Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
12.12.2016, 18:16,
#1
Question  Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
Witam wszystkich forumowiczów!
Jednocześnie proszę o pomoc. Sad
Zacznę od tego, że jestem w 2 klasie liceum. Uczęszczam na lekcje pianina od ok. 8 lat. Gram praktycznie tylko klasykę. Moje umiejętności nie są bardzo wybitne ale raczej też nie jest tak, że nie mam się czym chwalić Wink
Chciałbym dokonać zakupu pianina cyfrowego stacjonarnego (odrzuciłem samą klawiaturę ze względów estetycznych).
Liczy się dla mnie klawiatura, dźwięk i nie mogę ukryć, że chciałbym aby to pianino było ładne.
Jeśli chodzi i kwotę to początkowo rodzice powiedzieli 4000 zł, ale po wstępnym przejrzeniu większości forum stwierdziłem, że postaram się zwiększyć kwotę nawet do 8000zł i się udało. To jest ostateczna kwota i powyżej niej nawet nie mam co się zastanawiać.
Z góry dziękuję za każdą pomoc. Smile

Odpowiedz
12.12.2016, 19:21,
#2
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
Witaj!
Przede wszystkim, to jak zwykle zapytam - dlaczego nie pianino akustyczne?, tym bardziej, że grasz klasykę, która tak tego (dynamika, wybrzmiewanie) wymaga.
Jeśli jednak nie (szkoda dla Ciebie uważam), to musiałbyś zacząć od wizyty w sklepie muzycznym i ograniu w miarę możliwości wszystkich możliwych modeli pianin cyfrowych w twoim przedziale cenowym. Zwróć wtedy uwagę na własne odczucia z gry, czyli praca klawiatury i główna barwa dźwięku fortepianu - ma się Tobie dobrze na nim grać i Tobie podobać jego brzmienie. Każdy ma inny gust i każdy może co innego polecić, czy to na forum, czy to w sklepie.
4000 a 8000 to spora różnica w wyborze i jakości instrumentu, zwłaszcza klawiatury. Nie koniecznie jednak najdroższy instrument zadowoli Twoje oczekiwania więc też nie rób sobie zbytniego ciśnienia, że droższy instrument będzie dla Ciebie lepszy.
Polecam przede wszystkim trzech producentów z naciskiem na dwóch, czyli Kawai, Yamaha i Roland, z naciskiem na dwa pierwsze. Casio nie polecam, bo w kwestii brzmienia jest nadal po za peletonem - niech lepiej robią zegarki i kalkulatory (piszę to, bo wiem, że zaraz zjawią się tu, niczym hieny - naganiacze z Casio, którzy nie znają i nie polecają nic innego jak tylko instrumenty tego producenta).
Do klasyki, to jednak najbardziej poleciłbym Kawaia - KDP90, CA17, CA67. Są to najczęściej wybierane instrumenty przez pianistów grających klasykę. Nie chodzi tylko o brzmienie ale głównie o klawiatury. Yamaha tez jest dobra w tej materii ale to kwestia tego jakie brzmienie się spodoba. Roland, to bardziej pasuje mi do rozrywki niż do klasyki ale to też nadal dobra liga instrumentów.
P.S. Przeglądnij również ten dział dokładniej, bo jest tu kilka wątków z bardzo podobnymi pytaniami.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.12.2016, 19:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2016, 20:13 przez Amator.)
#3
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
Dziękuję za odpowiedź.
Dlaczego nie akustyczne? Już wyjaśniam. Mam w domu, w pokoju gościnnym, gdzie bardzo często wiele osób spędza tam swój czas nie dając mi się skupić na grze, starą akustyczną Legnice która niestety nie stroi już tak jak powinna (swojego rodzaju pamiątka rodzinna). Chciałem przenieść do mojego pokoju, który jest na pierwszym piętrze ale niestety jej gabaryty mi na to nie pozwolą, dlatego zdecydowałem się na Cyfrowe. Drugą ważną sprawą jest fakt, iż za 2 lata wyjeżdżam z domu i chciałbym zabrać pianino ze sobą i prawdopodobnie będę mieszkał w mieszkaniu gdzie trzeba brać pod uwagę sąsiadów i w tym przypadku w grę mogą wchodzić tylko i wyłącznie słuchawki.
Prawdę mówiąc, nie brałem innych możliwości pod uwagę niż te trzy marki. Ale nie mogłem znaleźć nic ciekawszego z Yamahy i Rolanda.
Z Kawai zainteresowały mnie te Pianina: Kawai CA 65, Kawai CN34, Kawai CA-17
Czy mógłbyś opisać każde z tych pianin (włączając też te które ty podałeś)? Wady, zalety i co je wyróżnia np.
Przeglądałem, ale nie mogłem znaleźć nic co mi odpowiadało dlatego założyłem nowy wątek.

I chciałem jeszcze dodać, że fakt faktem gram głównie klasykę, ale czasem na zajęciach gdzie gram na Pianinie Yamaha 535 bodajże, lubię się pobawić różnymi efektami, tak dla rozluźnienia.

@Edit
A co do ogrania to miałem taki plan, żeby teraz wybrać 2-3 pianina wg opinii użytkowników i dopiero potem pograć na nich w sklepie i ewentualnie zakupić

Odpowiedz
12.12.2016, 20:34,
#4
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
Wybór cyfrówki, zupełnie zrozumiały.
Wg. mnie Kawai robi najlepsze klawiatury ale to też kwestia gustu, bo dla niektórych są one najzwyczajniej za ciężkie i zbyt ospałe - Ja np. takie lubię. Yamaha robi lżejsze klawiatury ale ciężko już w nich o drewno jak w Kawaiu. Roland jest jakby czymś pośrednim ale czy ten kompromis dobrze im wyszedł, to też kwestia oceny własnych rąk.
Co do klawiatur:
Kawai CA67, to następca CA65. Bardzo podobna drewniana klawiatura (GF/GF2) lecz nieco zmodyfikowana w wykończeniach elementów konstrukcyjnych mechanizmu symulacji wymyku. Różnica po miedzy nimi jest mało wyczuwalna. Praca wymyku i trzeciego sensora bardzo głęboka. Jest to jednak jedyna klawiatura (wśród wymienionych) na rynku, która od swojego początku do miejsca w którym się obraca, posiada tą samą długość klawisza co w akustycznym fortepianie.
http://www.kawaimp.com/mp11/images/detai..._ph_03.png
Kawai CA17, to również znakomita drewniana klawiatura (RM3), choć już nie tak długa jak GF/GF2 ale za to nieco szybsza. Praca wymyku i trzeciego sensora płytsza od GF/GF2.
Kawai CN35 (nowszy model od CN34), klawiatura RH3 z imitacją drewna ale nadal z wymykiem, nadal dość ciekawa i też warto ją ograć, pomimo, że to już nie drewno.
Jeśli chodzi o Yamahy, to już dobrze nie pamiętam ale im wyższy model tym lepiej.
Roland to obecnie PHA4 i PHA50 - obie pracują dość podobnie jak na mój gust.
Jeśli chodzi o brzmienie, to:
Kawai buczy w basie i potrafi zrobić niezłą kakofonię w gęstszej fakturze akordowej, której nie da się słuchać (szkoda). Środek, śpiewny, klasyczny, po prostu miód-malina. Górne rejestry dobre.
Yamaha brzmi dosyć jasno i strunowo więc jeśli lubisz takie brzmienie, to możesz być trafiony strzałą cyfrowego amora.
Roland, to taki quasi Steinway z ciężkim i selektywnie wybrzmiewającym dołem - nie do zamulenia, z środkiem nieco matowym aż czasem chciałoby się przycisnąć więcej a nie wychodzi, za to góra jest ładna, młoteczkowa.
Pamiętaj jednak, że to tylko moja ocena, która w twoich rękach i w twoich uszach może być zupełnie inna.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.12.2016, 00:11,
#5
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
Dziękuję za zainteresowanie postem. Smile
Niestety Kawai CA67 i CA65 poza zasięgiem cenowym. Sad
Natomiast Kawai CN35 i CA17 są w podobnej cenie. Nachodzi pytanie: które lepsze? Które wybrać?
Czy pomiędzy CN35 i CN34 są duże różnice? Oprócz ceny Wink
Jeśli chodzi o Yamahę to wchodzi w grę inny model niż Clavinova 535?
I jeszcze jedna prośba, czy mógłbyś wskazać mi sklepy w Warszawie w których będę mógł przetestować powyższe modele? Znam tylko Pasję, choć jeszcze nie dzwoniłem do nich wątpię żeby mieli wszystkie interesujące mnie pianina na miejscu Sad

Odpowiedz
14.12.2016, 10:57,
#6
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
CN35 ma lepszej generacji klawiaturę z wymykiem od CN34. CA17 nie ma tyle brzmień i funkcji co CN35 ale tak jak pisałem, jeszcze lepsza drewniana klawiatura ale to musiałbyś sam ich dotknąć i się przekonać która bardziej Tobie leży. Jeśli chodzi o Yamahę, to w tej cenie raczej 535.
Ze sklepów w Warszawie, to Pasja i Riff a gdzie jeszcze to googluj Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.12.2016, 16:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2016, 17:42 przez Amator.)
#7
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
W sobotę się wybieram do Warszawy Big Grin Mam nadzieję, że będzie co z tego xD
Całkowicie zapomniałem o Kawai KDP90, domyślam się że klawiaturę na najgorszą spośród wyżej wymienionych ale jednak nie jest taka zła? A jeśli chodzi o brzmienie, dźwięk, to wszystkie Kawaie powinny brzmieć tak samo albo chociaż podobnie?

@Edit
A co z Kawai CN25 i z tymi Rolandami? Jakieś konkretne modele?

Odpowiedz
14.12.2016, 17:49,
#8
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
Tak jak piszesz, KDP90 nie ma tak dobrej jak tamte ale w swojej cenie jest przyzwoita. Spróbuj to się przekonasz.CN25 nie pamiętam co tam siedzi.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.01.2017, 22:48,
#9
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
Po dluzszych przemysleniach stwierdzam, ze brzmienie Yamahy okreslilbym jako wywazone bez ekscesow. Na poczatku podchodzilem nieco sceptycznie, ale po glebszym przemysleniu ma to chyba sens. Problem w tym tylko taki, ze muzyka powinna wzbudzac emocje i pomijajac wplyw pianisty sam instrument jest nudny jak flaki z olejem, wiec mnie zadne z pianin cyfrowych Yamahy nie zachwycilo. Dlatego nie dziwi mnie, ze Kawai i Roland sa czesto wybierane (cos w tym jednak jest). Bawilem sie najtanszym Kawai i zdecydowanie mialo swoj charakter.

Hybrydowe Casio GP-500 jest naprawde niezle - brzmienie, klawiatura. AP650 niczym mnie nie urzeklo i wg mnie lepiej zaoszczedzic wydajac na AP260. AP700 nie pamietam a skoro nie pamietam to chyba nie testowalem lub nie bylo warte zapamietania skoro nie wbilo sie w pamiec. Casio ma jeden z lepszych systemow naglosnienia co rekompensuje pewna niedoskonalosc brzmienia fortepianu (brakuje brzmienia strun i pewnej szklistosci; wdziera sie pewna wyczuwalna sztucznosc). Trzeba jednak uwazac na klawiature: zdarzaja sie modele, gdzie klawisze kolebia sie na boki co moim zdaniem jest niedopuszczalne(nie pamietam juz jaki to byl model, ale identyczne zjawisko widzialem w tescie Casio na e-muzyk).

Odpowiedz
08.01.2017, 00:38,
#10
RE: Pianino cyfrowe-Jakie wybrać?
(07.01.2017, 22:48)limo napisał(a): ...stwierdzam, ze brzmienie Yamahy okreslilbym jako wywazone bez ekscesow, ...po glebszym przemysleniu ma to chyba sens.
...sam instrument jest nudny jak flaki z olejem
Ma sens ale jest nudny - to chyba nie ma sensu, skoro jest nudny?
(07.01.2017, 22:48)limo napisał(a): Hybrydowe Casio GP-500 jest naprawde niezle
Dokładnie! Jest niezłe ale nic więcej. Za tą cenę nie zachwyca.
(07.01.2017, 22:48)limo napisał(a): Casio ma jeden z lepszych systemow naglosnienia co rekompensuje pewna niedoskonalosc brzmienia fortepianu
Pewna niedoskonałość Big Grin
Delikatnie powiedziane, no ale cóż - robi się ciekawie Wink
(07.01.2017, 22:48)limo napisał(a): wdziera sie pewna wyczuwalna sztucznosc
Tutaj się zgodzę!
(07.01.2017, 22:48)limo napisał(a): ...zdarzaja sie modele, gdzie klawisze kolebia sie na boki co moim zdaniem jest niedopuszczalne (nie pamietam juz jaki to byl model, ale identyczne zjawisko widzialem w tescie Casio na e-muzyk).
Zgadza się - niedopuszczalne i chodzi tu o niektóre modele PX-150 ale nie wszystkie. Natomiast Radek wspomina o AP250:
https://www.youtube.com/watch?v=K5TPdiWJ3do

No, no! To wszystko coś mi przypomina Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
Information Jakie wymagania sprzętowe komputera do klawiatury midi komodo83 9 1,574 02.10.2023, 20:09
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS