Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Specyfikacje pianin cyfrowych
04.01.2018, 11:05,
#1
Specyfikacje pianin cyfrowych
Witam,

Znacie może strony gdzie można znaleźć dokładne specyfikacje wszystkich obecnych pianin cyfrowych?

Odpowiedz
04.01.2018, 12:03,
#2
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
Nie ma jako takiej strony zawierającej specyfikacje wszystkich istniejących pianin. Najlepiej szukać na stronach producenta.
Jak chcesz mieć coś takiego, to najlepiej je skopiować do excela i wtedy będziesz miał coś na kształt czego szukasz.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.01.2018, 09:06,
#3
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
Na stronie Kawai jest fajna porównywarka,
jednak dla yamahy i rolanda nie potrafię znaleźć :/

Odpowiedz
09.01.2018, 20:02,
#4
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
Najlepszą porównywarką są nasze dłonie i słuch Smile

Odpowiedz
09.01.2018, 20:34,
#5
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
(09.01.2018, 20:02)Valtari napisał(a): Najlepszą porównywarką są nasze dłonie i słuch Smile

Otóż to!!!
Strzał w sam środek dziesiątki Smile
... i to powinno się znaleźć jako podtytuł w dziale "nie wiem jaki wybrać instrument".

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.01.2018, 20:52,
#6
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
A jeżeli ktoś nie ma rąk i mu słoń na ucho nadepnął? Tongue

Odpowiedz
09.01.2018, 21:00,
#7
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
(09.01.2018, 20:52)linux napisał(a): A jeżeli ktoś nie ma rąk i mu słoń na ucho nadepnął? Tongue

W takim przypadku nie ma nawet sensu czytania takowych specyfikacji, z resztą pewnie ktoś taki nie będzie w ogóle zainteresowany tematem.

A czego tak właściwie Ty szukasz na tym forum? Mógłbyś nam cokolwiek powiedzieć o sobie, bo zadajesz pytania conajmniej dziwne?
To ostatnie było wręcz głupie i niesmaczne. ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.01.2018, 06:06,
#8
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
Szukam sprzętu na 10 lat, mam matematyczny umysł więc głównie interesuje mnie technologia użycia niż odczucia z gry, bo one są subiektywne.
Sprawdzałem klawisze w sklepie i w sumie wszystko powyżej keyboarda jest ok, dlatego interesuje mnie co jest w środku.

Dzięki specyfikacjom kawaia wiem już który model warto brać, teraz został mi jeszcze roland i yamaha :/

Odpowiedz
10.01.2018, 07:11,
#9
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
Martwisz mnie tym, o czym piszesz. Jak możesz kierować się technologią a nie odczuciami z gdy ? !! Przecież to one są najważniejsze ! Instrument muzyczny kupujemy po to aby gra na nim sprawiała nam przyjemność. Co mi po specyfikacji, skoro siadam do instrumentu i klawiatura najzwyczajniej mi nie leży, źle mi się na niej gra i nie mogę jej wyczuć ! Co mi po informacji że brzmienia w danym instrumencie zajmują najwięcej pamięci, skoro okazuje się że same próbki są nieciekawe !
Korg Krome ma 3.8 GB próbek zapisanych w pamięci a Yamaha MOXF "zaledwie" 741 MB a mimo to brzmi o wiele lepiej, próbki są ciekawsze a wśród brzmień instrumentów akustycznych o wiele bardziej realistyczne. Ty wybrałbyś Korga, bo ma więcej ROMu.
Wybór instrumentu to nie wybór smartfona, któremu sprawdzamy ile zdobył punktów w Benchmarku !
Wiele rozwiązań i bajerów , którymi karmią nas producenci nie sprawdza się w praktyce ! Jak latarka na baterie słoneczne...
Przy wyborze instrumentu to właśnie subiektywne odczucia są najważniejsze !! Gdyby było inaczej to wszyscy wybierali by jeden instrument. Zobacz jak ludzie spierają się na forum, jedni uwielbiają SuperNatural od Rolanda a innych to nie przekonuje. I żadna ze stron nie używa liczb, danych ze specyfikacji instrumentów, tylko wyrażają się wprost - albo podoba mi się albo nie.
Zastanów się po co Ci instrument.

Odpowiedz
10.01.2018, 12:11,
#10
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
(10.01.2018, 06:06)linux napisał(a): ... mam matematyczny umysł więc głównie interesuje mnie technologia użycia niż odczucia z gry, ‎

Szczerze, w twoim przypadku bardziej zainteresowałbym się kupnem zestawu "zrób to sam" w postaci syntezatora analogowego do złożenia. To by Ci przyniosło więcej doświadczenia i wiedzy jak to działa. No i może jednak jakieś forum dla elektroników majsterkowiczów? ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.01.2018, 13:09,
#11
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
Przykład:
Czy warto kupić HP601
Dlaczego HP603 kosztuje 1300 więcej i czy warto
Dlaczego HP605 kosztuje 2000 więcej i czy warto?

Odczucia i dźwięki będą dla laika takie same, więc jak bez specyfikacji?

Póki co widzę, że tylko nabijacie sobie posty,
jakie pytanie nie padnie to zawsze jest odpowiedź: idź do sklepu i sobie ograj...
zero konkretów, nic, dno.

Odpowiedz
10.01.2018, 13:53,
#12
RE: Specyfikacje pianin cyfrowych
Spokojnie ! Zobacz, masz trzy modele - Instrument A,B,C. Model A jest najtańszy, B droższy a C jeszcze droższy. Interesujesz się tą trójką i zastanawiasz czy warto dopłacić do droższego lub tego jeszcze droższego. Czytasz na forum, zaglądasz też oczywiście z ciekawości na specyfikację, słuchasz filmików na Youtube. Ale finalnie dążysz do tego aby zobaczyć te instrumenty w sklepie. Sprawdzasz czy droższy jest jakoś lepiej wykonany, z lepszych materiałów.
Jakość klawiatury i jej praca na razie nic Ci nie powie, jeśli nie potrafisz grać, ale sama specyfikacja, jaką ona ma budowę jest mniej ważna, ważniejsze są odczucia i opinie tych którzy grali na niej. Bo może być tak że klawiatura w droższym modelu jest co prawda bardziej rozbudowana mechanicznie, ale w praktyce okazuje się zbyt twarda lub elementy wprowadzone do droższego modelu nie przełożyły się na odczucia pod palcami. Potem można poprosić aby sprzedawca coś zagrał i wtedy słyszysz jak brzmią na żywo te instrumenty. Jeżeli stwierdzisz że droższe modele nie brzmią dla Ciebie w ogóle lepiej, że nie słyszysz żadnej lub prawie żadnej różnicy w dźwięku, to znak że nie ma co przepłacać.
Instrument służy do gry na nim i jeśli droższy model po mimo lepszej specyfikacji jednak nie daje Ci żadnych lepszych odczuć akustycznych a klawiatura w nim również nie oferuje jakiegoś jakościowego przeskoku, to oczywiste że wybierasz ten tańszy.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS