Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
06.07.2022, 15:25,
#91
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Następne pytanko, czy da się wczytać do fantoma pliki exz bezpośrednio z pena?
Bo mój klawisz nie widzi tych plików.

Odpowiedz
06.07.2022, 22:15,
#92
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Da się

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.08.2022, 07:49,
#93
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Właśnie sprzedałem swojego Fantoma na rzecz Waldorfa Iridium, którego mam w planach. Wszystko to, czego w nim potrzebowałem mam w Roland Cloud. Barwy naturalne mam w nowym Korgu Pa5X, który jest teraz moją podstawową klawiaturą. Wg. mnie implementacje pianin, saksofony, trąbki itp. w Korgu brzmią chyba jednak lepiej.

Odpowiedz
04.08.2022, 09:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2022, 09:57 przez Mike.)
#94
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
No wlasnie, pisalem tu kiedys ze z tymi pianami w fantomie jest cos nie tak, szalu nie ma, srednia polka. Wiele keyboardow typu genos, korg pa5 bije na glowe. Co.ciekawe na youtubach te Fantomy pianistycznie wyniataja. Przychodzisz to domu z instrumentem, a tu lipa. Moj Genos go bije, Modx go bije....chyba Roland cofnal sie w rozwoju. Krecenie eq nie wiele daje. Probka jest niedopracowana.

Odpowiedz
04.08.2022, 10:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2022, 10:57 przez GoOrange.)
#95
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(04.08.2022, 09:55)Mike napisał(a): No wlasnie, pisalem tu kiedys ze z tymi pianami w fantomie jest cos nie tak, szalu nie ma, srednia polka. Wiele keyboardow typu genos, korg pa5 bije na glowe. Co.ciekawe na youtubach te Fantomy pianistycznie wyniataja. Przychodzisz to domu z instrumentem, a tu lipa. Moj Genos go bije, Modx go bije....chyba Roland cofnal sie w rozwoju. Krecenie eq nie wiele daje. Probka jest niedopracowana.
Szczerze mówiąc z tymi pianinam, to akurat chyba najmniejszy problem, tym bardziej ze tam są pianina V-Piano, Super Natural i Zen-Core, ja i tak niemal tego nie używam. Większą różnicę widzę w saksofonach, gitarach itp tradycyjnych instrumentach.
Tak naprawdę używam dźwięków syntezatora, które wszystkie mam z Roland Cloud, dodatkowo do Pa5X wsadzono trochę brzmień z Kronosa / Nautilusa, a dwóch klawiatur nie potrzebuję.

Jeszcze taka uwaga, zauważyłem ze Roland Fantom z pudelka nie ma w ogóle sensownie ustawionej korekcji i efektów na wyjściu, zapewne w przeciwieństwie do innych flagowcow. Jak sobie to poustawiałem, to instrument nabrał takiego życia, że sam się zdziwiłem.

Szczerze mówiąc, gdybym dziś kupował flagowca tego typu, to pewnie nadal byłby to Fantom, ale potrzebowałem aranżera i o ile Roland Cloud zastąpi mi brzmienia Fantoma, o tyle chyba nie ma jeszcze możliwości zastąpienia funkcji keyboardów przez soft.

Odpowiedz
04.08.2022, 11:05,
#96
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(04.08.2022, 10:52)GoOrange napisał(a):
(04.08.2022, 09:55)Mike napisał(a): No wlasnie, pisalem tu kiedys ze z tymi pianami w fantomie jest cos nie tak, szalu nie ma, srednia polka. Wiele keyboardow typu genos, korg pa5 bije na glowe. Co.ciekawe na youtubach te Fantomy pianistycznie wyniataja. Przychodzisz to domu z instrumentem, a tu lipa. Moj Genos go bije, Modx go bije....chyba Roland cofnal sie w rozwoju. Krecenie eq nie wiele daje. Probka jest niedopracowana.
Szczerze mówiąc z tymi pianinam, to akurat chyba najmniejszy problem, tym bardziej ze tam są pianina V-Piano, Super Natural i Zen-Core, ja i tak niemal tego nie używam. Większą różnicę widzę w saksofonach, gitarach itp tradycyjnych instrumentach.
Tak naprawdę używam dźwięków syntezatora, które wszystkie mam z Roland Cloud, dodatkowo do Pa5X wsadzono trochę brzmień z Kronosa / Nautilusa, a dwóch klawiatur nie potrzebuję.

Jeszcze taka uwaga, zauważyłem ze Roland Fantom z pudelka nie ma w ogóle sensownie ustawionej korekcji i efektów na wyjściu, zapewne w przeciwieństwie do innych flagowcow. Jak sobie to poustawiałem, to instrument nabrał takiego życia, że sam się zdziwiłem.

Szczerze mówiąc, gdybym dziś kupował flagowca tego typu, to pewnie nadal byłby to Fantom, ale potrzebowałem aranżera i o ile Roland Cloud zastąpi mi brzmienia Fantoma, o tyle chyba nie ma jeszcze możliwości zastąpienia funkcji keyboardów przez soft.
Dla mnie piano to podstawa. W Fantomie 0 nie ma V-Piano. Saksy i inne naturalne instrumenty są mi zbędne. Od tego mam band Smile

Odpowiedz
13.08.2022, 18:49,
#97
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(04.08.2022, 10:52)GoOrange napisał(a): Jeszcze taka uwaga, zauważyłem ze Roland Fantom z pudelka nie ma w ogóle sensownie ustawionej korekcji i efektów na wyjściu, zapewne w przeciwieństwie do innych flagowcow. Jak sobie to poustawiałem, to instrument nabrał takiego życia, że sam się zdziwiłem.
Pamiętasz może jak to sobie ustawiłeś?

Odpowiedz
14.08.2022, 20:34,
#98
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(13.08.2022, 18:49)Mike napisał(a):
(04.08.2022, 10:52)GoOrange napisał(a): Jeszcze taka uwaga, zauważyłem ze Roland Fantom z pudelka nie ma w ogóle sensownie ustawionej korekcji i efektów na wyjściu, zapewne w przeciwieństwie do innych flagowcow. Jak sobie to poustawiałem, to instrument nabrał takiego życia, że sam się zdziwiłem.
Pamiętasz może jak to sobie ustawiłeś?
Wszystkie ustawienia jakich używałem aby nieco zabarwić odbiór znajdowały się pod MFX.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS