Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki dokanałowe na scenę
26.09.2017, 11:53,
#1
Słuchawki dokanałowe na scenę
Cześć.
Wiem, że to nie instrumenty, i jeśli dział jest nieodpowiedni albo coś, to proszę o korektę.
Poszukuję tanich słuchawek dokanałowych w roli odsłuchów na scenę dla zespołu. Skład weselny z perkusją elektroniczną, żywym basem, gitara el., klawisze, 2 wokale. Cena gra rolę, gdyż chodzi o zakup kilku par. Najlepiej byłoby nie przekroczyć 100 zł za parę, chętnie nieco mniej.

Jak dotąd wytypowałem takie modele:
Creative EP-630 lub 660
Philips SHE3700
Brainwavz Alpha
Brainwavz ProAlpha
Brainwavz M1
Brainwavz Delta
RHA MA350
SNAB Overtone EP-101m

Macie jakieś doświadczenie z takimi lub podobnymi modelami?
Czytałem recenzje na Audiofanatyku (i nie tylko tam) i ogólnie to celowałbym w coś typu ProAlpha lub Delta. Obawiam się jednak o ich trwałość, gdyż użytkownicy skarżą się na niską wytrzymałość mechaniczną, mimo fajnego ponoć dźwięku.
Jeżeli korzystacie ze słuchawek jako odsłuchów to jakich? Jasnych brzmieniowo, ciemnych? Czy może najważniejsze jest dobre tłumienie odgłosów otoczenia?

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
26.09.2017, 13:04,
#2
RE: Słuchawki dokanałowe na scenę
Przyznam, że gdybym szukał kolejnych słuchawek to właśnie do Ciebie uderzyłbym z pytaniem Smile.
Polecałeś już wcześniej stronę Audiofanatyk i z pewnością posiadasz już znaczącą wiedzę zaczerpniętą z tej strony. Mnie osobiście marka Brainwavz kompletnie nic nie mówi i ciekawości zaraz nadrobię straty.
Wydaje mi się że analityczność brzmienia nie ma w tym przypadku dużego znaczenia, to nie odsłuch Hi-Fi a ważną cechą jest chyba odseparowanie się od dźwięków z otoczenia.
Myślę że Paweł ma odpowiednie kontakty i mógłby doradzić.

Odpowiedz
26.09.2017, 14:58,
#3
RE: Słuchawki dokanałowe na scenę
Z dokanałowymi jest ten problem, że nawet w sklepie ich nie przymierzysz, bo Ci na to nie pozwolą (względy higieniczne) i żeby spróbować, trzeba kupić. Każdy ma inny kształt ucha i każdemu mogą te same inaczej siedzieć lub nie siedzieć, chyba, że masz typowy kształt, to można się posiłkować opiniami. Ja np. w ogóle nie używam, bo prawie wszystkie mi wypadają. Raz tylko miałem Kossy, to siedziały, bo miały długą, gumową nasadkę.
W kwestii szukania opinii na temat słuchawek, to mogę też polecić forum mp3store, PClab i audiostereo, ze wskazaniem na to pierwsze.
Brainwavz z tego co czytałem, cieszą się dobrą opinią.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2017, 13:24,
#4
RE: Słuchawki dokanałowe na scenę
Pomyślałem, że wkleję tutaj to co napisałem na tamtym forum, może komuś się przyda.

Ostatecznie wybór padł na Brainwavz Delta. Delta na tipsach silikonowych grają dość piskliwie (lub po prostu nie potrafię dobrze dopasować silikonów) ale sytuacja zmienia się diametralnie przy użyciu pianek comply. W tej sytuacji jeśli komuś mało basu to jest głuchy. Rzeczywiście średnica jest lekko wycofana, ale to pikuś. Izolacja na piankach dużo lepsza niż na silikonach. Zobaczymy jak długo posłużą. Pianki wchodzą i schodzą ciężko przez co bałem się czy uda mi się je bezpiecznie zdjąć. Można się przyczepić do nieco chudszego niż powinien być małego Jacka, nie siedzi w gnieździe zbyt mocno. Ciekawe jak zagrałyby w porównaniu z nimi np. Alpha lub ProAlpha na silikonach, bo rozumiem że na piankach będą ciemniejsze.

Tak więc jak na razie najlepsze z najtańszych. Od czegoś trzeba wyjść.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 641 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,179 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Casio CDP-220R na początek Emilia_Matylda 0 441 08.04.2023, 08:40
Ostatni post: Emilia_Matylda
  Pytanie na temat sklepu i Korga LP-380U Gaspard 4 1,794 24.11.2022, 19:43
Ostatni post: Gaspard
  Klawisz na wesela Majki 17 40,301 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS