Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szukam następcy Rolanda EM-15
25.11.2020, 16:24,
#1
szukam następcy Rolanda EM-15
Witajcie,

Podstawowa sprawa - jak w temacie. Przy czym zależy mi na min. 76 klawiszach. To już mocno zawęża wybór, bo do tego jak dorzucę budżet +- 1500 zł , powiedzmy max 2k to wygląda na to, że do wyboru mam tylko Yamahy z serii PSR-EW.

Poprawcie mnie jeśli się mylę Wink

Drugi mój dylemat związany jest z tym, czy jednak bardziej zależy mi na 'pianinie' czy na 'keyboardzie'. Na Rolandzie pogrywam już prawie 20 lat i jestem mocno do niego przyzwyczajony. Jednak zawsze chciałem grać na pianinie i najczęściej na Rolandzie gram dzwiękami pianina, tylko obawiam się przede wszystkim klawiatury. Mam czasami możliwość pogrania na pianinie cyfrowym Casio i zdecydowanie inaczej się gra, zdaję sobie z tego sprawę.
Czy to jest duży problem przeskok między klawiaturą keyboardową na taką bardziej przypominającą pianino ?

Może ktoś zapytać - dlaczego w takim razie keyboard a nie digital piano ? Otóż właśnie trochę boję się tej klawiatury, czasem też jednak zdarzy mi się grać na innych instrumentach typu gitara czy jakieś elektroniczne, także akompaniament raz na ruski rok sobie odpalę dla zabawy.

Tak w ogóle czy w takiej Yamasze EW310 jest jakaś znacząca różnica w klawie do takiego mojego Rolanda ?
Czy mogę się spodziewać jakiegoś 'dużego skoku technologicznego' między keyboardem dziś a sprzed 20 lat ?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi.

PS. Jeszcze jedna rzecz. O ile teraz w Rolandzie nie mam problemu by sięgnąć palcami ten sam dźwięk w sąsiadujących oktawach, tak w pianinie cyfrowym o którym wspominałem muszę mocno się o to postarać. Zapewne kwestia wielkości klawiszy, a może i ich odległości między sobą. Pytanie czy to się wyrobi w przyszłości ?

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam wyzwania muzycznego mko2001 5 1,508 20.02.2023, 20:41
Ostatni post: Valtari
  Czy opłaca się zamienić Rolanda bk5 na korga pa600 ? Szymon 0 1,701 02.06.2020, 18:43
Ostatni post: Szymon
  Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. Don Kozdro 16 16,545 26.05.2020, 16:22
Ostatni post: Valtari
  Szukam dobrego dźwięku fortepianu . Budżet 2-4 tys. Muzyk_amator 5 7,558 05.04.2019, 15:35
Ostatni post: nimok
  Szukam sekwencera do Roland Aira System 1 chris 8 12,509 28.07.2018, 11:34
Ostatni post: chris

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS