Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe "w zabudowie"
09.02.2018, 14:00,
#1
Pianino cyfrowe "w zabudowie"
Witam wszystkich. Jestem całkowitym laikiem w temacie, szukam pianina elektronicznego głównie dla dzieci do nauki (7 i 10 lat). Znajomy chwalił Casio PX-160, sam takie kupił dla swoich synów. Wiem, że nie poważacie tutaj zbytnio tej firmy Smile Oglądałem taki sprzęt w sklepie, porównywałem chyba do Kawaii, którego klawiatura wydawała się twardsza/cięższa. Docelowo chciałem kupić taki "meblowy" stojak i pedały. Do krzyżaka nie mam zaufania, wydaje mi się, że dzieci to prędzej, czy później przewrócą. Finalnie miałbym coś takiego jak w zestawie: https://abixolkusz.pl/casio-px-160-bk-ze...0-x-0.html
Pan sprzedawca zasugerował mi, że to bez sensu, lepiej od razu kupić Casio PX-760 bo to lepszy instrument i w lepszej "obudowie". Zaciekawiło mnie takie rozwiązanie, zwłaszcza ta twarda klapka zamykająca klawiaturę Smile Porównałem specyfikacje i nie widzę różnic między PX-160 i PX-760, ale się nie znam, może coś mi podpowiecie. Co do mobilności sprzętu to nie przewiduję wożenia, co najwyżej przeniesienie do innego pokoju z okazji przemeblowania albo rodzinnego występu. Cenowo wychodzi podobnie:
https://abixolkusz.pl/casio-mu-px-760-pi...frowe.html
ewentualnie drugi przykład:
https://abixolkusz.pl/yamaha-ydp-142-ros...frowe.html

Podsumowując, co sądzicie o wyborze samego instrumentu do nauki? Czy px 760 to px160 w innej obudowie? Czy są jakieś nieewidentne wady/zalety takiej pełnej zabudowy instrumentu?

Pozdrawiam, Wojtek

Odpowiedz
09.02.2018, 15:18,
#2
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
Witaj Smile
(09.02.2018, 14:00)WojtekJ napisał(a): Podsumowując, co sądzicie o wyborze samego instrumentu do nauki?

Do nauki, zwłaszcza dzieci najlepszy jest instrument akustyczny. Dlaczego? Pisałem o tym w wielu wątkach więc polecam poczytać.

Sklepy najchętniej biorą na stan towar najtańszy, bo wychodzą z założenia, że każdy Polak będzie chciał kupić instrument jaknajtaniej, no to biorą Casio i je wszystkim polecają. Nie trzeba chyba tłumaczyć co oznacza kupić najtaniej?
Jeśli ma być tanio i lekko na klawiaturze, to już zdecydowanie polecam Yamahę. Casio niech sobie kupi dla siebie Pan sprzedawca, jak taki z niego znawca.
Kawai ma twardą klawiaturę Huh Ciekawe Confused
Spróbuj klawiatury Rolanda Big Grin

Każde pianino w zabudowie będzie stabilniejsze i będzie miało lepiej osadzoną klawiaturę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.02.2018, 17:43,
#3
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
W około stutysięcznym mieście w którym mieszkam nie ma obecnie żadnego sklepu z instrumentami. Były kiedyś, najpierw jeden ale padł, kilka lat później drugi - też padł. Obydwa wyglądały jak sklepy firmowe Casio ! Gdzie nie spojrzysz kilkupiętrowe stojaki z keyboardami Casio, oraz piana cyfrowe również Casio.
A coś innego ? - "na zamówienie, ale polecam ten model Casio bo w tej cenie daje najlepszy dźwięk i możliwości". Jakby sprzedawca dopiero co wrócił ze szkolenia wewnętrznego Casio.

Zastanawiam się jak to działa, myślę że przed otwarciem sklepu zjawia się przedstawiciel Casio oferując jakieś bonusy, pomoc w wystroju sklepu w zamian za pełne zatowarowanie

Dlaczego tych sklepów już nie ma pozostawiam do refleksji czytającym ten post.

Dobra, zmieńmy temat Smile jak ma wyglądać ta nauka ? jakieś ognisko muzyczne, prywatne lekcje ? Na czym będą dzieci grały u nauczyciela ?

Odpowiedz
09.02.2018, 21:27,
#4
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
Dzięki za odpowiedzi Smile

Syn (7 lat) rozpoczyna naukę gry, na razie ma lekcje raz w tygodniu z nauczycielem (grają na akustycznym, a czasem na elektronicznym - zależy jaka się trafi sala), w domu codziennie ćwiczy na keyboardzie. Bardzo chce się dostać do szkoły muzycznej i uczyć "na poważnie".
Córka (10 lat) uczy się gry na skrzypcach trzeci rok w szkole muzycznej. Od piątej klasy będzie miała pianino jako drugi instrument, ale już teraz widzę, że próbuje coś zagrać. W szkole są pianina akustyczne.
Instrument akustyczny nie wchodzi w grę bo w mieszkaniu zależy mi na możliwości przyciszenia/grania ze słuchawkami, małej kubaturze sprzętu i możliwości przestawienia.
W czym obiektywnie casio w cenie ~3000zł ustępuje instrumentom yamaha, kawaii i innym? Czytam testy m.in. na muzykuj.com, ważona klawiatura jest w porządku, sample z fortepianu, cechy techniczne wyglądają na podobne do konkurencji, gwarancja 5 lat. Na czym polega różnica?
Po przeczytaniu kilku wątków rozumiem, że mam wybór spośród (zabudowanych i wolnostojących):
Yamaha YDP-143
Yamaha P-115
Casio PX-760/770
Casio Px-160
Roland FP30
Roland F-140
Kawaii ES110

Czy są któryś z instrumentów wybija się w znaczący sposób ponad pozostałe albo przeciwnie, ustępuje reszcie stawki?

Pozdrowienia.

Odpowiedz
09.02.2018, 23:54,
#5
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
(09.02.2018, 21:27)WojtekJ napisał(a): Instrument akustyczny nie wchodzi w grę bo w mieszkaniu zależy mi na możliwości przyciszenia/grania ze słuchawkami, małej kubaturze sprzętu i możliwości przestawienia.

Z tego co napisałeś, to zastanawiam się na czym bardziej Tobie zależy, czy na prawidłowym rozwoju muzycznym dzieci, czy na twojej wygodzie i spokoju? Jeśli głównie na tym drugim, to współczuję dzieciom, które czeka częściowa kastracja słuchu muzycznego. Jeśli jednak się mylę i oby tak było, to weź poważnie pod uwagę fakt, że nauczanie początkowe jest NAJWAŻNIEJSZE i to czego dziecko nauczy się na pianinie akustycznym, tego nigdy nie nauczy się na cyfrówce! Pisałem już na forum o tym nie raz.
Jeśli jednak nie ma innej opcji niż cyfrowa proteza pianina, to niech dzieci jak najwięcej ćwiczą w szkole na akustykach. Co to w ogóle dzisiaj za szkoły, które uczą na cyfrówkach?! Angry Tragedia!!!

(09.02.2018, 21:27)WojtekJ napisał(a): W czym obiektywnie casio w cenie ~3000zł ustępuje instrumentom yamaha, kawaii i innym? 
 

Wszystkim! Słabą czy raczej przestarzałą jakością brzmienia, nie do końca równo pracującą klawiaturą (białe vs czarne klawisze) i ogólną jakością wykonania. Sam fakt, że instrumenty tej firmy, głównie dzisiaj wypełniają polskie sklepy muzyczne, uważam za porażkę poziomu handlu instrumentami muzycznymi. Casio powinno raczej stać w Biedronce czy Lidlu a nie kreować upośledzony wizerunek pianin cyfrowych. Casio jest co najwyżej dobre dla ludzi, którym zależy tylko na tym żeby wydać jak najmniej na instrument.

Jak już, to weź pod uwagę Kawaia ES110 lub Yamahę YDP143 ze wskazaniem na Kawaia. ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.02.2018, 08:38,
#6
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
Witam
Pierwszy raz pisze posta, i postanowiłam dołączyć się do wątku bo mam podobny problem 5.5 letniego syna który sam zapisał się na lekcje pianinaSmile (córka naszej sąsiadki bierze prywatne lekcje i on dogadał się z nauczycielką i przyniósł mi wizytówkę pozostawiając mnie bez wyboru). Muszę więc kupić pianino cyfrowe a jestem w kiepskiej sytuacji finansowej budżetu nie mam zadnego bedzie na raty. Aż strach pisać po tym co tu przeczytałam ale chciałbym się zmieścić w 2000zl naprawdę ciężko byłoby mi wydac wiecej i widze ze niektorym ciezko to zrozumiecSmile
Nie mam wykształcenia muzycznego ani nawet słuchu, byłam w sklepie patrzyłam na Korg b1, Yamaha p45 I Casio px760, pan w sklepie grał mi na wszystkich ale jak wspomniałam słuchu nie mam więc różnicy nie czuje, oczywiście w sklepie najbardziej zachwalano mi Casio, no i oczywiście najladniej wyglądał, próbowałam znaleźć jakieś porównanie tych trzech ale mi się nie udalo, więc może ktoś będzie chciał mi udzielić rady? Dodam że pianino musi być na ławeczce, nie sądzę żeby stojak się sprawdził przy dziecku.
Dziękuję

Odpowiedz
10.02.2018, 13:30,
#7
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
Witaj.
Wiem - ciężki los rodziców posyłających dzieci do szkół muzycznych wszelakiej maści lub na prywatne lekcje, zwłaszcza do nauczycieli o których nic nie wiemy jakie tak naprawdę mają kwalifikacje i umiejętności. Wiem, też że często nie ma warunków w domu na instrument akustyczny a w szkole jest mało sal do ćwiczenia ale bywa i tak, że są sąsiedzi, którym jednak aż tak bardzo by to nie przeszkadzało Smile Doskonale też rozumiem, że nie każdy ma portfel pękający od banknotów dwustuzłotowych ale jeżeli w podobnej cenie jest możliwość wyboru czegoś co w miarę spełnia kryteria poprawnego instrumentu a drugie raczej go udaje, to chyba wybór jest oczywisty, prawda?

Proszę pamiętać, że priorytetem przeciętnego polskiego sprzedawcy nie jest dogodzić klientowi, tylko sobie samemu i właściwemu dla niego obrotowi towarem i nie ważne co będzie sprzedawał, czy lodówki czy pianina. Każdy sklepikarz będzie zachwalał to, co mu w sklepie zalega albo to na czym ma podpisaną umowę na określoną ilość zbytu i z tego otrzymywane zyski.

Z tych instrumentów co Pani podaje, to w ciemno najlepszym wyborem byłaby Yamaha P45. Dokupić tylko do niej porządny, stabilny stojak. Jeśli jednak ma być w zabudowie z listwą trój-pedałową a jest możliwość wzięcia pianina na raty, to zdecydowanie bardziej polecam Yamahę YDP143 a jeszcze bardziej Kawai ES110, który w miarę najbardziej spełnia kryteria imitacji pianina do nauki.

P.S. Jak już dziecko będzie chodzić na lekcje, to oby grało tam na pianinie akustycznym Rolleyes

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.02.2018, 15:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2018, 15:41 przez Filemona.)
#8
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
Dziękuję za odpowiedź, i to naprawdę ciężki los rodzica, to dla mnie naprawdę trudna decyzja nie mam o niczym pojęcia, jeśli chodzi o sąsiadów, wiem jaki mają stosunek do pianina akustycznego bo sąsiadka po wielu perypetiach sprzedała swoje w zeszłym roku i choc nie wynika to z mojego wpisu ale nauczycielkę sprawdziłam Smile.
Właśnie wracam z kolejnego sklepu muzycznego i sprzedawca zaproponował mi jeszcze Korg Lp180 (w moim budzecie)i Yamaha ydp143 Więc wybor padnie na nią, Kawai 110 też oglądałam ale jest w cenie Yamachy a musialabym jeszcze dokupic stojak to znow podnislo by koszt a staram się pamiętać o moim założonym budzecie 2000zl, który staram się przekroczyć jak najmniej. I powracam myślami do Casio px760 za 1800zl Shy
Dzięki wielkie i pozdrawiam
Ps
Jestem pewna że kupilabym to Casio już pierwszego dnia, ale pan sprzedawca tak mi go wciskal, że po prostu mnie to zdziwiło i zaniepokoilo, dlatego wróciłam do domu i zaczęłam czytac

I jeszcze dodam, że tak mój syn będzie uczyl sie na pianinie akustycznym, wciąż jeszcze są nauczyciele którzy posiadają takie w swoim mieszkaniu, uczą na nich dzieci a ich sąsiedzi nie narzekaja, po za tym moja nauczycielka ma niechetny stosunek do pianin cyfrowych(delikatnie mowiac), dlatego muszę tu zdobywać wiedze

Odpowiedz
10.02.2018, 15:57,
#9
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
W takim razie najlepszym wyborem definitywnie będzie Yamaha.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.02.2018, 16:51,
#10
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
Dzięki jeszcze raz, za cierpliwość do ludzi do znudzenia zadajacych te same pytania, ale nam ludziom z chudym portfelem ciężko zaakceptować że Casio to nie jest najlepszy wybór Smile
Dzięki i pozdrawiam

Odpowiedz
10.02.2018, 19:04,
#11
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
(10.02.2018, 16:51)Filemona napisał(a): ... nam ludziom z chudym portfelem ciężko zaakceptować że Casio to nie jest najlepszy wybór Smile

... bo to najgorszy wybór ale przecież pisałem, że jest Yamaha, która też nie jest droga a o niebo lepsza więc nikt nie jest skazany na Casio Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.04.2018, 17:38,
#12
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
OK, przekonaliście mnie. Kupiłem w zeszłym tygodniu Calisie Smile

Odpowiedz
05.04.2018, 22:35,
#13
RE: Pianino cyfrowe "w zabudowie"
(05.04.2018, 17:38)WojtekJ napisał(a): Kupiłem w zeszłym tygodniu Calisie Smile

Brawo !!! Smile
Napisz coś więcej; rocznik, model, cena, stan, itp.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 532 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,905 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,117 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS