Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland BK3 vs VA-7
01.10.2013, 19:25,
#1
Roland BK3 vs VA-7
Witam!
Potrzebuję pomocy, mam dylemat, w podobnej cenie mam możliwość kupienia bk3 lub va-7. Bk-3 - nowość, podobno jakość dzwięków bardzo dobra ale czy tak dobra lub lepsza niż te które posiada silnik VA-7. Zaznaczam że klawisz ma być do domu, do amatorskiego grania. Zależy mi na jakości pianina, saksofonu ale też chciałbym ciekawe brzmienia syntetyczne.

pozdrawiam!

Odpowiedz
01.10.2013, 21:51,
#2
RE: Roland BK3 vs VA-7
nie ma to jak samemu posłuchać w sklepie/u kogoś i wybrać, samemu, bo co opinia to wynik innego gustu Tongue

Odpowiedz
02.10.2013, 08:03,
#3
RE: Roland BK3 vs VA-7
Va-7 ma więcej możliwości ekspresyjnych D-Beam, Ribbon. Przeczytaj co daje VA7 i Bk3 w internecie, bo brzmieniowo będzie podobnie, ale nie jestem pewien czy w BK3 trochę lepiej.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.10.2013, 23:14,
#4
RE: Roland BK3 vs VA-7
Odradzam BK-3. Miałem go w sklepie i nawet nie polecałem ludziom. W przeciwieństwie do BK-5 jest za drogi w stosunku do jakości. VA-7 nie miałem okazji dotknąć ale słyszałem same pochlebne opinie (oczywiście w kontekście cenyBig Grin)

Odpowiedz
08.10.2013, 19:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.10.2013, 19:04 przez HotIce.)
#5
RE: Roland BK3 vs VA-7
(06.10.2013, 23:14)dzdzystyjames napisał(a): Odradzam BK-3. Miałem go w sklepie i nawet nie polecałem ludziom. W przeciwieństwie do BK-5 jest za drogi w stosunku do jakości. VA-7 nie miałem okazji dotknąć ale słyszałem same pochlebne opinie (oczywiście w kontekście cenyBig Grin)
Znalazłem test BK-3 -test bk-3. Z tej recenzji wynika że jest super, nie ma konkurencji w tej cenie a nawet o 1000zł wyższej. Nie wiem ile w tym prawdy, szkoda że nie ma jakiegoś zestawienia w sieci instrumentów różnych marek z podziałem na lata, silnik brzmieniowy, zastosowane technologie ulepszające brzmienie bo czasami nowe instrumenty posiadają silnik ze starszej generacji więc można by kupić coś starszego i mieć zbliżone brzmienie nie wydając fortuny...

Odpowiedz
10.10.2013, 23:54,
#6
RE: Roland BK3 vs VA-7
Pianino mnie rozczarowało bo nie dali SuperNATURAL - mam wrażenie "plastikowości", dętki rzeczywiście w tej cenie niezgorsze ale trzeba przebrać bank bo wśród kiepskich są fajne i odwrotnie. Jeśli nie chcesz używać zewnętrznego nagłośnienia to niestety zainstalowane głośniki są do de. Obadaj sam, wszystkie sklepy muzyczne to mają, może jakimś cudem znajdziesz go atrakcyjnym dla swoich zastosowań.
W moim odczuciu E-09 na swoje czasy miał lepszy stosunek cena/jakość i dlatego nie uważam BK-3 za bardzo opłacalny, zresztą serio, klienci naprawdę nie dawali się przekonać a jak zapewne wiesz w handlu często można sprzedać kupę jako belgijską czekolade:/
Jeszcze odrębną kwestią są bajery które Roland dorzucił do tej maszyny - pytanie czy będziesz z nich korzystał. Może to błąd ale ja patrze na instrument przez pryzmat brzmienia a jeśli chodzi o podkładki mam w głowie Tyrosa i PSR-950 z którymi ciężko konkurowaćBig Grin
Także kajam się i biję w pierś jeśli mój osąd był zbyt subiektywny bo nie odważę się kwestionować opinii Pana Lemańskiego, który zresztą napisał i nagrał świetną reckę więc wystarczy posłuchać próbek, poczytać, pograć przy najbliższej okazji i jeśli będzie pasować to wykładać pieniądz.

Odpowiedz
11.10.2013, 05:59,
#7
RE: Roland BK3 vs VA-7
Problem przeciętnego polaka to nowy za 3 tyś kontra wypasione kilkuletnie sprzęty. To tak jak z samochodami Smile Można nowego Sparka kupić, albo używanego hmmm Passata, BMW, Toyote. Wydamy pieniądze na nowy instrument i rozczarowanie, że mniejszy komfort, ale nowe i pewne. Porównywanie starych do nowych troszkę mija się z sensem w niektórych przypadkach. Bo aktualna technologia, jeśli tania to wcale nie musi oznaczać czegoś słabego. Roland doskonale zdaje sobie sprawę, że jak człowiek szuka sprzętu do 3 tyś to tyle za niego zapłaci, ale o tym wie i Yamaha i rozdrabnia się na jeszcze mniejszy segment. Odnośnie technologii to popatrzcie wstecz. Jak brzmiał keyboard za 3 tyś parę lat do tyłu.
PS:Tyros 1 powoli zaczyna kosztować tyle co Bk3. Sami widzicie, że wybór ciężki.

A co do testów, to zawsze w nich odnosimy się do tego co aktualnie jest na rynku dostępne. To tak jak z przetestowanym Casio XWP1, jeden z konkurencyjnych portali zarzucił, że go chwalimy, ale kiedy padnie pytanie o konkurencyjne produkty za 1900zł to już nie jest tak różowo, bo nic na rynku nie ma o podobnych możliwościach. Pamiętajcie jeszcze o jednym: jeśli instrument brzmi dobrze jak na 3 tyś czy 1900zł to oznacza to, że nie jest porównywany z instrumentem za 15 tyś, tylko dobrze brzmi w SWOJEJ kategorii.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 332 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Roland FP-10BK vs GO88 therjm_ 2 413 13.11.2023, 17:33
Ostatni post: pawelsz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 455 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Roland fantom g vs korg m3+radias Tnt 1 668 10.06.2023, 09:33
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS