Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
17.12.2017, 11:33,
#1
Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Hej,

Które z pianin tych pianin ( Yamaha YDP 143 i Korg LP 380) wybrać dla osoby:

1. Totalnie początkujacej - gram gamy na dwie ręce i jestem z tego dumny !
2. Budżet 2 do 4K
3. Mającej niewielkie mieszkanie , ale bez dramatu ( 90 mkw)
4. Mającej dziecko 8 lat, które mam nadzieję zaszczepić do grania, podczas gdy sam będę się uczył.

Oglądam i porównuję oba pianina już z miesiąc, byłem w sklepach, dotykałem, grałem ( gamy Smile ), wiem dokładnie czym sie różnią, wiem nawet , które bym wolał mieć, ale dalej nie mam pojęcia, które będzie lepsze do nauki. A tym chciałbym się kierować.

Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz
17.12.2017, 13:08,
#2
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Hej,
A które bardziej odpowiada? Smile
Niech zgadnę.... YDP 143. Klawiatura bardziej przyjazna dla początkującego.
Korg LP-380, ciężka i twarda klawiatura, paluchy bolą po kilkunastu minutach.
Miałem podobny dylemat :-) Ograliśmy (syn 9 lat) oba instrumenty (przy okazji inne też np. PX-160, P115, YDP163, KDP90 ...).

Wybór padł na...... Rolanda FP-30 (świetna klawiatura, dobra cena, super brzmienie, głośno gra w pokoju i parę innych drobiazgów na plus tego instrumentu).

Odpowiedz
17.12.2017, 13:56,
#3
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Hej, whs

Dzięki za dodatkowe skomplikowanie tematu Big Grin
A tak serio, nie biorę raczej pod uwagę plastikowego pianina ze względów estetycznych ( żona i córka, sam rozumiesz )

Odpowiedz
17.12.2017, 14:32,
#4
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
No to Roland RP102, czyli klawiatura i brzmienie FP30 ale już jako pianino-podobny mebelek Smile

Odpowiedz
17.12.2017, 23:59,
#5
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Ok. Dzieki za rekomendację pianin Rolanda.

Czy ktos jednak mógłby mi pomóc z pytaniem będącym glownym problemem? YFDP 143 czy LP380?

Odpowiedz
18.12.2017, 00:33,
#6
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Z tego duetu wybrałbym YDP143, Korga bym odpuścił ze względu na klawiaturę która moim zdaniem nie jest dobrym wyborem na początek nauki. Jednak jeśli w zasięgu budżetu byłby model YDP163 to zdecydowanie warto dołożyć. Główny powód to jeszcze lepsza klawiatura (GH3 w YDP163 a GHS w 143) no i lepsze wbudowane nagłośnienie

Odpowiedz
19.12.2017, 10:27,
#7
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Ok, poradziłem się , wybrałem, zakupiłem ... Yamaha YDP 163, biała ślicznotka Smile Dzięki wszytskim za pomoc, zwłaszcza Valtari za konkrety. Temat zamknięty.

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Swiąt oraz dużo frajdy z grania, a poczatkującym - niesłabnącego zapału i wytrwałości.

Odpowiedz
19.12.2017, 13:29,
#8
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
No proszę, biała Smile pozdrawiam i cieszę się że mogłem pomóc.

Odpowiedz
21.12.2017, 00:08,
#9
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Oj się porobiło.... Dziś zadzownił Pan ze sklepu, żeby mnie powiadomić , że nie mają białej Sad I że bedzie za 2 tygodnie Sad( I że zamiast tego może mi sprzedać po promocji Rolanda F140... białego Smile No to przeczytałem kilka recenzji i zdecydowałem się go kupić.

W sumie to wyszło na to, że zamiast zawracać głowę ludziom na forum, mogłem równie dobrze zadzwonić do gościa ze sklepu i poprosić , żeby mi sprzedał to co akurat ma na magazynie Big Grin
Pocieszam się, że wpisy whs i Valtari dotyczyły Rolanda , więc jakby jednak Wasz czas nie był całkiem stracony.

Dobra , to już chyba koniec epopei z kupnem. Ma być u mnie w piątek. Nie mogę się doczekać.

Jeszcze raz dzięki i Wesołych

Odpowiedz
21.12.2017, 11:42,
#10
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Tak czasami jest, że czytamy recenzje, porównania, zestawienia typu "najlepszy do X kwoty" a potem idziemy do sklepu i bierzemy co jest Smile
Roland F140r to również zacny instrument, a ta promocja to za ile puścili ? Smile
Po rozpakowaniu dobrze obejrzeć instrument, czy gdzieś jakaś listewka nie wyszczerbiona i wszystko dobrze spasowane, przejrzeć jak mebel.

Pozdrawiam i również życzę Wesołych i muzycznych Świąt Smile

Odpowiedz
21.12.2017, 13:42,
#11
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
(21.12.2017, 00:08)witkot napisał(a): ... Rolanda F140... białego Smile No to przeczytałem kilka recenzji i zdecydowałem się go kupić.‎

Bez żadnego, nawet wstępnego ogrania? Co jak klawiatura nie podejdzie? Jest jednak cięższa od Yamahy. Trochę ryzyko uważam.‎

Druga sprawa - ‎Żeby to nie był czasem model powystawowy! To ulubiony trick sklepikarzy - nie mamy produktu A ale mamy produkt B po bardzo atrakcyjnej cenie i zaraz wyślemy ale nie powiedzą, że to stało rok w sklepie i ludzie po nim tłukli i się kurzył, bo klawiatura była cały czas otwarta. Może być nawet wszystko sprawne ale powystawowy model to już nie nowy. Może być jeszcze gorzej, bo mógł być zwrócony, naprawiany i nie wiadomo co tam siedzi. 
Oby żaden z tych scenariuszy się nie spełnił ale wolę przestrzec. 
Dzwonić do sklepu i pytać skąd ten Roland!
Pozdrawiam i Wesołych Świąt ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.12.2017, 16:50,
#12
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Też mi przeszło przez myśl, że może być powystawowy.
Co do klawiatury i jej ogrania, Rysiek instrument ma być dla 8 letniego dziecka oraz dla ojca który przy okazji również chce się uczyć. To kto ma ocenić tą klawiaturę czy się nadaje czy nie ? Sprzedawca w sklepie ? Trzeba zaufać opiniom, no chyba że w grę wchodzi ściągnięcie do sklepu nauczyciela aby się wypowiedział.

Odpowiedz
21.12.2017, 18:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2017, 18:03 przez Rychubil.)
#13
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
(21.12.2017, 16:50)Valtari napisał(a): ... kto ma ocenić tą klawiaturę czy się nadaje czy nie ? Sprzedawca w sklepie ? ‎


Wiem, racja a w przypadku dwóch różnie wiekowo użytkowników, to może być trudne do uzgodnienia jaką wybrać klawiaturę. 
Miałbym jednak w pierwszej kolejności dobro rozwoju dziecka i jego techniki a potem przyjemności rodzica a klawiatura Rolanda nie jest lekka, zwłaszcza w głębokiej części klawiszy i dlatego też o tym piszę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.12.2017, 23:18,
#14
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
O żesz dziewczyny i chłopaki. Jesteście po prostu skarbnicą wiedzy i roztropności. Całkiem serio mówię. Dziękuję za te uwagi.
Rychu, oczywiście nie pomyślałem o tym , że ten instrument może być powystawowy albo refurbished. Nie śądziłęm , że tak robią. Sprzedający to firma Magnus z Zamościa, która ma sklep w Lublinie. Ale pianino idzie z magazynu w Zamościu. Albo ze sklepu w Zamościu :/ Cholera... Jakby co to je odwiozę . Do Zamościa mam rzut beretem. W końcu jest 14 dni na zwrot . Na co zwracac uwagę jak rozpakuję i złożę?

Gwoli sprostowania... Piano jest głównie dla mnie, 45 lat, mocne palce. Bo to zawsze było moje marzenie , żeby grać. A teraz wiem , że dam radę. Liczę, ale tylko liczę, na to , że moje dzieciaki zaszczepią się, widząc jak gram. Niestety, raczej nie mam nadziei. Obsługa tabletów i smartfonów jest o wiele łatwiejsza , nie wymaga wyrzeczeń i daje natychmiastową gratyfikację. To jakie argumenty ma cokolwiek , co wymaga ćwiczeń? Pianino, karate, jazda konna, tabliczka mnożenia... W każdym razie, piano jest dla mnie. Dzieci - jak zobaczą , że ich idol gra, może się skuszą. Jak nie, ich sprawa. Smile Bad daddy Wink

Valtari, piano koszt 3550 zł. Dostawa gratis.

Rychu, kupiłem bez ogrania, bo ja się na tym zupełnie nie znam. Dlatego założyłem uprzednio wątek na forum. I dlatego poczułem się winny, kiedy zrobiłem coś zupelnie innego niż radziliście. Ale strasznie jestem podpalony, bo całkiem dobrze się bawię podczas ćwiczeń na keybordzie i chcę mieć piano na święto i potem. Mam miesiąc wolnego Smile

Chłopaki, miło się klika. Wątek już stracił sens, ale i tak fajnie. Jutro przyjeżdża do mnie Roland Smile

Odpowiedz
21.12.2017, 23:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2017, 00:02 przez Rychubil.)
#15
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Obejrzyj zatem go dokładnie, po aptekarsku. Wpierw odczekaj kilka godzin, niech pianino nabierze temperatury pokojowej a potem jeszcze nie włączając instrumentu, poprzyciskaj wszystkie klawisze po kolei z tą samą, zdecydowaną siłą czy aby któryś nie stuka dziwnie albo się nie buja na boki. Pooglądaj obudowę czy nie ma ubytków lub zarysowań. Śruby czy nie były odkręcane. Potem dopiero sprawdź czy głośniki grają równo, czy nie trzeszczą przy maksymalnej głośności. W końcu to twoje pieniądze.
Jeśli wszystko będzie ok, to życzę Ci zakochania się w tym instrumencie Smile żebyś nie musiał szukać na nowo.

Obejrzyj zatem go dokładnie, po aptekarsku. Wpierw, nie włączając instrumentu poprzyciskaj wszystkie klawisze po kolei z tą samą, zdecydowaną siłą czy aby któryś nie stuka dziwnie albo się nie buja na boki. Pooglądaj obudowę czy nie ma ubytków lub zarysowań. Śruby czy nie były odkręcane. Potem dopiero sprawdź czy głośniki grają równo, czy nie trzeszczą przy maksymalnej głośności. W końcu to twoje pieniądze.
Jeśli wszystko będzie ok, to życzę Ci zakochania się w tym instrumencie Smile żebyś nie musiał szukać na nowo.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.12.2017, 07:18,
#16
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Zobacz sobie ten filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3bYtNSub84

Nie wrzucam go po to aby Ciebie nastraszyć że mogą się przydarzyć takie rzeczy, ale po to żebyś sprawdził w podobny sposób swój instrument. Mam tu na myśli sprawdzenie klawiatury jak na początku filmu a potem część "meblowa"

Odpowiedz
22.12.2017, 10:20,
#17
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Dzięki za rady i za filmik. Tak zrobię i wszystko dokładnie sprawdzę wg Waszych zaleceń. Dam znać co i jak wieczorem.

Odpowiedz
22.12.2017, 14:31,
#18
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Hej, przybył Roland. Nówka sztuka, elegancko zapakowany fabrycznie. Już złozony i przetestowany. Meblowo idealny, klawiatura z wyglądu i z działania idealna. Piekności! To będzie bardzo przyjemna zima Smile

Ucha za bardzo nie mam, ale brzmieniowo jakoś mnie nie zwala z nóg. Pieknie gra, ale mam wrażenie , że Korg i Yama nieco ładniej. No, ale wiadomo, trawa jest zawsze bardziej zielona itd.

Odpowiedz
22.12.2017, 17:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2017, 17:39 przez Valtari.)
#19
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
W F140r brzmienie zmienia swój charakter w zależności od dynamiki gry. Jest gładkie i melodyjne grając delikatnie, a gdy dynamicznie przywalimy staje się ostre, zdecydowanie jaśniejsze a dwa 12 watowe głośniki z pewnością dają radę, o ile instrument nie stoi na dużej scenie Smile
Brzmienie SuperNatural ma swoich wielbicieli, inni wolą basowe w dolnych rejestrach Kawai, jeszcze inni Yamahę.
Polecam jeszcze nabycie dobrych słuchawek na romantyczne wieczory sam na sam z Rolandem Smile
Na słuchawkach instrument brzmi jeszcze inaczej, mamy możliwość regulacji efektu 3d dla słuchawek,

Odpowiedz
22.12.2017, 19:40,
#20
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
(22.12.2017, 14:31)witkot napisał(a): Hej, przybył Roland. Nówka sztuka, elegancko zapakowany fabrycznie. Już złozony i przetestowany. Meblowo idealny, klawiatura z wyglądu i z działania idealna. ‎

Tyle dobrze, że wszystko działa jak należy. 

(22.12.2017, 14:31)witkot napisał(a): ‎Ucha za bardzo nie mam, ale brzmieniowo jakoś mnie nie zwala z nóg. Pieknie gra, ale mam wrażenie , że Korg i Yama nieco ładniej. ‎

No i masz babo placek! Ledwo kupione pianino a już nie zachwyca. Dlatego właśnie nie kupuje się instrumentu bez ogrania - wielki błąd!
Teraz trochę musztarda po obiedzie więc albo z czasem brzmienie się spodoba albo zwrot i wymiana na Korga lub Yamahę. ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.12.2017, 10:57,
#21
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
Ej , no nie, Rychu, tak tylko sobie marudzę pro forma. Roland jest naprawdę super. Jestem nim zachwycony, jego brzmieniem i wyglądem. Dla mnie te niuanse brzmieniowe nie są tak istrotne. Jestem na poczatku mojej pianistycznej drogi, może kiedyś będzie to miało znaczenie, teraz to kosmetyka tylko. Piano brzmi genialnie ! To, że być może można było trochę lepiej? Aj tam, piest to wąchał, jest super!

Valtari, dzięki za radę. Myślałem o słuchawkach. Coś polecisz? Są jakieś dedykowane do pianin czy po prostu mają być dobre?

Odpowiedz
23.12.2017, 11:28,
#22
RE: Do nauki dla początkującego? Yamaha YDP 143 czy Korg LP380?
To dobrze. W takim razie ciesz się nowym zakupem a słuchawki polecam w miarę nisko-ohmowe (32-60 ohm). Z zamkniętych mogę polecić Audio Technica ATH-M50X i AKG 551. Z otwartych Sennheiser HD598.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 596 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  KORG WAVEDRUM hammond 0 89 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Korg LP-180 Kligler 4 337 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 294 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,188 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS