Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha - podwyżka cen
27.11.2016, 23:04,
#1
Yamaha - podwyżka cen
Witam.

Szukam swojego pierwszego pianina cyfrowego. Po lekturze wielu wątków i miesiącach rozmyślań chodzi mi po głowie kupno yamahy p45. Tylko z tego co zauważyłem ostatnio skoczyła cena tego instrumentu. 1-2 miesiące temu szło ją kupić ja około 1700zł, obecnie wszędzie chodzi po 2000zł. Myślicie że powodem jest okres świąteczny czy to coś bardziej długofalowego?

Odpowiedz
27.11.2016, 23:12,
#2
RE: Yamaha - podwyżka cen
Grałeś w ogóle w sklepie na tym instrumencie, że się na niego nastawiasz? Skąd wiesz, ze Ci się będzie podobać jego brzmienie i praca klawiatury? Jedź wpierw do sklepu i ogarnij pianinko a jak nie masz więcej pieniędzy, to i tak nie masz wielkiego wyboru więc trzeba go będzie kupić.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.11.2016, 10:24,
#3
RE: Yamaha - podwyżka cen
Sprawa wygląda tak że instrumentu raczej nie ogram - gdyż najzwyczajniej w świecie grać nie umiem ani trochę. Grać nie zamierzam profesjonalnie, szukam sobie jakiegoś hobby na wieczory a zawsze się chciałem nauczyć grać na pianinie, stąd pomysł. Przeszukując fora doszedłem do wniosku że ten wybór będzie najbardziej optymalny w tej cenie - i tak już od początkowego limitu oddaliłem się o lata świetlne Smile . A nie chcę wpaść w pętlę podwyższania ceny w nieskończoność jak i tak jako laik na pewnym pułapie początkowo różnicy nie zauważę. W grę wchodzi również problem, że po prostu po pewnym czasie może się okazać że to jednak nie to hobby, więc też nie chcę przesadzać z wydatkami.

Zastanawiam się po prostu czy ostatnia podwyżka jest spowodowana okresem świątecznym, bo jeśli tak to się po prostu wstrzymam z zakupami. A Panowie siedząc w temacie mogą mieć jakieś swoje obserwacje związane z takimi skokowymi podwyżkami cen, stąd moje pytanie.

Odpowiedz
28.11.2016, 11:04,
#4
RE: Yamaha - podwyżka cen
Nie mam pojęcia z czym związana jest podwyżka cen ale to wydaje mi się najmniej ważne.
Ja bym radził wstrzymać się z zakupem jakiegokolwiek instrumentu a zainwestować w kilka prywatnych lekcji fortepianu. Zobaczysz wtedy czy Ci się to podoba czy nie. Jeśli nie, to zaoszczędzisz pieniądze a doświadczenie bezcenne. Jeśli tak, to nabyte umiejętności z pewnością zaowocują na przyszłość.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.11.2016, 12:54,
#5
RE: Yamaha - podwyżka cen
Chyba trzeba będzie tak zrobić, w sumie i tak będę z ewentualnym kupnem czekał do początku przyszłego roku. Dzięki za pomoc i wszystkie odpowiedzi Smile

Odpowiedz
16.01.2017, 11:33,
#6
RE: Yamaha - podwyżka cen
Witam . Ja bym zaproponował yamahę YDP 143 wiem że w Music-Express można wynegocjować fajne ceny a jaki pierwszy instrument 143 jest naprawdę okej Smile

Odpowiedz
16.01.2017, 12:01,
#7
RE: Yamaha - podwyżka cen
Tak dla ścisłości, to każdy porządny forumowicz zapoznaje się z regulaminem forum i swój pierwszy post pisze w dziale "Przywitaj się".
Cóż to tylko Yamaha jest na rynku instrumentów klawiszowych? Mamy tu na forum cichych dystrybutorów z Casio a teraz przedstawiciel sklepu???
Z dwojga złego wolę Ciebie niż kasjofanów ale forum nie służy do kryptoreklam - za to są bany, tak samo jak za podwójne konto kolego!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 294 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 333 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 291 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,905 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS