Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe dla chłopaka
14.11.2017, 13:03,
#1
Pianino cyfrowe dla chłopaka
Cześć Smile
Chcę sprezentować mojemu chłopakowi pianino cyfrowe na święta. Dodam, że on nigdy nie grał ale wiele razy wspominał, że bardzo chciałby zacząć, ale zawsze ma wydatki na co innego. No i teraz jest okazja, razem z rodzinką chcemy mu je kupić. Budżet to maksymalnie 2000zł. Wiem, że to nie dużo, ale na pierwszy instrument chyba wystarczy?
Nie chciałabym kupować używanego, bo to ma być jednak prezent, fajnie jeśli nowy.
Pozdrawiam i będę wdzięczna za rady, bo ja jestem kompletnie zielona i nie mam kogo się poradzić Smile

Odpowiedz
14.11.2017, 13:47,
#2
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Witaj.
To nie jest dobry pomysł z tym pianinem w ciemno. Wiem że nie po to tu piszesz aby ktoś ocenił czy dobrze robisz a po to aby pomógł wybrać instrument. Tyle że Twój chłopak jak wspominasz nie umie jeszcze grać i nie wiadomo jak potoczy się ta nauka ! Może po krótkim czasie stwierdzić że to nie dla niego, że myślał że nauka będzie inaczej wyglądać itp.
Piszę o tym ponieważ znam takie przypadki, sam miałem taką sytuację że zacząłem kogoś uczyć ale niestety ta młoda osoba nie była zainteresowana ćwiczeniami rąk, poznaniem nut i odnalezieniem się na klawiaturze. Żadne tam gamy i pasaże tylko ten ktoś oczekiwał że od razu nauczę grać konkretny utwór i na nic było moje tłumaczenie że ręce nie mają jeszcze umiejętności aby ten utwór wykonać. Czyli po prostu "pokaż gdzie mam naciskać" !! Smile
Mam również znajomych którzy kupili dla dziecka piano cyfrowe, stało pół roku i sprzedali bo dziecko nie wykazywało żadnych, chociażby minimalnych predyspozycji w tym kierunku i były to tylko ambicje rodziców. Jeszcze inny przypadek dotyczył gitary, która odkupiłem od młodego gościa bo wybrał jako swój cel w życiu siłownię Smile
Więc moja propozycja to najpierw kilka - kilkanaście lekcji gry u jakiegoś nauczyciela w okolicy a potem dopiero jak Twojego chłopaka to wciągnie to zakup instrumentu. Bo będzie Ci przykro jeśli się okaże że po kilku dniach ekscytacji instrument od Ciebie stoi jako ozdoba w pokoju nieużywany

Odpowiedz
15.11.2017, 20:16,
#3
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Z tym, że mój chłopak to raczej samouk i uczył się będzie pewnie w domu, z internetem.
Dziękuję za ostrzeżenie, ale mimo wszystko może jednak coś poleci? Smile

Odpowiedz
15.11.2017, 20:52,
#4
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
A jak myślisz, w jakim kierunku może chcieć pójść Twój chłopak, jeżeli chodzi o naukę gry ?
Czy będzie chciał uczyć się klasycznie wykorzystując brzmienie fortepianu, czy może chce ogólnie zajmować się muzyką ? Czyli różne dodatkowe brzmienia innych instrumentów, możliwość nagrywania, dodawania efektów, próba zrobią covera jakichś współczesnych przebojów ? Pytam bo trzeba się zastanowić co powinien mieć i potrafić ten instrument żeby mu się nie znudził

Odpowiedz
16.11.2017, 15:41,
#5
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Wydaje mi się, że druga opcja daje więcej możliwości, więc jest bezpieczniejsza.

Odpowiedz
16.11.2017, 22:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2017, 22:51 przez pawelsz.)
#6
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Moim drugim a pierwszym dającym realne możliwości rozwoju instrumentem była Yamaha DGX-305 i ja bym tutaj sugerował coś tego typu. Można było na nim normalnie grać jak na pianinie z tym że klawiatura była lekka keyboardowa, używać jako keyboardu z podkładami, nagrywać, odtwarzać utwory, uczyć się ich, traktować jak zabawkę naciskając byle co a instrument sam grał właściwe dźwięki....
Obecne, nowsze wersje z podstawową klawiaturą ważoną GHS fajnie łączą cechy keyboardu i domowego pianina cyfrowego. Sporo różnych barw, sympatyczne nagłośnienie, oczywiście podkłady, funkcje edukacyjne. Z wersji na wersję raczej niewielkie ewolucyjne zmiany.

Może właśnie "używany" egzemplarz, który jest prawie jak nowy? Może u Twojego chłopaka zatrzyma się na dłużej? W razie czego nie straci wiele na wartości jeśli w ogóle. Myślę o modelu 620 lub nowszym, choć nie znam dokładnie historii rozwoju tej serii. 650 a 660 nie różnią się prawie niczym, nawet kolory podobne.

Korg ma w ofercie model Havian ale na pewno będzie droższy i nie jest tak popularny jak Yamaha. U Kurzweila są instrumenty serii KA (KA-90 i KA-110) ale kompletnie ich nie znam.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
17.11.2017, 05:40,
#7
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Również myślałem o Yamasze DGX, tyle że nowa DGX660 to już wydatek ponad 3 tys i jest to jedyny reprezentant tej serii.
Co do różnic pomiędzy wcześniejszym DGX650 a aktualnym DGX660 to są one jednak znaczące, przede wszystkim nowa próbka fortepianu i większa polifonia.
Mamy tu budżet 2 tys i na prawdę ciężko polecić coś wartościowego, kiepsko brzmiący instrument nie obudzi pasji i chęci do nauki.

Korg właśnie obniżył cenę Haviana ale to i tak 5 tys !..
Wspomniane KA-90 i KA110 mają tyle wspólnego z prawdziwym Kurzweilem co rakieta tenisowa z rakietą kosmiczną Smile To chińskie Medeli na które Kurzweil nakleił swoją nazwę.
Cena atrakcyjna ale ja bym tego nie kupił, już samo brzmienie fortepianu odstrasza.

Inne propozycje które przychodzą mi na myśl niestety również przekraczają Twój budżet. Trzeba by było przenieść zainteresowanie na keyboard, no ale tym to się chłopak trochę pobawi ale grać nie nauczy. Casio ma Px 360 ale cóż...cena !
Piszesz że to prezent na święta, więc rozumiem że musiałby być nowy z gwarancją.
Wygląda na to że są tylko dwie drogi - podwyższenie budżetu, co jest ryzykowne jak prezent nie wypali lub odpuścić temat klawiszy i wybrać bezpieczniejszy prezent

Odpowiedz
17.11.2017, 09:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2017, 09:07 przez zagoor.)
#8
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
W cenie poniżej 2000 to już chyba tylko casio. Np. WK 7600.


P.S.
Mój wpis wygląda jak naganiacza casio Smile

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
17.11.2017, 09:51,
#9
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
A bardziej klasyczne pianino cyfrowe do 2 tys? Przyznam, że budżet i tak jest już naciągnięty mocno przeze mnie, ja nie jestem w stanie więcej dołożyć, bo sama mam wiele wydatków na święta, a też nie chcę żeby on sobie dokładał, bo to ma być niespodzianka.
Używanie niestety nie wchodzi w grę Sad
Jeśli nie ma nic fajnego w takiej cenie, to trudno. Lepiej poczekać, niż kupić szrot.

Odpowiedz
17.11.2017, 11:14,
#10
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Nowe, w cenie do 2000 to chyba tylko Yamaha P-45 jeśli o pianina cyfrowe chodzi. Klawiatura ta sama co w DGX.

http://www.muzykuj.com/felietony/jakie-p...,1676.html

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
17.11.2017, 12:40,
#11
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Czyli podsumowując, jest tak jak piszą koledzy - albo Yamaha P-45 która się nada do nauki, ma 88 klawiszy tak jak w pianinie czy fortepianie, ale tylko kilka brzmień i bez bajerów, lub keyboard który da sporo zabawy, bo praktycznie zagra za nas ale o nauce na tym nie ma mowy.

P-45 to dobry wybór na początek a jeżeli będzie chciał coś więcej, to może pójść w takim kierunku że podłączy Yamahę do komputera i ściągnie sobie jakiś program do nagrywania.

Odpowiedz
20.11.2017, 16:23,
#12
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Pracujesz w Amazonie ?

Odpowiedz
20.11.2017, 17:15,
#13
RE: Pianino cyfrowe dla chłopaka
Kurcze fajną dziewczynę ma. W tej cenie znajdziesz już coś, co prawda może nie będzie jakieś mega wow. Ale tak tak jak wspominali poprzednicy, amazon allegro itp.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 596 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS