Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budżetowy keyboard dla początkującego.
24.08.2020, 20:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2020, 20:51 przez Valtari.)
#91
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Na scenie sygnał audio z wyjść instrumentu wyprowadzasz na mikser. Jeśli sygnał na wyjściach audio szumi to można zastosować bramki, korekty pasma ale ma to wpływ na dynamikę. O ile na zabawie w remizie strażackiej nikomu to nie będzie przeszkadzało, to już na poważnym koncercie raczej nikt nie będzie się bawił w nagłaśnianie taniego keyboardu. Chociaż akurat na wrzuconym zdjęciu widać że Roland ma komplet okablowania. Trudno wywnioskować jaką rolę pełni ten keyboard na scenie, bo żaden zespół nie tworzy repertuaru w oparciu o gotowe style. Jest wręcz odwrotnie, to producenci keyboardów tworzą style pod istniejące już przeboje, aby można było łatwo zagrać jakiś cover.
Na interfejsach się nie znam, stosuje się je aby poprawić parametry które oferuje wbudowana w komputer karta dźwiękowa. W tej kwestii musiałby się ktoś inny wypowiedzieć

Odpowiedz
24.08.2020, 21:01,
#92
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Do rozwiązań amatorsko domowych nie ma też co obawiać się że będzie bardzo szumiało, tanie głośniki same w sobie też szumią. Można poeksperymentować z poziomem głośności na instrumencie i regulacją głośności na głośnikach czy wzmacniaczu i znaleźć optymalne ustawienie ( albo głośniej w instrumencie a ciszej na wzmacniaczu, albo odwrotnie)

Odpowiedz
26.08.2020, 11:15,
#93
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Dzień dobry!
Szukam sprzętu dla siebie - czyli osoby dorosłej, bez doświadczenia i bez ambicji na zostanie światowej sławy pianistką. Chciałabym się głównie nauczyć grać popularne/kultowe utwory, żebym mogła sobie do muzyki pośpiewać, ewentualnie gości zachęcić do śpiewanej biesiady Wink No i też nie stroniłabym od nauki ze dwóch, trzech utworów klasycznych, żeby się popisać przed rodzinką. Chciałabym, żeby sprzęt trochę wytrzymał, to może w przyszłości przydałby się dzieciom (które teraz są tylko w planach), choć oczywiście nie zamierzam nikogo zmuszać do grania.
Budżet: 5-6 tysięcy, ale wolałabym nie kupować tak drogiego sprzętu - obawiam się, że wtedy nie będę grać, bo "chcę", tylko "trzeba korzystać z tego drogiego sprzętu", poza tym nie wykluczam sytuacji, że teraz kupię coś tańszego i bardziej podstawowego, żeby za rok, dwa, gdy już będzie pewne, że mnie to wciągnęło, kupić bardziej zaawansowany sprzęt. Jestem laikiem, więc nie siedzę mocno w instrumentach i nie wiem, co by mi się przydało. Na pewno zależy mi na ważonej klawiaturze i wydaje mi się, że pedały też są potrzebne - ale widziałam pianina cyfrowe bez nich, więc chyba nie są potrzebne każdemu? No i oczywiście pianino cyfrowe, nie mam miejsca (ani sił, by go do mieszkania wsunąć Wink ) na klasyczne pianino, a keyboardy nie mają ważonej klawiatury.
Będę się uczyła pod okiem nauczyciela - wybierając "tego jedynego" pytałam przy okazji, co oni polecają. Jeden stwierdził, że "tylko Yamachy wchodzą w grę", ale najlepiej na początek kupić coś za 200-300 zł, góra do 1,5 tys., a dopiero potem się rozglądać za droższym sprzętem, drugi polecił konkretny model P-45 "idealny dla początkujących", trzeci stwierdził "mam Korga, jest dobry", ale nic więcej, zaś czwarty "mam Korga SP-280 - proszę przyjść, przetestować i, mając bazę,  potem się decydować na wybór sprzętu" - bo ja nie mam też doświadczenia w pracy klawiatury. Daaaawno temu zdarzyło mi się na klasycznym (akustycznym?) pianinie brzdąkać, ale mało co z tego pamiętam. Mam na uwadze, że warto będzie przejść się do sklepu muzycznego i na żywo pomacać sobie klawisze - ale do tego też potrzebuję wiedzieć, czego szukać. Sprzedawca raczej nie będzie zachwycony, jak będę każdy sprzęt po kolei dotykać, niezależnie czy to będzie "do tysiąca złotych", czy "do stu tysięcy złotych". I mam świadomość, że Casio najlepsze i "bier pani Casio" Wink
Tak się jeszcze zastanawiam i chyba nie chciałabym tak kompletnie podstawowego sprzętu - tylko taki nieco wybiegający wprzód i nadający się też dla "średnio-zaawansowanych", chociaż wiem, że trochę potrwa zanim ja zdobędę taki poziom (albo w ogóle nie osiągnę, bo się zniechęcę). Jak na razie chcę instrument głównie do grania - bo coś kojarzę, że można pliki przesyłać na komputer itp., ale czy to rzeczywiście będzie mi potrzebne? Póki co nie mam w planach zakładać kanału na Youtube "od zera do wymiatacza", ale może ta funkcja przydaje się do czegoś innego? Żeby np. grać na cztery ręce, mając tylko dwie, bo "pierwszą linię" sobie najpierw nagram, wrzucę do pianina i puszczę, grając "drugą linię"?

I tak na koniec chciałabym się dopytać... Yamaha YDP-164 - dobry jest to sprzęt? Partner mnie mocno namawia na jego kupno, ale on jest już w pułapie "muszę grać, bo instrument drogi", jeśli jednak byłby dobry, to bym spasowała. Chyba że są inne, równie dobre, z równie polecanych firm, ale tańsze? Nie ukrywam, że takie "zabudowane" instrumenty bardziej mi się podobają, niż te przypominające keybordy. Ale mam też świadomość, że prędzej do auta wpakuje "keybord" niż "pianino z tyłkiem". Tyle tylko, że teraz nie mam w planach jeździć ze sprzętem nie wiadomo gdzie, więc nie ma nacisku na mobilność.

Przepraszam za ścianę tekstu. Jestem bardzo pisatliwą (bo nie gadatliwą) osobą ^^'

Odpowiedz
26.08.2020, 11:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2020, 12:38 przez Valtari.)
#94
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Witamy na forum.
Pierwsza sprawa, to dobrze by było nowy temat zaczynać w nowym wątku. Podpięcie Pani pytania pod istniejący już wątek, sprawia że ktoś kiedyś z takim samym pytaniem nie znajdzie tego tematu. Tym bardziej że napisała Pani przy temacie wyboru keyboardu a Pani celuje w nieco inną grupę instrumentów.

Więc tu prośba do Bestspeca, żeby utworzył nowy wątek wycinając z tego, począwszy od Pani wpisu. Myślę że technicznie nie będzie problemu a Pani niech pisze i odpowiada na razie nadal tutaj.

Odnośnie tematu instrumentu napiszę w kolejnej odpowiedzi, ponieważ piszę z telefonu i trudno się kontroluje dłuższe teksty

Odpowiedz
26.08.2020, 12:26,
#95
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Ktoś zaproponował Yamahę P45 i myślę że to najbezpieczniejszy wybór. Po pierwsze dlatego że nie angażujemy dużych środków w pasje, której nie można wykluczyć że po jakimś czasie wygaśnie. Znam dorosłe osoby które chciały nauczyć się grać, ale jednak przerwały naukę, bo albo zmiana pracy i brak czasu, albo kogoś znudziły lekcję, które w początkowym okresie ukierunkowane są na ćwiczenie dłoni, oraz odnajdywanie się na klawiaturze. Są one konieczne i nie da się pójść na skróty i zacząć naukę od nauki gry jakiegoś utworu.
Tak więc w razie czego na tańszym instrumencie mniej stracimy na odsprzedaży.
Z drugiej strony na początek nic więcej nie potrzebujemy. P45 ma klawiaturę, która jest wystarczająca na pierwszy okres nauki, brzmienie fortepianu też jest przyzwoite i nie drażni ucha. Oczywiscie lepsza klawiatura pozwoli na lepsze kontrolowanie dynamiki dźwięku, tylko musiałaby być Pani pewna że nie jest to tymczasowa zachcianka i na pewno nie zrezygnuje Pani z nauki.
Wówczas dopiero ma sens zakup Ydp164. Przyjemność z gry na pewno będzie większa, modele meblowe mają lepsze nagłośnienie więc instrument brzmi pełniej, potężniej a i aspekt wizualny zapewna będzie miał dla Pani znaczenie. Oczywiście Yamaha Ydp164 nie jest jedynym słusznym wyborem, w podobnej cenie propozycje ma też Roland czy Kawai.

Czy pedały są potrzebne - jeśli będzie to nauka z prawdziwego zdarzenia, to tak. Na sam początek jednak wystarczy jeden, ten od podtrzymania dźwięku. Najczęściej jest on już w zestawie z pianinem cyfrowym.

Wspomniała Pani że keyboardy nie mają ważonych klawiatur. Jest kilka takich instrumentów, Yamaha DGX660, Korg Hevian 30. To przykłady połączenia keyboardu z klawiaturą z pianina cyfrowego.
Jednak odradzam zakup takich samograjów. Grozi to wejściem na drogę chałturzenia Smile i zamiast nauki zacznie się Pani bawić gotowymi podkładami.

Odpowiedz
26.08.2020, 23:46,
#96
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Pierwsza sprawa - to, że jestem dorosła, nie oznacza, że trzeba mi paniować, Ginewra jestem Smile Chyba, że ma pan 5 lat i jest głupio mówić do dorosłej osoby po imieniu Wink
Co do wątku, to przejrzałam ten temat i zauważyłam, że były poruszone tu kwestie pianin cyfrowych, dlatego zdecydowałam się kontynuować ten wątek, ale za przeniesienie do nowego się nie obrażę, oczywiście.
Czyli najbezpieczniej byłoby kupić teraz P-45, a za jakiś czas coś z półki cenowej YDP-164. Z tego co czytałam, to P-45 jest kompletnie dla początkujących - on mi rzeczywiście wystarczy na rok, dwa nauki, zanim przesiądę się na droższy sprzęt, czy jednak wcześniej zacznie mi czegoś brakować? Z drugiej strony skoro to taki popularny model, to pewnie mniejszym problemem będzie jego ewentualna sprzedaż, prawda?
Co do Rolanda to zastanawiałam się nad FP-10, bo jest akurat okazja na cały zestaw (statyw, siedzisko, słuchawki) do 2 tys. zł. Z tego co mi wiadomo, jest to ta sama półka co P-45, ale też słyszałam, że lepiej dołożyć i kupić FP-30 bo jednak brzmienie lepsze...

No to z keyboardami się wygłupiłam Wink Prawo laika Big Grin

Odpowiedz
27.08.2020, 10:46,
#97
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Na pewne sprawy trzeba sobie odpowiedzieć samemu. Czyli jak silna jest determinacja, chęć do nauki i czy w przeszłości zdarzało się już że jakieś plany zostały porzucone.
Wiadomo że zmiana instrumentu wiąże się z jakąś tam stratą finansową oraz jest to uciążliwe, bo będą wydzwaniać, zadawać głupie pytania, proponować zamianę lub jakieś śmieszne kwoty. Może uda się sprzedać dotychczasowy instrument bardzo szybko a może trwać to miesiące. Z drugiej strony niektórzy tak funkcjonują, że ciągle coś sprzedają i zamieniają.
P45 to faktycznie instrument na sam początek. Roland Fp10 można traktować jako model z tej samej półki, jednak jego klawiatura pracuje dużo lepiej, pozwala wydobyć więcej poziomów dynamiki. Natomiast o ile przyjemnie się na niej gra osobom które już grać potrafią, to nie koniecznie będzie dobra do nauki, ponieważ jest cięższa (twardsza) od tej z Yamahy, więc wymaga użycia więcej siły. Taka sama jest w modelu Fp30.

Odpowiedz
27.08.2020, 10:58,
#98
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Moja propozycja, to zastanowić się nad dwoma rozwiązaniami.
Pierwsze, to od razu zakup Ydp164. Drugie, to Yamaha P45 na jakiś rok nauki, może nawet troszkę dłużej a potem zamiana na Kawai Cn29 Smile

Odpowiedz
27.08.2020, 15:30,
#99
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
A mogę wiedzieć, czemu akurat na Kawai Cn29? Bo o ile firma "Kawai" gdzieś mi się w oczy rzuciła, to jakoś modelu nie kojarzę... Sądząc po cenie to jest to wyższa półka i nie ma co ukrywać, elegancko wygląda.

Odpowiedz
27.08.2020, 15:43,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Klawiatury Kawai uznawane są za najlepsze jeśli chodzi o instrumenty cyfrowe. Model Cn29 jest najtańszym z serii Cn i oferuje już bardzo dobrą klawiaturę. Cena gdzieś z tys złotych wyższa od Ydp164 która była brana pod uwagę a przyjemność z gry dla kogoś już bardziej zaawansowanego o wiele większa. Przy czym mieścimy się w spomnianym na początku budżecie 5 -6 tys.
Dlatego uważam, że na początek P45 a potem Cn29 jako już instrument docelowy

Odpowiedz
27.08.2020, 16:33,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Jak już jesteśmy przy kwotach 5-6 tys to zaczynamy się zbliżać do Yamahy P515, także z bardzo dobrą choć inną klawiaturą, która przynajmniej na zachodzie także jest bestsellerem! Wink ale zostawmy to, bo zaraz ktoś napisze że sroczka swój ogonek chwali.

A ja bym powiedział też że jeżeli Ginewra myśli też o graniu z podkładami to DGXa można rozważyć jednak, nie kierujmy każdego wyłącznie do pianin cyfrowych jak "typowe dziecko które rozproszy od nauki jakikolwiek podkład muzyczny". Podkłady w instrumencie nie oznaczają od razu chałtury, natomiast dają wybór. Oczywiście płacimy za te funkcje i musimy zdecydowac czy mijając pułap Yamahy P45 chcemy dopłacić do podkładów i mnogości brzmień czy nas to nie interesuje i pieniądze chcemy wydać stricte na pianino. Ginewra musi wybrać.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
27.08.2020, 17:11,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Też przyłączę się do rekomendacji Yamahy P515 jako bardzo dobrej propozycji, jednak coś mi się wydaje że nie bez znaczenia jest tu wygląd instrumentu i Ginewra chciałaby wersję mebelkową imitującą wygląd pianina akustycznego. DGX660 odradzałbym i już nawet zostawiając funkcje keyboardu w spokoju. Po prostu kupując DGX za zdaje się coś ok 3 tys mamy instrument z taką samą klawiaturą co P45, więc i tak trzeba będzie za jakiś czas zmienić.

Odpowiedz
27.08.2020, 17:23,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(27.08.2020, 17:11)Valtari napisał(a): Też przyłączę się do rekomendacji Yamahy P515 jako bardzo dobrej propozycji, jednak coś mi się wydaje że nie bez znaczenia jest tu wygląd instrumentu i Ginewra chciałaby wersję mebelkową imitującą wygląd pianina akustycznego. DGX660 odradzałbym i już nawet zostawiając funkcje keyboardu w spokoju. Po prostu kupując DGX za zdaje się coś ok 3 tys mamy instrument z taką samą klawiaturą co P45, więc i tak trzeba będzie za jakiś czas zmienić.

Zgoda, płacąc ok. dwa razy więcej za DGX660 niż za P45 mamy wciąż tę samą klawiaturę, barwę fortepianu co najwyżej taką jak w P45 jak nie ciut gorszą, ale płacimy za inne rzeczy, których próżno w P45 szukać. Na pewno P45 na początek jest bardziej ekonomicznym wyborem. Zależy od potrzeb.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
27.08.2020, 17:59,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Zależy jak będzie wyglądała nauka. Jeśli będzie to taki klasyczny model, tak jak w szkole muzycznej, to klawiatura GHS szybko stanie się niewystarczająca. Kupując DGX660 tak samo jak P45 po jakimś roku czy dwóch staniemy w miejscu. Tak na prawdę, to uważam że od samego początku nauki powinna być możliwie jak najlepsza klawiatura, ale w przypadku Ginewry jest ten element niepewności i w razie przerwania nauki drogi i niepopularny instrument nie będzie łatwo sprzedać.

Odpowiedz
28.08.2020, 22:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2020, 22:40 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Zainteresowałem się dziś pierwszy raz znienawidzonym tutaj CASIO. Model CT-X5000 ma wejście na mikrofon, które jest dla mnie bardzo ważne i kosztuje 2 tysiące. Czy to marka, którą mam tak czy inaczej omijać szerokim łukiem?
Czy w Casio można dodawać nowe style?

Odpowiedz
30.08.2020, 09:35,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Jeśli Ctx5000 Ci się podoba, to nie zastanawiaj się i bierz. Możnaby podawać wiele argumentów przeciw, można wykazywać wyższość innych modeli, ale to Ty będziesz używał tego instrumentu i to Tobie ma się podobać.

Możesz dodawać nowe style, możesz też tworzyć swoje, edytując już istniejące i zapisując je w pamieci.

Odpowiedz
30.08.2020, 09:42,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Tu nie chodzi o podobanie, bo słabo się znam i nie chciałbym się władować na minę. Korg Pa300 ciekawy, ale nie ma Mic In i jest już nieaktualna serią.

Tylko czy ktoś robi style do Casio? Pewnie nie znajdę podkładów do różnych utworów jakie chciałbym zagrać.

Odpowiedz
30.08.2020, 10:02,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Czemu Pa300 jest nieaktualny ? Nie ma następcy i cały czas jest w ofercie.
Największy wybór dodatkowych styli jest dla Yamahy, są całe zestawy typu DancePack.
Keyboardy Yamahy są też najlepiej przygotowane fabrycznie. To znaczy wybierasz brzmienie, styl i grając od razu dobrze to brzmi. W Korgu trzeba przeważnie trochę pogrzebać w ustawieniach, żeby brzmiało optymalnie.

Odpowiedz
30.08.2020, 10:13,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Rozumiem.
A seria MZ-X Casio to nowa seria? Bo nie widzę w sklepach.

Odpowiedz
30.08.2020, 10:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2020, 10:25 przez Valtari.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Mz-x300 i Mz-x500 to topowe, najwyżej pozycjonowane keyboardy Casio ale jeszcze na starym silniku brzmieniowym. Cała seria Ctx (700, 800, 3000 i 5000) jest nowszą serią od Mz-x i ma nowy silnik brzmieniowy, dzięki czemu brzmi lepiej, szczególnie jeżeli chodzi o instrumenty akustyczne, bo właśnie to zostało znacznie poprawione. Instrumenty akustyczne w Mz-x brzmią słabo, ale jako topowa seria ma największe możliwości.
Myślę, że jeżeli seria Mz-x doczeka się nowych modeli już z nowymi brzmieniami, to wówczas mogą to być warte polecenia keyboardy.

Odpowiedz
30.08.2020, 12:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2020, 12:41 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Teraz rozumiem.
Ciężko się zdecydować. Bo jak mam kupić wydany pięć lat temu instrument na kolejne pięć lat to już będzie zamierzchły pod koniec. Dlatego mnie odstrasza Pa300 czy S670 i może lepiej czekać na coś nowszego typu SX600. Nie wiem czy Korg ma coś nowego w planach takiej klasy.

Odpowiedz
30.08.2020, 12:21,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Jeśli finansowo dasz radę uciągnąć zakup PSR- Sx600, to nawet się nie zastanawiaj. Zyskujesz nowocześnie brzmiący instrument na lata a i dodatkowe podkłady czy banki brzmień prędzej wyjdą na Yamahę niż na keyboardy innych firm.
Przeglądając zagraniczne fora natrafiłem na informacje że Korg szykuje całkowicie odnowioną całą serię Pa wraz z topowym Pa5x, który możliwe że będzie miał inną nazwę aby się wyróżniać (jak Genos u Yamahy). Niestety ktoś, kto to napisał dodał, że nic więcej nie może powiedzieć ale jego info pochodzi bezpośrednio od Korga. Tak więc nowa seria może być jeszcze w tym roku, a może za rok.

Odpowiedz
30.08.2020, 12:25,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Ostatnio Korg odnowił tylko wyższe modele czyli Pa600 -Pa700 i Pa900 - Pa1000. Pa300 nie doczekał się nowszego modelu, ale skoro wyszła Sx600, to Korg z pewnością zareaguje. Pytanie kiedy.

Odpowiedz
30.08.2020, 12:48,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Dlatego nie ma co się chyba napalać. Za kilka dni jeszcze zajadę do muzycznego jak będę w dużym mieście, ale raczej nie kupię nic. Chyba, że mi dadzą rabat dobry w co akurat wątpię. W SX600 brakuje tylko chociaż 5" dotykowego LCD. Korg sierpień - wrzesień wydaje nowości, ale chyba już coś wydał ostatnio. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać bo nie chcę być później zawiedziony, a zakup ma być na lata, a nie na chwilę.

Odpowiedz
30.08.2020, 13:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2020, 13:33 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Czy zakupy na kytary.pl można uznać za bezpieczne? To chyba czeski sklep, ale mają dobre ceny. Jak z gwarancją? CASIO CT-X5000 jest tam za 1650 zł. Będzie działał serwis na terenie PL?

Odpowiedz
30.08.2020, 15:51,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Często wyświetla mi się reklama tego sklepu. Gwarancja powinna obowiązywać na terenie całej EU. Tu na forum wiele osób kupowało w Thomannie i nie słyszałem o problemach. W Thomannie Ctx5000 w tej samej cenie co w Kytary.

Odpowiedz
30.08.2020, 17:01,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Faktycznie. Póki co poczekam żeby zobaczyć na żywo te instrumenty. Będę też pewnie czekał na SX600 i nowe Korgi, chyba, że mnie upustami do Casio w sklepie przekonają. :-)

Odpowiedz
30.08.2020, 17:57,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
No to faktycznie nie spieszy Ci się Smile Tak jak pisałem nowa seria Pa Korga może być w przyszłym roku a na jakieś wielkie upusty na Casio bym nie liczył. Niestety ale trzeba przestawić się z rynku smartfonów, gdzie flagowiec za 3 tys po roku tanieje o 1/3 a nawet więcej. W przypadku instrumentów tak to nie działa, zdarzało się nawet że Yamaha podnosiła ceny.

Odpowiedz
30.08.2020, 19:34,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Nie spieszy mi się, ale na ciekawą ofertę może się skuszę. Miałem nadzieję na 10% rabat. Bo tak to się bardziej opłaca z tych zagranicznych sklepów. To zresztą kolejna ciekawostka, że w takich Czechach a nawet Niemczech jest prawie 20% taniej.

Odpowiedz
02.09.2020, 17:20,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Byłem dziś w Gdańsku w pewnym, dużym sklepie muzycznym. Nawet się nie przejęli mną, czy może w czymś pomóc mogą. Obejrzałem co miałem w planach bo sprawdziłem wcześniej co mają na stanie. Oczywiście sprzęt niepodłączony więc tylko patrzyłem i naciskałem klawisze i przyciski na sucho. Gdy zapytałem, gdzie leży Korg Pa300 odpowiedzieli, że jest już zarezerwowany i mi nie pokażą. Nie wiedziałem, że się kupuje ten okurzony i wymacany sprzęt z wystawy. Zadałem jeszcze pytanie kiedy będą mieli Yamahę SX600 ale Pan nie wiedział co to jest za instrument i jak powiedziałem, że nowy model to odpowiedział, że może do końca roku będzie jak to jakaś nowość. Także się zawiodłem i już na pewno kupię online tylko jeszcze nie wiem kiedy i co.
Obejrzałem CT-X5000 i EK-50 ale w porównaniu do S770 czy Korga Pa700, które też tam stały to zabaweczki, z wyglądu oczywiście. Nie nalegałem, żeby mi podłączali.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 439 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 594 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,182 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 641 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS