworzony  do gry na scenie, słabym punktem według mnie jest tu klawiatura GHS, jest ważona ale nie gra się tak przyjemnie jak choćby na Rolandzie Rd88.
Dobrze by było odwiedzić jakiś porządnie zaopatrzony sklep i ograć to co będzie dostępne. Sam wiesz najlepiej jakich brzmień potrzebujesz, jakiej ich jakości oczekujesz i trzeba się osobiście przekonać który instrument Ci to zapewni.


RE: jakie pianino estradowe - pawelsz - 04.04.2024

MODX 8? Używany


RE: jakie pianino estradowe - chomont - 06.04.2024

Dziękuję za podpowiedz,i będę szukał. A czy  może znacie jeszcze gdzie opróćz znznego portalu aukcyjnego można w dobrej cenie takie instrumenty wyszukać?


RE: jakie pianino estradowe - pawelsz - 07.04.2024

(06.04.2024, 21:45)chomont napisał(a): Dziękuję za podpowiedz,i będę szukał. A czy  może znacie jeszcze gdzie opróćz znznego portalu aukcyjnego można w dobrej cenie takie instrumenty wyszukać?

Oprócz znanego portalu A...ukcyjnego, jest równie znany portal O...głoszeniowy Wink , a także wiele grup tematycznych na F...acebooku Big Grin .  Ale bywa, że najlepszą cenę na nowy instrument znajdziesz po prostu w którymś ze sklepów muzycznych, więc można również szukać najniższych cen w G...lobalnej wyszukiwarce  Cool .


RE: jakie pianino estradowe - garit - 08.04.2024

Używane instrumenty można kupić również w sklepie na k, klawiszowe. Jeśli chodzi o MODX8 to jak Warszawa Ci po drodze to zapraszam do siebie na ogranie tego modelu, chodzi mi ostatnio pomysł na zmianę instrumentu.


RE: jakie pianino estradowe - bestspec - 08.04.2024

(08.04.2024, 12:22)garit napisał(a): .........., chodzi mi ostatnio pomysł na zmianę instrumentu.

Na jaki? Montage M? Wink


RE: jakie pianino estradowe - garit - 09.04.2024

Montage Mx8 ma świetną klawiaturę, podpasowała mi, nie powiem, i to byłby dobry wybór, ale na razie za drogo.
Sam nie wiem, na razie myślę. Zawsze chciałem pograć na Nordzie na tej klawiaturce watarefall, to może to. Kurzweil 2700 też kusi.


RE: jakie pianino estradowe - Adam_S - 19.06.2024

(04.04.2024, 17:45)Valtari napisał(a): (...)
Ciekawą propozycją jest Roland Rd88, trochę dokładając może miałbyś nawet nowego. Mnóstwo brzmień i całkiem fajna klawiatura PHA4.
A czy Roland RD08 wart jest uwagi?
Też ma klawiaturę PHA4 i niby brzmienia "przeniesione" z RD88, ale w tańszych wersjach zazwyczaj coś jest wycięte. Wiadomo co?


RE: jakie pianino estradowe - pawelsz - 19.06.2024

MeX mówił coś na temat różnic. Napisy w różnych językach są.

https://youtu.be/-F9gUUF0VOU