Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet do czytania nut
24.08.2020, 21:39,
#1
Tablet do czytania nut
Witajcie!

Chciałbym używać tabletu do odczytywania nut. Zaczynam grać coraz dłuższe utwory, kartki powoli nie mieszczą mi się na pulpicie, przewracanie kartek samemu mnie denerwuje. Poza tym, nawet nie mam nikogo kto by mi te kartki przewracał Cool . Czy ktoś z Was może coś polecić? Powiedzmy cena około 1000 zł. Dobrze by było, żeby miał złacze HDMI i możliwość podłączenie jakiegoś pilota, urządzenia do sprawnego "przewracania" stron.

Pozdrawiam Rolleyes

Odpowiedz
12.03.2021, 22:51,
#2
RE: Tablet do czytania nut
(24.08.2020, 21:39)Feather napisał(a): Witajcie!

Chciałbym używać tabletu do odczytywania nut. Zaczynam grać coraz dłuższe utwory, kartki powoli nie mieszczą mi się na pulpicie, przewracanie kartek samemu mnie denerwuje. Poza tym, nawet nie mam nikogo kto by mi te kartki przewracał Cool . Czy ktoś z Was może coś polecić? Powiedzmy cena około 1000 zł. Dobrze by było, żeby miał złacze HDMI i możliwość podłączenie jakiegoś pilota, urządzenia do sprawnego "przewracania" stron.

Pozdrawiam Rolleyes
Nie słyszałem o tablecie z wyjściem bezpośrednim HDMI. Do przerwacania możesz użyć BlueTurn lub AirTurn. Jeśli jesteś pianistą i czytasz fortepianówki, to potrzebujesz czegoś w okolicach kartki A4, więc de facto jesteśmy przy albo Surface albo Ipad Pro, jednak tutaj jesteśmy trochę w wyższej półce cenowej, nawet jeśli chodzi o używki.
Jeśli to ma być na prawdę tylko i wyłącznie sprzęt do nut i nie będziesz potrzebował kolorowego wyświetlacza, to rozejrzałbym się za czymś wykonanym w tej samej technologii co czytniki. Jak ja kupowałem 3,5 roku temu "swój czytnik", to podobne rozmiarowo urządzenie kosztowało tyle co ipad Pro (czyli czyli 4k), i były to świeże urządzenia jakichś dziwnych firm bez dystrybucji w Polsce, więc ja skończyłem z ipadem [szczęśliwie], aczkolwiek gdybym miał 13 calowy e-czytnik w domu na pianinie zawsze w gotowości, to nie obraziłbym się... Smile
Owocnych poszukiwań!

Odpowiedz
16.03.2021, 15:11,
#3
RE: Tablet do czytania nut
Dziękuję bardzo za info Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pęknięty pulpit do nut w pianinie akustycznym shallya 2 514 31.07.2023, 14:40
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS