Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mega duży zgrzyt przed finalnym wyborem
11.02.2021, 12:14,
#1
Mega duży zgrzyt przed finalnym wyborem
Witam wszystkich,

Nie owijając w bawełnę, rozglądam się za pianinem cyfrowym pod zabawę w mixowanie.

Od razu napiszę , że nie interesuje mnie syntezator i zależy na dobrej (najlepiej ciężkiej) klawiaturze.

Grałem parę lat temu na nord piano 2 ale tym razem interesuje mnie coś bardziej mobilnego głównie ze względu na zainspirowanie córki.

Wstępnie zacząłem czytać o poniższych modelach:

- Yamaha Np12
- Roland go keys
- Roland go piano
- Casio St300

Zależy mi na:
- możliwości podłączenia pianina za pomocą kabla (najlepiej Bluetooth) do iPhone'a i zabawę FL studio lub inną aplikacją w której możliwe jest odwzorowanie ruchów klawiatury na ekranie telefonu
- w miarę solidnej klawiaturze (nie syntezatorowej)
- 61klawiszach

Baaaardzo dziękuję za super pomoc

Pozdrawiam

Odpowiedz
11.02.2021, 13:10,
#2
RE: Mega duży zgrzyt przed finalnym wyborem
Witaj.
Jeśli zależy ci na dobrej ważonej klawiaturze, to te modele które wymieniłeś nie bardzo się nadają, a Casio ST300 nawet nie wiem co to jest. Może chodziło Ci o CT-S300.
Jeśli instrument pod córkę (zakładam że dziecko jakieś 6 - 8 lat) i nie chcesz zbyt dużo wydawać, bo nie wiadomo czy uda się córkę zainspirować, to Roland Go Piano jeszcze dałoby się zaakceptować, trochę odstrasza słabe nagłośnienie, ale konkurencja nie wypada lepiej. Roland w tym modelu stawia na współpracę z aplikacjami przez bluetooth, a o to Ci chodziło.
Całą serię NP od Yamahy możesz skreślić bo klawiatury bardzo kiepskie.

Przyszedł mi do głowy jeszcze Alesis Recital 61, ale osobiście widziałem zwrot tego modelu w sklepie muzycznym z powodu nieprawidłowo działającej klawiatury i niesmak pozostał.

Odpowiedz
11.02.2021, 14:23,
#3
RE: Mega duży zgrzyt przed finalnym wyborem
(11.02.2021, 13:10)Valtari napisał(a): Witaj.
Jeśli zależy ci na dobrej ważonej klawiaturze, to te modele które wymieniłeś nie bardzo się nadają, a Casio ST300 nawet nie wiem co to jest. Może chodziło Ci o CT-S300.
Jeśli instrument pod córkę (zakładam że dziecko jakieś 6 - 8 lat) i nie chcesz zbyt dużo wydawać, bo nie wiadomo czy uda się córkę zainspirować, to Roland Go Piano jeszcze dałoby się zaakceptować, trochę odstrasza słabe nagłośnienie, ale konkurencja nie wypada lepiej. Roland w tym modelu stawia na współpracę z aplikacjami przez bluetooth, a o to Ci chodziło.
Całą serię NP od Yamahy możesz skreślić bo klawiatury bardzo kiepskie.

Przyszedł mi do głowy jeszcze Alesis Recital 61, ale osobiście widziałem zwrot tego modelu w sklepie muzycznym z powodu nieprawidłowo działającej klawiatury i niesmak pozostał.


Dzięki !
Tak chodziło mi o Casio Ct-S300.
czy Roland Go piano vs go keys to przepaść pod względem klawiatury ?

Odpowiedz
11.02.2021, 14:50,
#4
RE: Mega duży zgrzyt przed finalnym wyborem
Przyznam że nie znałem odpowiedzi na pytanie odnośnie różnicy klawiatur GO keys vs Go piano, Go Keys nie miałem okazji dotknąć. Znalazłem info że obie klawiatury są identyczne.

Pamiętaj żeby cudów się nie spodziewać po pracy tej klawiatury, tu nie ma żadnego mechanizmu imitującego mechanikę młoteczkową, zwykła akcja "sprężynkowa"

Odpowiedz
11.02.2021, 20:36,
#5
RE: Mega duży zgrzyt przed finalnym wyborem
A może Yamaha P-121 jeśli ma być krótkie? Klawisze ważone, nie z wysokiej półki, ale jednak.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
12.02.2021, 15:29,
#6
RE: Mega duży zgrzyt przed finalnym wyborem
(11.02.2021, 20:36)pawelsz napisał(a): A może Yamaha P-121 jeśli ma być krótkie? Klawisze ważone, nie z wysokiej półki, ale jednak.

Dzięki ... tak jak pisałem budżetowo 1200zł max bo tka stoją te pianinka...a do tego ważna część MIDI

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Dylemat z wyborem keyboarda Piecia37 0 1,505 20.03.2019, 23:26
Ostatni post: Piecia37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS