Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwsze klawisze dla dorosłego
03.01.2018, 22:45,
#1
Question  pierwsze klawisze dla dorosłego
Mam zamiar zrealizować dawno założony plan - nauczyć się grać na pianinie.
Jestem całkowicie początkującym, poza jednopalcowym 'Wlazł kotek na płotek' nie wiem nic o klawiszach.

Planuję już niedługo rozpocząć naukę u nauczyciela, który będzie tylko prowadził, a lwią część ćwiczeń będę musiał wykonywać w domu.

Proszę o poradę jaki sprzęt cyfrowy (ze względu na słuchawki) kupić.
Myślałem o czymś w granicach 2 - 2,5 tys.
Nie wiem na ile wystarczy zapału i chęci, więc nie chcę od razu rzucać się na sprzęt za 6k, a jak złapie bakcyla po roku z chęcią przesiądę się na coś bardziej profesjonalnego.
Czy to ma sens?

Przeglądałem forum ale prawie w każdym wątku radzicie pójść do sklepu i pograć na konkretnych modelach - ale ja nie umiem grać, nie rozpoznam pewnie też różnicy w brzmieniu. Nie chcę też w całości polegać na opinii sprzedawcy...

Znalazłem opcję 'wypożyczenia' nowego sprzętu z możliwością zwrotu lub odkupu po 12 miesiącach ale nie widzę nigdzie żadnych opinii o tej firmie/instrumencie: https://malgorzata-jurewicz-38bf.squares...om/slp-210

Bardzo proszę o wskazówki
Dzięki z góry

Odpowiedz
03.01.2018, 23:01,
#2
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Witaj.
Przede wszystkim obrałeś jak najbardziej właściwą drogę w edukacji muzycznej, czyli wpierw lekcje u nauczyciela a potem zakup budżetowego na początek instrumentu.
Osobiście polecam pianina takich producentów jak: Yamaha, Roland i Kawai. To wystarczająco solidni producenci. Unikałbym takich substytutów jak Casio czy wymienione przez Ciebie Elpiano. Finalna ocena jednak należy zawsze do osoby wybierającej instrument, bo ile muzyków, tyle opinii.
Polecam więc może wstępnie odsłuchać sobie kilka prezentacji tańszych pianin, na kanale youtube, gdzie są również zamieszczone prezentacje naszej administracji. Potem jednak wybrałbym się do sklepu i jakkolwiek ale przebadał wybrane pianino osobiście.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.01.2018, 23:19,
#3
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Dzięki Rychubil!

Od kilku ładnych tygodni słucham różnych próbek, testów i opinii na youtube, niestety niewiele mi to daje, próbowałem na różnych komputerach, słuchawkach ale nie jestem pewien czy warto opierać się na tym co mi się bardziej spodoba - bo to może być najgorzej brzmiący instrument dla kogoś kto ma lepsze ucho Smile

Co gorsze nie wiem czym sie sugerować przy wyborze klawiatury...

z budżetowych przyciągnęły mnie:
Yamaha P-45, Korg B1 = przez to, że polecane tutaj
Korg SP-170 i Yamaha p-35 bo popularne

Odpowiedz
04.01.2018, 00:06,
#4
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
(03.01.2018, 23:19)MiSk napisał(a): ... czy warto opierać się na tym co mi się bardziej spodoba - bo to może być najgorzej brzmiący instrument dla kogoś kto ma lepsze ucho Smile

Warto! Tobie ma się podobać instrument, bo Ty na nim będziesz grał a nie kto inny.

(03.01.2018, 23:19)MiSk napisał(a): Co gorsze nie wiem czym sie sugerować przy wyborze klawiatury..

Wygodą i komfortem grania. Tak samo - Tobie ma się na niej wygodnie grać a nie komuś. Każdy lubi co innego - lżejsze, cięższe, itd.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.01.2018, 10:12,
#5
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Czy to elpiano to rzeczywiście słaba sprawa?
Mają ciekawą możliwość wypożyczenia z wykupem i dlatego się zastanawiam...

Poza tym, chętnie poznam opinie dot. wspomnianych wyżej modeli i oczywiście inne propozycje dla laika.

Odpowiedz
04.01.2018, 10:35,
#6
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Faktycznie nie ma co inwestować w cos, co nie wiadomo jak się potoczy. Wykup kilka lekcji a na razie może wstrzymaj się z zakupem. Lekcje niech będą dłuższe czasowo, może jakieś podwójne aby zastapiły cwiczenie w domu. A po tych lekcjach wróć do tematu zakupu instrumentu

Odpowiedz
04.01.2018, 11:19,
#7
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Przelicz dokładnie czy ten wynajem naprawdę Ci się opłaci.

Nawet jak wynajmiesz/wykupisz elpiano to później będziesz miał problem ze zbytem.

Odpowiedz
04.01.2018, 11:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2018, 12:13 przez MiSk.)
#8
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
(04.01.2018, 11:19)linux napisał(a): Przelicz dokładnie czy ten wynajem naprawdę Ci się opłaci.

Nawet jak wynajmiesz/wykupisz elpiano to później będziesz miał problem ze zbytem.

To własnie główny argument przeciw elpiano...

(04.01.2018, 10:35)Valtari napisał(a): Faktycznie nie ma co inwestować w cos, co nie wiadomo jak się potoczy. Wykup kilka lekcji a na razie może wstrzymaj się z zakupem. Lekcje niech będą dłuższe czasowo, może jakieś podwójne aby zastapiły cwiczenie w domu. A po tych lekcjach wróć do tematu zakupu instrumentu

Już wybrałem szkołę, plan dydaktyczny wymaga bardzo dużo ćwiczeń w domu od pierwszego spotkania więc nie ma sensu zaczynać bez sprzętu w domu.

Odpowiedz
04.01.2018, 12:35,
#9
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Przy ewentualnym zwrocie wypożyczonego pianina, spodziewałbym się jakichś kruczków typu: pokrycie kosztów transportu, ubezpieczenie dowozu lub koszty manipulacyjne rozwiązania umowy czy innych podobnych kwiatków prawniczych więc byłbym ostrożny przy podpisywaniu takowej, chyba że dokładnie zapoznasz się z umową wynajmu i zrozumiesz pisane tym enigmatycznym językiem wszelkie zawarte tam punkty.
Owszem jest to bardzo wygodne zwłaszcza dla rodziców, którzy posyłają dziecko do takiej prywatnej szkoły muzycznej, która oferuje nie tylko edukację ale też instrument za niewielkie pieniądze, ponieważ nie ma w domu instrumentu i zdają się na fachową wiedzę nauczyciela, który oferuje swój instrument a skoro nauczyciel oferuje, to na pewno instrument musi być dobry. No cóż, nikt im nie powie, że szkoła to m.in. sposób na zbyt taniej chińszczyzny.

No i tak jak napisał linux: problem ze zbytem tańszej marki czy mniej lub mało znanego producenta będzie większy lub bardziej stratny finansowo. Przeciętni użytkownicy, nieznający się jeszcze lub w ogóle na temacie najbardziej znają Yamahę i to działa na nich jak znaczek Volkswagena - wiedzą, że to będzie działać, dlatego kupują nawet używane pianina tej marki. Ci co już coś wiedzą, to dodają do niej Rolanda i Kawaia.
Z resztą ta zasada działa nie tylko w temacie pianin ale również innych instrumentów, produkowanych w chinach, bez większej kontroli jakości a to, że przedstawiciele takich firm jak Elpiano czy Casio oferują takie "dogodne" rozwiązania jak wypożyczenie pianina, to tylko wynika z pełnej świadomości jakości ich produktów i szukają wszelkich możliwych sposobów, żeby sprzedać swój produkt czy zarobić na nim w taki choćby właśnie sposób jak wypożyczenie instrumentu.

Śmiało idź do sklepu muzycznego i pograj sobie na czymkolwiek, w jakikolwiek sposób, nawet jednym palcem i oceń sam czy to Ci się bardziej podoba od Elpiano czy nie ma różnicy. Ja wiem, że w Polsce jeszcze panuje tzw wstyd, że się czegoś nie umie ale to już niemodne uważam Wink
Nie podcinaj sam sobie skrzydeł.

(04.01.2018, 11:55)MiSk napisał(a): Już wybrałem szkołę, plan dydaktyczny wymaga bardzo dużo ćwiczeń w domu od pierwszego spotkania więc nie ma sensu zaczynać bez sprzętu w domu.

Instrument też już wybrany?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.01.2018, 14:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2018, 14:17 przez MiSk.)
#10
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
(04.01.2018, 12:35)Rychubil napisał(a): Instrument też już wybrany?

Absolutnie nie, i dalej nie wiem nic!
Namiętnie oglądam i czytam o Yamaha P45 lub Korg B1, dziś idę pograć w sklepie.

Nauczyciel zachęca mnie jednak do jakiegoś Rolanda...

Odpowiedz
05.01.2018, 20:51,
#11
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
To jakiś kurs czy prywatny nauczyciel?
Spotkałem się, że jedna szkółka warszawska również wciska rolandy.
W sumie brzmienie nie jest złe.

Możesz pochodzić po jakichś domach kultury może tam mają jakieś na których można sobie ćwiczyć.
Nie wiem czy warto brać te najtańsze, jeżeli przypadkiem talent się rozwinie to i tak trzeba będzie sprzedać.

Odpowiedz
08.01.2018, 00:10,
#12
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Zapisałem się do szkoły.
Zdecydowalem sie na razie na budżetową Yamahe p45 (wydatek nie jest ogromny a ewentualnie po roku sprzedać też nie powinno być trudno) ale cały czas się zastanawiam czy nie pójść jednak w strone Rolanda bo i wygląd i brzmienie rzeczywiscie na plus, tylko cena x2

Odpowiedz
08.01.2018, 00:32,
#13
RE: pierwsze klawisze dla dorosłego
Pograj wpierw trochę na tej Yamasze a jak masz możliwość zwrotu pianina i wymiany na inne, to może skorzystaj z tego, tylko wcześniej ograj zanim wybierzesz, bo może się okazać, że poprzedni instrument bardziej jednak Ci się podobał.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 596 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,188 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,275 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,106 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Keyboard dla dziecka 10 lat zabawa/nauka gooliver 3 973 29.05.2023, 14:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS