Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
keyboard 1000-1500zl
12.07.2018, 23:19,
#1
keyboard 1000-1500zl
witam,
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z keyboardem, trochę pochodziłem po różnych forach oraz yt, ale mam mieszane uczucia, prosiłbym o radę odnośnie zakupu, na oku miałem yamahe ew300 później e453 lub 463, nie wiem czy warto kupować któregoś z nich, a może coś innego, spotkałem się nawet z opinią, że to zabawka...
Liczę, że na Waszym forum ktoś mi pomoże z wyborem.
pozdrawiam Piotrek

Odpowiedz
13.07.2018, 07:29,
#2
RE: keyboard 1000-1500zl
Witaj.
Potrzeba więcej informacji od Ciebie. Napisz do jakiej kwoty rozpatrujemy instrument oraz jaką muzykę chcesz grać ? Jakie klimaty i na jakich brzmieniach najbardziej Tobie zależy. Napisz coś więcej, czy potrafisz grać, czy miałeś już jakiś instrument a jeśli tak, to jaki.

Pozdrawiam

Odpowiedz
13.07.2018, 07:47,
#3
RE: keyboard 1000-1500zl
dzięki za szybką odpowiedź, nie miałem za dużo do czynienia z klawiszami, jednak od kilku lat marzyło mi się granie i postanowiłem to w końcu zrealizować.
Chciałem wydać koło 1k ale jak warto będzie to dorzucę więcej, nawet do 2k ale to już ze słuchawkami i stojakiem, żeby się zmieścić.
Na pewno nie chcę używek.
Co do muzyki to wszelkiego rodzaju alternatywa, pop, rock.
Chciałbym robić i wstawki i podkłady, także fajnie jakby było dużo styli, ale też żeby jakość była dobra.
Wiem, że najlepiej by było wydać więcej, ale póki co mogę tyle wyskrobać.
pzdr Piotrek

Odpowiedz
13.07.2018, 08:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2018, 08:25 przez Valtari.)
#4
RE: keyboard 1000-1500zl
No ok, już wiemy coś więcej Smile
Osobiście uważam że nauka gry powinna wyglądać inaczej, że powinieneś zacząć od lekcji gry prowadzonej przez nauczyciela oraz na odpowiedniej klawiaturze. Ponieważ jeżeli ominiesz ten etap i będziesz sam próbował się nauczyć, to okaże się że popełniane błędy i niedostateczne umiejętności i wyćwiczenie sprawią że najzwyczajniej nie będziesz potrafił zagrać tego co chcesz. Niewyćwiczone odpowiednio dłonie nie pozwolą Ci na to.

Pozostawiam to do przemyślenia.

Co do keyboardów które wymieniłeś, to nie zgodzę się z opiniami że to zabawki. Osoby które tak twierdzą chyba już zapomniały od czego zaczynali, albo mają na tyle kasownych rodziców że od razu dostali topowy instrument.
Wyjścia są dwa - albo kupujemy instrument taki na jaki nas stać i zaczynamy przygodę z muzyką, albo nie kupujemy nic.
"Psr e" to u Yamahy taka podstawowa seria dla zaczynających zabawę z keyboardem, a EW to po prostu modele PSR e tyle że z większą ilością klawiszy.
Ja jednak chciałbym Ciebie namówić, abyś sięgnął po model z wyższej serii, mającej literkę "S" w nazwie. Konkretnie mam na myśli model PSR S650.
Nie wystrasz się, że może namawiam Ciebie na nie wiadomo jak drogi instrument. Zobacz ile kosztują takie z drugiej ręki
https://www.olx.pl/oferty/q-psr-s650/

Jak widać można taki wyrwać za ok 1300zł.

Poczytaj, co o tym modelu pisze nasz portal
http://www.muzykuj.com/baza-sprzetu/yama...0,175.html

Na YT możesz znaleźć prezentację tego modelu, linku nie wrzucę ponieważ byłaby to reklama sklepu muzycznego.
Zainteresuj się tym modelem, posłuchaj na YT wszystkiego co się da. Seria "S" to już duży przeskok zarówno pod względem jakości brzmienia jak i możliwości instrumentu
Doczytałem że nie chcesz używanego, ale jeśli instrument jest zadbany to warto to rozpatrzeć.

Pozdrawiam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 440 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 643 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,251 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Keyboard dla dziecka 10 lat zabawa/nauka gooliver 3 973 29.05.2023, 14:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS