Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha p45 czy Korg B1
21.11.2017, 10:43,
#1
Yamaha p45 czy Korg B1
Witam
Syn zaczyna na uczyć się grać na pianinie i chce mu kupić coś do domu. Poczytałem trochę forum i wygląda na to że stać mnie na Yamahę p45 lub Korga B1 który z tych instrumentów wybrać?

Odpowiedz
21.11.2017, 13:18,
#2
RE: Yamaha p45 czy Korg B1
Witam.
Na początek oba będą się nadawały i właściwie wybór można sprowadzić do tego który kupimy taniej.
Trzeba jednak wiedzieć że jeśli lekcje będą w szkole muzycznej czy prywatnie u nauczyciela który uczy na akustyku, to oba instrumenty wystarczą tylko na początek. Później wraz ze wzrostem poziomu umiejętności będą rosły wymagania odnośnie klawiatury.
Nie wiem jak jest w tym przypadku, na jakim instrumencie będą prowadzone lekcje.
Syn zauważy w końcu różnicę w pracy klawiatury tej domowej i tej u nauczyciela.
Wniosek taki że jeżeli syn będzie chciał się uczyć i czynił postępy to za jakiś czas trzeba będzie pomyśleć o zmianie modelu ponieważ klawiatury z P45 i B1 z czasem uniemożliwią dalszy rozwój.

Pozdrawiam

Odpowiedz
22.11.2017, 09:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2017, 10:31 przez Krogulec75.)
#3
RE: Yamaha p45 czy Korg B1
Dziękuję za odpowiedź i zaczynam poszukiwania.
Syn uczy się od 3 miesięcy w domu, nauczyciel przyjeżdża do niego.Na razie ćwiczą na syntezatorze Casio który mój syn dostał od swojego pradziadka -serio Big Grin
Więc muszę coś szybko zorganizować.
Wczoraj znalazłem takie pianina
http://allegro.pl/artesia-dp-3-plus-rw-p...6e9677f638

Nie ukrywam że zainteresowały mnie tylko ze względu na wygląd bo wyglądają świetnie, trudno znaleźć coś na ich temat poza marketingowymi ochami i achami. Warto w ogóle to rozważać ?

Odpowiedz
22.11.2017, 15:47,
#4
RE: Yamaha p45 czy Korg B1
Takich produktów w podobnym przedziale cenowym jest więcej, Artesia ma jeszcze trochę droższy DP7, jest jeszcze Orla CDP101, Samick DCP8, i Thomann, Medeli, Hemingway, pewnie jeszcze wiele innych.

Tak wyglądający instrument od renomowanego producenta, jak chociażby najniższy model z serii Arius od Yamahy to już wydatek ponad tys zł więcej.
Model który Pan podaje, jako mebel prezentuje się całkiem ładnie Smile a wykonanie i spasowanie z tego co wiem jest na dość dobrym poziomie, instrument po złożeniu nie chwieje się i wygląda to stabilnie.
Mój dobry kolega z forum Rychubil pewnie by napisał Panu że to świetny wybór - będzie czym palić w piecu Big Grin

Co do klawiatury to no cóż...nie ma co oczekiwać cudów, no ale z pewnością będzie to lepsze rozwiązanie niż ten Keyboard na którym obecnie ćwiczy Pański syn. Inna sprawa że klawiatury GHS w podstawowych modelach Yamahy też szału nie robią. Więc na początek wystarczy, za jakiś czas, może za dwa lata, może wcześniej trzeba będzie, tak jak pisałem, przeskoczyć na wyższy poziom. Możliwości klawiatury nie będą już nadążały za tym co potrafią dłonie i tu piszę jak najbardziej poważnie. Jeśli nauka będzie się rozwijać w dobrym kierunku, to przyjdzie czas że będzie trzeba kupić coś lepszego a najlepiej pianino akustyczne.

Teraz brzmienie. Tu niestety będę krytyczny, jakość jest niska ! Wynika to z wielu czynników, po pierwsze słaba próbka fortepianu, po drugie słabe wbudowane nagłośnienie. Trochę lepiej brzmi to na podłączonych słuchawkach i pewnie instrument zabrzmiał by lepiej gdyby podłączyć go pod jakieś zewnętrzne nagłośnienie, bo wbudowane głośniki zniekształcają dźwięk.
Jakość brzmienia jest podobna we wszystkich modelach i firmach które wymieniłem na początku i trzeba sobie zdać z tego sprawę, że nie można oczekiwać cudów w tej cenie.
Sama barwa jest mało szczegółowa, jakby matowa. Dla mnie porównałbym to do sytuacji gdy na struny w fortepianie rozłożymy mokry ręcznik Smile Dźwięk będzie stłumiony i krótko wybrzmiewał.
No ale wiele zależy od tego ile nasze uszy potrafią wytrzymać i z czym mieliśmy wcześniej do czynienia.
Przykład z motoryzacji - inaczej odbierze samochody Dacia ktoś kto przesiadł się z nowego Audi a inaczej ktoś, kto dotąd jeździł Polonezem Smile
Podsumowując, na początek nauki wystarczy jeżeli Pan i syn zaakceptują to brzmienie.

Odpowiedz
24.11.2017, 19:30,
#5
RE: Yamaha p45 czy Korg B1
Więc zgodnie z sugestią nabyłem Yamahę p45 i wszyscy są zadowoleni. Syn, nauczyciel i żona. Żona bo pianino nie stoi w salonie tylko w pokoju syna Wink
Jak syn nadal będzie wykazywał tyle entuzjazmu to jestem przygotowany na większy wydatek przy zakupie następnego pianina no ale to za rok lub dwa, wtedy znowu będę szukał rady.
Valtari bardzo dziękuję za bardzo obszerne i rzeczowe porady.

Odpowiedz
24.11.2017, 20:17,
#6
RE: Yamaha p45 czy Korg B1
No proszę, nawet nauczyciel jest zadowolony Smile
Czy nauczyciel uczy również zapisu nutowego i gry z nut ?

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG WAVEDRUM hammond 0 84 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Korg LP-180 Kligler 4 332 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 292 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,182 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 332 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS