Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
11.06.2018, 07:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2018, 08:55 przez MartaM.)
#1
Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Dzień dobry wszystkim,
jestem tu nowa i potrzebuje porady specjalistów.
Wprowdzam nowy wątek, wiem, że jest już kilka w tym temacie, niestety z uwagi na poniższe nie do końca mi one pomogły... Blush

Mianowicie... zamierzam kupić mojemu Narzeczonemu pianino cyfrowe na urodziny, a kompletnie (!) się na tym nie znam i potrzebuje porady, bo Jego nie moge zapytać ze względów oczywistych Blush

Mam budżet 2000-3000 zł (tak, wiem, że nie jest szalony...)
I jedyne, co wiem, to że powinna być możliwość podpięcia potrójnej listwy pedałowej, USB i cięższe klawisze.

Dodam, że facet nie jest początkujący, gra na pianinach, zna się na tym, słuch ma niezły, niestety w domu sprzętu nie mamy i chciałabym właśnie go kupić.

Będę wdzięczna za pomoc i podpowiedzi, jakie mogę kupić, żeby było ok Blush

M.

Odpowiedz
11.06.2018, 17:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2018, 17:41 przez Rychubil.)
#2
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Cześć Smile
Bardzo fajny i szczodry pomysł ale również bardzo ryzykowny. Skoro ktoś już gra na pianinie, to pewnie ma wyrobiony gust i dobrze by jednak było wiedzieć więcej, które brzmienie fortepianu i która klawiatura odpowiada najbardziej, bo niechcący można źle trafić a szkoda by było. Co by było gdyby np. żadne cyfrowe się nie spodobało? Polecam zrobić dyskretny wywiad, najlepiej połączony z wycieczką do sklepu muzycznego.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.06.2018, 18:24,
#3
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Cześć Blush
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, "obawiałam się" takiej, miałam po prostu nadzieję na jakieś podstawowe must be, które zawsze spełnią swoją rolę Wink
Wiem, że pomysł jest dość karkołomny... i skoro nie obejdzie się bez wywiadu, to spróbuję podpytać przyszłego Teścia, też siedzi mocno w muzyce, to może coś mi podpowie i wówczas wrócę do Was po dodatkowe podpowiedzi i informacje Blush
Główny zainteresowany zwęszy od razu dyskretny wywiad, a jednak chciałabym aby była to niespodzianka Big Grin

Jesteś mi w stanie proszę podać jakieś podstawowe parametry, na jakie powinnam zwrocić uwagę i ew.najlepsze ich opcje? Czytałam, że są to m.in. ilość klawiszy, ilość i rodzaj pedałów, usb, metronom, ilość brzmień i głosów, efekty, rytmy.. (czarna magia Angel Big Grin)
M.

Odpowiedz
12.06.2018, 13:29,
#4
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Podstawowe "must be" - Pianino zawsze ma 88 klawiszy i dobrze jak klawiatura symuluje pracę młotków. Dobrze jak ma listwę trój-pedałową, choć to nie dla każdego jest ważne (dla grających klasykę tak, dla reszty niekoniecznie). USB i metronom dzisiaj mają wszystkie pianina. Ilość brzmień, efektów czy ewentualnych rytmów, to zależy czy ktoś lubi się bawić bajerami czy raczej grać jednym a dobrym brzmieniem.
...a tak naprawdę i przede wszystkim, to grający ma być zadowolony, czyli jemu ma się podobać brzmienie i praca klawiatury ale skoro Teść siedzi w temacie, to może niech On się dyskretnie podpyta Syna i rozezna, co mu się podoba w cyfrówkach, jaki rodzaj instrumentu przede wszystkim, czy pianino w zabudowie, czy może jednak pianino sceniczne z możliwościami edycji, no i czy w ogóle cyfrówka w chodzi w rachubę, bo znam takich co by cyfrówki nie tknęli patykiem i grają tylko na akustykach.
Najlepszym więc sposobem na dobry wybór pianina byłaby wspólna wycieczka do sklepu muzycznego, posadzenie narzeczonego do kilku instrumentów i kupienie mu tego, które jemu najbardziej się spodoba, czy najdłużej będzie przy jakimś grał.
Idźcie do sklepu - szczerze radzę, z resztą moja małżonka radzi to samo Smile
Pozdrawiamy

P.S. Na pewno w sklepie będą wciskać pianina Casio a to największa tandeta, zaraz obok Elpiano i Orli.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.06.2018, 14:40,
#5
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Dzięki wielkie za pomoc! Big Grin Na pewno cyfrowe, bo o takim mówi cały czas i na pewno w zabudowie Blush

Ok, w takim razie zaczynam od akcji z wywiadem Teścia, jak się nie uda, to za Waszą radą... będzie randka w sklepie Wink

A o "PS." na szczęście zadbał już Wasz wątek, naczytałam się, że to nie są najlepsze wybory (delikatnie mówiąc Big Grin) i myślałam bardziej, po tym co przeczytałam na tym forum o: Roland FP-30, Yamaha P115 i P125BK - ale to tylko efekt mojego laickiego bądź co bądź, czytania ze zrozumieniem Blush

Pozdrowienia dla Was! Blush

Odpowiedz
12.06.2018, 18:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.06.2018, 18:55 przez Rychubil.)
#6
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
(12.06.2018, 14:40)MartaM napisał(a): myślałam bardziej, po tym co przeczytałam na tym forum o: Roland FP-30, Yamaha P115 i P125BK

Dorzuciłbym jeszcze Kawai ES110 lub KDP110

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.06.2018, 13:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2018, 13:01 przez MartaM.)
#7
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Moi Drodzy,

dziękuję za pomoc! Wink
Mam już trochę węcej info Big Grin, tzn. kilka modeli do wyboru i poproszę o podpowiedź:

Roland FP-30,
Roland RP 102,
Roland F-140 R,
YAMAHA YDP-143R,
YAMAHA YDP 143B,
Kawai KDP110 R,

które z tych jest najbardziej godne polecenia BlushBlush?

Odpowiedz
29.06.2018, 13:14,
#8
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Wszystkie wymienione są godne polecenia lecz każdy z nich, to inne brzmienie i klawiatura. Pozostaje najważniejsze pytanie - który najbardziej się spodobał grającemu?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.06.2018, 19:11,
#9
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
cześć,
też szukam pianina cyfrowego, dokładnie takie same parametry jak wyżej.
Po googlowaniu znalazłem coś takiego: ARTESIA DP-7 PLUS -> przeczytałem też recke na muzykuj i wyglada ok.
Dobry wybór czy isc bardziej w strone tego co MartaM wybrała?

Odpowiedz
29.06.2018, 20:07,
#10
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
(29.06.2018, 19:11)michus napisał(a): ... czy isc bardziej w strone tego co MartaM wybrała?

Cześć.
Definitywnie w stronę tego co wybrała MartaM.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
30.06.2018, 18:37,
#11
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Tylko ze Artesia to 2200pln a to co Marta pisze to jednak 3k minimum. Tak coś nie czuję czy warto dopłacać te pieniądze do amatorskiego grania.

Odpowiedz
30.06.2018, 18:46,
#12
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
(30.06.2018, 18:37)michus napisał(a): Tylko ze Artesia to 2200pln

W takim razie wiele lepsza brzmieniowo będzie Yamaha P45. Ograj sobie w sklepie. Ta Artesia przecież brzmi nawet nie fatalnie a tragicznie Dodgy Czy jej brzmienie naprawdę Ci się podoba? Huh

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
30.06.2018, 22:56,
#13
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Na żywo nie słyszałem. Tylko na bazie samolot z netu.

Odpowiedz
02.07.2018, 08:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.07.2018, 09:55 przez MartaM.)
#14
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
(29.06.2018, 13:14)Rychubil napisał(a): Wszystkie wymienione są godne polecenia lecz każdy z nich, to inne brzmienie i klawiatura. Pozostaje najważniejsze pytanie - który najbardziej się spodobał grającemu?

Wiesz co.. w zasadzie bez większego rozróżnienia podobały Mu się te ww.
To jest taki typ, że nie idzie na maksa w to, co najlepsze i nie powiedział 'o to jedno jest rewelacyjne, takie bym sobie kupił' (nie ma lekko Big Grin), tym bardziej, że przeglądał pianina pod pretekstem dla zakupu dla kogoś Tongue

Także w tych, które wypisałam, na pewno potrzebuję coś z listwą na 3 pedały, fajnie jakby miało możliwość pracy przez bluetooth z jakąś apką na telefonie, klawiatura to chyba najlepsza jak największa (?Big Grin) i na pewno cięższe klawisze.
A na brzmienie, to jak mi proszę napiszesz mniej więcej czym się różnią pod tym względem, to może uda mi się jakoś zagadnąć, co by wolał, tylko najpierw muszę wiedzieć o co zapytać, żeby nie zrobić z siebie głupka i uzyskać odpowiedź, która coś wniesie Big GrinTongue

Odpowiedz
02.07.2018, 11:41,
#15
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Z tego co piszesz, to z w miarę ciężką klawiaturą, listwą trójpedałową i funkcją bluetooth na placu boju zostają Kawai KDP110 i Roland FP30.

Kawai KDP110 ma klawiaturę niemal identyczną jak model ES110. Pod kątem akcji i ciężkości jest to klawiatura moim zdaniem (z resztą wielu użytkowników) najbardziej zbalansowana wśród budżetowych cyfrówek i najbardziej zbliżona do pracy klawiatury akustycznego pierwowzoru. Brzmienia fortepianów są chyba najbardziej odpowiednie do grania klasyki i są dość zróżnicowane. Są 4 brzmienia i każde jest w dwóch wariantach, co daje w sumie 8 brzmień fortepianów. Spore nagłośnienie 20W.

Roland FP30 ma klawiaturę cięższą od Kawaia, zwłaszcza w głębszej jej części, co może sprawiać trochę trudności i być odczuwalne w graniu szybkich przebiegów lub tryli i nie każdy taką lubi. Samo jednak wyczucie jej pracy i dynamiki jest wyraźne i kontrolowane.‎
Brzmienie Rolanda jest zupełnie inne od japońskiego brzmienia Kawaia, pobrzmiewa nieco ciężkim Steinwayem ale przede wszystkim bardzo naturalnie wybrzmiewa. Dobrze brzmi w rozrywce, romantycznej klasyce jak Chopin czy Rachmaninow ale może nie koniecznie we wcześniejszych stylach klasyki jak Bach czy Mozart. Niestety w brzmieniach fortepianów nie ma wielkiego wyboru, bo są tylko 3 i niewiele różnią się pomiędzy sobą.
Nagłośnienie 12W.‎

P.S. Przy zakupie zwłaszcza w ciemno, dobrze byłoby mieć możliwość zwrotu i wymiany instrumentu na inny więc warto by wcześniej zapytać o to sprzedawcę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.07.2018, 18:39,
#16
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
Ok chyba mnie przekonaliscie.
Taki zestaw :
http://www.muzykuj.com/aktualnosci/rolan...,1350.html
Wyglada ok?

Odpowiedz
05.07.2018, 18:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2018, 18:50 przez MartaM.)
#17
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
(02.07.2018, 11:41)Rychubil napisał(a): Z tego co piszesz, to z w miarę ciężką klawiaturą, listwą trójpedałową i funkcją bluetooth na placu boju zostają Kawai KDP110 i Roland FP30.

Kawai KDP110 ma klawiaturę niemal identyczną jak model ES110. Pod kątem akcji i ciężkości jest to klawiatura moim zdaniem (z resztą wielu użytkowników) najbardziej zbalansowana wśród budżetowych cyfrówek .....

No to stanęło na Roland FP30. Baaardzo dziękuję za fachową pomoc, dobre słowo i rady, z których mogłam skorzystać Blush
Dzięki Wam wygląda na to, że prezent będzie strzałem w dziesiątkę Big GrinBlushHeart

Pozdrowienia dla wszystkich; fajnie, że na tym forum, poza celebrowaniem swojej pasji, rozwijaniem się i poszerzaniem wiedzy, pomagacie takim zielonym, jak ja Big Grin

M.

Odpowiedz
05.07.2018, 21:25,
#18
RE: Pomoc w wyborze pianina cyfrowego na prezent
(05.07.2018, 18:39)michus napisał(a): Ok chyba mnie przekonaliscie.
‎Taki zestaw : 
http://www.muzykuj.com/aktualnosci/rolan...,1350.html 
Wyglada ok?

(05.07.2018, 18:49)MartaM napisał(a): No to stanęło na Roland FP30. ‎

No to witajcie w klubie - Ja też mam FP30 Wink

(05.07.2018, 18:49)MartaM napisał(a): ‎‎
Pozdrowienia dla wszystkich; fajnie, że na tym forum, poza celebrowaniem swojej pasji, rozwijaniem się i poszerzaniem wiedzy, pomagacie takim zielonym, jak ja Big Grin

M.

Staramy się oczywiście zawsze pomóc, na tyle ile potrafimy rzecz jasna.‎ ‎
Ja również dziękuję za miłą atmosferę dyskusji i życzę aby prezent był trafiony. Jeśli nie będzie, to proszę jak najszybciej kontaktować się ze sprzedawcą i negocjować wymianę na inny model. ‎

 ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 532 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 539 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Casio CDP-220R na początek Emilia_Matylda 0 422 08.04.2023, 08:40
Ostatni post: Emilia_Matylda
  Pytanie na temat sklepu i Korga LP-380U Gaspard 4 1,733 24.11.2022, 19:43
Ostatni post: Gaspard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS