Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
24.09.2018, 23:30,
#1
Tongue  Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
Witam,
Jestem tu nowy.
Poszukuję dla młodszego syna (4 lata)keyboardu z funkcją podświetlania klawiszy. Dzieciak w wieku niecałych dwóch lat nucił piosenki, że dało się je rozpoznać, co ponoć nie jest zbyt częste. Tak w każdym razie mówili lekarze. Big Grin
Idąc za ciosem chciałbym, by poprzez zabawę nauczył się grać. Nawet jak wirtuozem nie zostanie, to poprzez ćwiczenie pamięci ułatwię mu trochę życie. Wink
Oczywiście dzieciak zna literki, cyferki itd, ale to jeszcze nie ten etap by czytał nuty. Nie chcę go też zmuszać do kucia, bo może to przynieść odwrotny skutek.

Postarałem się troszkę rozeznać w temacie, ale jako totalny laik za wiele sam nie wskóram, dlatego proszę Was o pomoc.

Przedział cenowy 500-1000zł.
Minimum:
- 61 dynamicznych klawiszy,
- podświetlane klawisze,
- 32 głosowa polifonia,
- wyjście na słuchawki,
- przyzwoita jakość, czyli tylko markowe instrumenty,
- połączenie z komputerem, by ćwiczyć na plikach MIDi.

Po zorientowaniu się w temacie wybór padł wstępnie na dwa keyboardy: Yamaha EZ-220 (750zł) i Casio LK 265 (999zł).

Yamaha
Plusy:
- niższa cena,
- współpracuje z płatnym programem Synthesia,
- ponoć marka ma znaczenie,
- w razie totalnej klęski ponoć łatwiej odsprzedać.

Minusy:
- chyba nie da się wgrać plików MIDi do urządzenia by w pełni korzystać z 3 trybów nauki ( czekania na klawisz itp. ),
- brak darmowego oprogramowania na PC lub Androida. Jabłka nie posiadam. Synthesia to koszt około 100zł więcej,
- mniejsza polifonia, chociaż dziecko na pewno połowy tego nie wykorzysta Smile,
- to dość stary model, z 2012 roku, a wiek ponoć ma znaczenie.

Casio
Plusy:
- darmowe oprogramowanie casio, z możliwością wgrania plików midi (Chordana Play),
- większa polifonia,
- wygląda poważniej, mniej zabawkowo,
- lepszy wyświetlacz z klawiaturą, chociaż nie wiem czy da się z niego w ogóle normalnie korzystać,
- 5 lat gwarancji.
Minusy:
- Wyższa cena.

Może coś innego polecicie?

Szczerze mówiąc sam mam ochotę pouczyć się podstaw Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
25.09.2018, 00:56,
#2
RE: Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
Instrument, to przede wszystkim brzmienie a ono powinno być jak najlepsze więc zdecydowanie Yamaha, pomimo wymienionych powyżej minusów Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.09.2018, 15:31,
#3
RE: Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
(25.09.2018, 00:56)Rychubil napisał(a): Instrument, to przede wszystkim brzmienie a ono powinno być jak najlepsze więc zdecydowanie Yamaha, pomimo wymienionych powyżej minusów Smile

Dziękuję za odpowiedź. Na pewno masz rację.

Jeśli instrument kupowałbym w celach zarobkowych ( granie do kotleta Wink ) lub w celu osiągnięcia wirtuozerii to na pewno dźwięk byłby na pierwszym miejscu. Tu raczej chodzi o zabawę i pierwszy kontakt z muzyką. laik jest w stanie dostrzec różnicę w grze pianina?

Wczytywanie plików midi do urządzenia to spory plus. W sieci są na pewno pliki piosenek dla przedszkolaków. Łatwiej by mu było ćwiczyć na czymś co już zna.
Martwi mnie głównie sama jakość wykonania. Czy nacisk na klawisze jest podobny? Budowa samego klawisza różni się w obu modelach, ale to tylko plastik. W drodze do domu postaram się wpaść do sklepu gdzie jest ten Casio. Niestety Yamahy nie ma. Jest inny model w podobnej cenie, to może porównam.

Pozdrawiam
Mariusz

Odpowiedz
25.09.2018, 15:43,
#4
RE: Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
Jeśli wczytywanie plików midi jest tu priorytetem, to odpowiedź jest oczywista.
Brzmienia najlepiej porównać na kanale YT.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.09.2018, 21:50,
#5
RE: Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
Oglądałem dziś Casio LK 265 i podobne cenowo Yamahy.
Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Strasznie cicho gra ten keyboard, ale przynajmniej dzieci nie będą szaleć.
Subiektywnie jakość dźwięku i mechanika klawiszy bardziej mi odpowiadała w Yamasze, ale może to przez Twoje sugestie i ogólną opinie w sieci Smile.

Prawie się zdecydowałem na Casio, ale jedną rzecz zauważyłem w specyfikacji na oficjalnej stronie Casio. Ten keyboard nie ma USB, więc Synthesia odpada Sad
Dał bym sobie paznokcie przyciąć, że gdzieś port USB widziałem na prezentacji Video, ale ze stroną producenta kłócić się nie będę.

Powiem szczerze, że podziwiam ludzi umiejących wydobyć z instrumentów czyste dźwięki i troszkę im zazdroszczę.
Ten keyboard chyba nie tylko przyda się dzieciom, ale ja też spróbuje czegoś się nauczyć. Dlatego Synthesi mi szkoda, bo mógłbym grać przed komputerem.

Musze się przespać z wyborem Big Grin
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
26.09.2018, 00:16,
#6
RE: Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
Nie wiem dlaczego ale uszedł mi uwadze jeszcze jeden model. Casio LK 280.
Cena jest zbliżona do LK 265. Nie ma połączenia z darmową aplikacją Casio, ale ma gniazdo kart SD i port USB!
Synthesia będzie z nim działać. Dzieciak też będzie mógł ćwiczyć muzyczki typu "kolorowe kredki".
Pytanie tylko, czy wczytywane midi z karty można odpalić w trybie nauki.
Musze doczytać.

Jedna rzecz mi się podoba. Głośniki są o średnicy 12cm, w porównaniu z 10cm w 265. Tu rozmiar ma znaczenie. Big Grin

Idę spać, jutro.... dziś trzeba wstać do pracy Big Grin

Odpowiedz
26.09.2018, 00:19,
#7
RE: Keyboard z podświetlaniem dla 4 latka. Yamaha EZ-220 czy Casio LK 265?
Czytając powyższą wypowiedź, uważam że decyzja jest prosta, sama się narzuca i chyba została już podjęta Wink
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 440 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 293 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 332 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS