Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy instrument
11.02.2018, 13:05,
#1
Pierwszy instrument
Cześć!
Chciałbym nauczyć się grać na klawiszach i mam problem w wyborze instrumentu. Zdecydowałem się na syntezator tylko nie mam pojęcia jaki. Mam zamiar grać różne gatunki muzyki rnb, jazz, soul czy nawet klasyke. Super by było jakbym mógł uzyskać dzwięk podobny do rhodes. Przeznaczone mam 2000 złotych i fajnie jakby w kwocie od razu zmieściły się słuchawki. Nie mam nic przeciwko używanym instrumentom. Myślałem nad Yamahą cs1x, ale to już dosyć stary instrument i mam pewne obawy.
Prosiłbym o pomoc w wyborze.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
11.02.2018, 13:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.02.2018, 13:26 przez Rychubil.)
#2
RE: Pierwszy instrument
Cześć.
Yamaha CS1X, jak wiele innych syntezatorów z tamtej dekady, to bardzo ciekawy sprzęt, nawet "dzisiaj" i w tej kwocie spokojnie byś się zmieścił, razem ze dobrymi słuchawkami, tylko że do grania pianistycznego a już w szczególności klasyki, to z pewnością się nie nadaje. Musiałbyś dodatkowo dokupić do niego klawiaturę sterującą albo pianino cyfrowe a to dodatkowy koszt, chyba że używane stage piano zamiast tej Yamahy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.02.2018, 13:47,
#3
RE: Pierwszy instrument
Witaj.
Czyli na chwilę obecną nie potrafisz jeszcze grać ? A co będzie jeśli kupisz instrument a nauka pójdzie kiepsko i za jakiś czas stwierdzisz że to nie dla Ciebie albo nie masz predyspozycji w tym kierunku ?
Pytam bo znam takie dwie osoby Smile

Odpowiedz
11.02.2018, 15:13,
#4
RE: Pierwszy instrument
(11.02.2018, 13:47)Valtari napisał(a): A co będzie jeśli kupisz instrument a nauka pójdzie kiepsko i za jakiś czas stwierdzisz że to nie dla Ciebie albo nie masz predyspozycji w tym kierunku ?

Bardzo słuszna uwaga! Na to pytanie odpowiedziałbym sobie najpierw.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.02.2018, 21:41,
#5
RE: Pierwszy instrument
Mam lekkie obawy, choć wątpię. Nie jestem takim typem osoby, no ale załóżmy, że tak może się stać. Co Panowie polecają w takiej sytuacji?

Odpowiedz
12.02.2018, 21:50,
#6
RE: Pierwszy instrument
Rozwiązanie pierwsze - wykupić kilka lekcji u jakiegoś nauczyciela i sprawdzić czy czujesz temat.\
Rozwiązanie drugie - dopaść kumpla, który ma jakiś keyboard, syntezator a najlepiej pianino akustyczne i popróbować najpierw na nie swoim.

Odpowiedz
12.02.2018, 22:25,
#7
RE: Pierwszy instrument
(12.02.2018, 21:50)Valtari napisał(a): Rozwiązanie pierwsze - wykupić kilka lekcji u jakiegoś nauczyciela i sprawdzić czy czujesz temat.\
Rozwiązanie drugie - dopaść kumpla, który ma jakiś keyboard, syntezator a najlepiej pianino akustyczne i popróbować najpierw na nie swoim.

Jak najbardziej zrób tak! Ja bym jednak odwrócił kolejność, bo jeśli już u kumpla z instrumentem nie poczujesz bakcyla, to szkoda kasy na lekcje a jeśli załapiesz, to wtedy zacząć od prywatnych lekcji a na końcu szukać odpowiedniego instrumentu do swoich potrzeb.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
17.02.2018, 19:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2018, 19:22 przez Qaroll.)
#8
RE: Pierwszy instrument
Nie zniechęcajcie kolegi Wink Proponuję kupić DOBRE używane cyfrowe piano do 2tys (Rolanda FP30, Kawai ES100/110, ew. Yamahę P115), trochę tego wisi na OLX czy Allegro. Jak się znudzi granie po kilku miesiącach, to takie piano sprzeda się dosyć szybko, często nawet po cenie zakupu.

Edit. Dopiero doczytałem, że kolega szuka 'syntezatora', ale biorąc pod uwagę fakt, że nie umie jeszcze grać, może nie wie, czego szuka. A do wymienionych nurtów muzycznych bardziej mi pasuje stage piano.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
17.02.2018, 19:31,
#9
RE: Pierwszy instrument
Tylko że te Stage Piana mają ledwie kilka lub co najwyżej kilkanaście brzmień i tu obawa czy szybko się nie znudzi Smile

Odpowiedz
17.02.2018, 22:38,
#10
RE: Pierwszy instrument
Ja w pierwszym poście widzę: jazz, rnb, soul, czyli czarna muza. Z czarną muzą kojarzy mi się pianino i jego elektryczne odmiany.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
18.02.2018, 04:55,
#11
RE: Pierwszy instrument
(17.02.2018, 22:38)Qaroll napisał(a): Ja w pierwszym poście widzę: jazz, rnb, soul, czyli czarna muza. Z czarną muzą kojarzy mi się pianino i jego elektryczne odmiany.

Ja w sumie jeszcze widzę, że "chcę grać", co raczej widzi mi się bardziej jako żywe granie niż dłubanie przy brzmieniach, odtwarzanie pętl czy tym podobne syntezatorowe podejście do muzykowania więc tutaj jak najbardziej pianino a że klimaty około RnB, to jak najbardziej pianko ale niestety:

(17.02.2018, 19:31)Valtari napisał(a): Tylko że te Stage Piana mają ledwie kilka lub co najwyżej kilkanaście brzmień i tu obawa czy szybko się nie znudzi Smile

Trzeba mieć tego świadomość. Dodam jeszcze, że w budżetowych pianinach często te pozostałe barwy nie są pierwszej jakości Confused

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.03.2018, 08:20,
#12
RE: Pierwszy instrument
Cyfrowe pianino pozwoli skupić się na samej nauce grania, syntezator będzie od niej trochę odciągał. Nie obawiałbym się zakupu instrumentu, w razie czego można go odsprzedać a rynek jest dość chłonny i nie ma z tym większego problemu. Miałem CS1X przez chwilę i trudno mi się wypowiedzieć o tym sprzęcie w jakichś superlatywach. Za naprawdę niewielkie pieniądze na początek można spróbować ale myślę, że są lepsze instrumenty w podobnej cenie. Na dłużej zagościł u mnie CS2X . Brzmienia dość ciekawe ale podświetlenie wyświetlacza i klawiatura to według mnie najsłabszy punkt tej maszyny. Za to obudowa pokryta jest kapitalnym błękitnym lakierem , typu kameleon Wink

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 988 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,107 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Standardowe - instrument dla "świeżaka" w niestandardowo niskim budżecie Zbig123 5 1,672 08.03.2023, 21:10
Ostatni post: bestspec
  Pierwszy instrument Domo 7 2,143 20.02.2023, 20:30
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS