Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawai MP11
20.09.2017, 22:12,
#1
Kawai MP11
Witam,

proszę o radę i zaznaczam, że nie mam pojęcia o tych instrumentach. Zawsze omijałem je szerokim łukiem ale w chwili obecnej jest właśnie potrzeba na taki instrument (pobyt poza krajem, mały pokój).
Jestem klasycznym pianistą i poszukuję klawiatury jak najbardziej zbliżonej do prawdziwego fortepianu akustycznego która sprosta również wymaganiom czysto technicznym, muzyka wirtuozowska, impresjonizm. A więc klawisze obowiązkowo drewniane, klawiatura jak najbardziej wrażliwa na niuanse, pedał a najlepiej trzy.
Możliwość gry na słuchawkach. Chodzi o samą klawiaturę bez statywu jakie mają Clavinowy itd.

Słyszałem, że Kawai MP11 jest temu najbliższy, pomijam Kawai VPC1 ze względu że to tylko klawiatura którą trzeba podłączyć do komputera itd, itp.

Dotykałem klawiaturę Roland RD-2000 ale nie wiem jak się ona ma do Kawai MP11.
Mam wrażenie, że Roland ma dużo bajerów które w moim przypadku są zupełnie zbędne a za które się płaci...

czy ktoś może coś doradzić?
Oczywiście fajnie byłoby gdyby dźwięk fortepianu był również super tak jak cena tych instrumentów

Odpowiedz
21.09.2017, 01:05,
#2
RE: Kawai MP11
Witaj!
Owszem klawiatura Grand Feel Kawaia, która jest m.in. w MP11 uchodzi za najlepszą klawiaturę dla pianistów, choć RM3, która jest w VPC1 i CA17 nie jest wiele gorsza a nawet jest szybsza a właśnie niektórym klawiatury Grand Feel są za wolne więc wybierają VPC1.
Druga kwestia, czy brzmienie fortepianu Kawaia Tobie odpowiada? To bardzo istotny czynnik, który powoduje, że instrument nas zachęca i inspiruje do gry lub nie. Jeśli nie, to może lepiej wybrać Rolanda z klawiaturą PHA50, która jest całkiem przyjemna i nie trzeba brać od razu pod uwagę najdroższego RD2000, bo FP90 ma identyczną klawiaturę co RD2000 a nie ma tyle bajerów i jest też tańszy.
Nie ma więc innej rady, jak tylko pojechać do sklepu muzycznego i ograć sobie każdy, bo dla każdego co innego może oznaczać "dobra" klawiatura i "super" dźwięk fortepianu.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.09.2017, 09:28,
#3
RE: Kawai MP11
Dziękuję za odpowiedź. Te inne modele wspomniane powyżej są już z montowanym statywem a to odpada właśnie...
Wiem, że Roland posiada nawet tę możliwość że jak bezdzwięcznie naciśniemy klawisze i zagramy coś w innej oktawie to rezonują, czy Kawai MP11 też to posiada?
Pomijająć dźwięk to która klawiatura jest bardziej wrażliwa? czy są one jednak porównywalne.

W Kawai mam wrażenie że te górne dźwieki nie mają przestrzeni, za mało bogate jakieś takie ucięte, trzaskliwe przy głośnym graniu.

Prawda, najlepiej samemu sprawdzić... (ja poza krajem więc tu na miejscu muszę coś szukać Wink )

Odpowiedz
22.09.2017, 09:42,
#4
RE: Kawai MP11
(22.09.2017, 09:28)Alkan napisał(a): Te inne modele wspomniane powyżej są już z montowanym statywem a to odpada właśnie...

Roland FP90 można kupić również bez statywu.

(22.09.2017, 09:28)Alkan napisał(a): Wiem, że Roland posiada nawet tę możliwość że jak bezdzwięcznie naciśniemy klawisze i zagramy coś w innej oktawie to rezonują, czy Kawai MP11 też to posiada?

To jest rezonans współalikwotowy. Tak, Kawai też to posiada.

(22.09.2017, 09:28)Alkan napisał(a): Pomijająć dźwięk to która klawiatura jest bardziej wrażliwa? czy są one jednak porównywalne.

Zdecydowanie kawaia.

(22.09.2017, 09:28)Alkan napisał(a): W Kawai mam wrażenie że te górne dźwieki nie mają przestrzeni, za mało bogate jakieś takie ucięte, trzaskliwe przy głośnym graniu.

Prawda, najlepiej samemu sprawdzić... (ja poza krajem więc tu na miejscu muszę coś szukać Wink )

No i właśnie to trzeba samemu sprawdzić i ograć a jeśli nawet daleko się mieszka od sklepów muzycznych, to warto sobie zrobić jednodniową wycieczkę do takowych i się upewnić co się podoba - gorąco polecam Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.09.2017, 20:24,
#5
RE: Kawai MP11
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc Smile

Już tylko ostatnie pytanko odnośnie Kawai, czy da się w niego później ewentualnie inne brzemienia władować (brzmienie innych fortepianów, organów itd)

Odpowiedz
23.09.2017, 21:04,
#6
RE: Kawai MP11
Niestety nie, to nie Nord Rolleyes

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Kawai VPC 1 czy coś innego??? accordiola 2 1,225 01.01.2023, 10:16
Ostatni post: shallya
  Yamaha czy Kawai Ravemag 3 1,712 26.10.2022, 16:02
Ostatni post: Valtari
  Yamaha CLP-725 vs KAWAI CN29 AMI00 2 1,363 27.09.2022, 07:33
Ostatni post: AMI00
  Kawai mp7 se vs Dexibell vivo s7 pro albo...? Majgo 4 2,650 19.03.2022, 09:35
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS