Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dobre pianino cyfrowe do nauki pod pianino akustyczne
08.01.2018, 21:17,
#1
dobre pianino cyfrowe do nauki pod pianino akustyczne
Znalazłem się tutaj z bardzo pospolitym pytaniem :] Otóż od dawna chciałem nauczyć się grać na pianinie, i postanowiłem że najwyższa pora zacząć. Docelowo będę chciał kupić pianino akustyczne, teraz natomiast - głównie z uwagi na możliwość gry na słuchawkach oraz licznych ułatwień w postaci trybu lekcji czy wszelkich oprogramowań analizujących wykonany utwór - szukam pianina cyfrowego. Zależy mi głównie na trzech elementach: brzmienie jak najbardziej zbliżone do fortepianu, klawiatura jak najbardziej przypominająca uczuciem i ciężarem tę z instrumentu akustycznego oraz cena nie przekraczająca 3 tysięcy. Nie ma to być instrument na zawsze a tylko solidne narzędzie, które nauczy mnie podstaw, (może trochę więcej niż podstaw) i po przerobieniu którego będę miał w miarę dobre czucie klawiatury prawdziwego pianina. Skłaniam się ku kupnie Yamahy YDP-143 lub Kawai CL26. Mógłbym prosić o nieco bardziej profesjonalne opinie na temat tych instrumentów? Może są jakieś inne które lepiej spełniają moje wymagania?

Odpowiedz
08.01.2018, 22:11,
#2
RE: dobre pianino cyfrowe do nauki pod pianino akustyczne
(08.01.2018, 21:17)Novalogic napisał(a): Mógłbym prosić o nieco bardziej profesjonalne opinie na temat tych instrumentów?

Można by ale wpierw wypadałoby się przywitać na forum Confused
Jest nawet taki dział a i regulamin o tym mówi.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.01.2018, 07:41,
#3
RE: dobre pianino cyfrowe do nauki pod pianino akustyczne
Ech...jak to jest, że ktoś zaczyna pisać pierwszy post i nie zacznie chociażby od "Hej" albo "Witam" !
O przywitaniu w odpowiednim dziale już nawet nie wspominam.
Jak Ci Rysiek wcześniej pisałem, to tak jakby ktoś obcy podszedł do Ciebie na ulicy i po prostu zaczął gadać bez żadnego wstępu, przywitania.
Nie chce grać roli jakiegoś czepialskiego szeryfa ale widzę nie pierwszy raz na tym forum, że ludzie mają gdzieś zasady nie mówiąc o dobrych manierach i są to osoby młode.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 161 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,895 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS