Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Software arranger
18.10.2021, 08:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2021, 08:25 przez frizik.)
#1
Software arranger
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Czy możecie polecić jakaś aplikację która po podłączeniu klawiatury (USB midi od np. pianina cyfrowego) pozwala na granie z dodatkowymi stylami/rytmami? Nie musi się ograniczać do platformy iOS.

Na PC widziałem coś takiego jak "giglad" (https://deltarray.com/) a na Androida "midiArranger" ale osobiście nie testowałem (jeszcze nie wybrałem instrumentu). 

Odpowiedz
18.10.2021, 17:26,
#2
RE: Software arranger
Witaj.
Za dużego wyboru raczej nie ma, spróbuj Chordpulse. Kiedyś na jakimś forum zagranicznym ktoś pytał o aranżer vst i z tego co pamiętam to z propozycji był tylko chordpulse.

Odpowiedz
18.10.2021, 18:40,
#3
RE: Software arranger
(18.10.2021, 08:22)frizik napisał(a): Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Czy możecie polecić jakaś aplikację która po podłączeniu klawiatury (USB midi od np. pianina cyfrowego) pozwala na granie z dodatkowymi stylami/rytmami? Nie musi się ograniczać do platformy iOS.

Na PC widziałem coś takiego jak "giglad" (https://deltarray.com/) a na Androida "midiArranger" ale osobiście nie testowałem (jeszcze nie wybrałem instrumentu). 

Osobiście posiadam:
Live-Styler 15 - działa pod Windows. Profesjonalny i bardzo duże możliwości konfiguracji. Jako źródło barw można na każdą ścieżkę akompaniamentu lub partie solowe podstawiać jego własne sample (Yamaha Tyros 2 lub Ketron SD2  bo posiada tryb emulacji modułu dźwiękowego tych instrumentów) lub instrumenty VST albo przekierowywać na moduły dźwiękowe czy fizyczne instrumenty itp. Jest szczególnie przystosowany do udawania keyboardu Yamaha Tyros 2 ale czyta style wielu firm nie tylko Yamahy. Można też wymuszać mu tryby zgodności z GM, GS czy XG.
Do przycisków jego interfejsu można mu przypisać fizyczne kontrolery midi aby np padami klawiatury sterującej czy jej przyciskami wywoływać przejścia czy przełączać się między wariacjami stylu itp. a do tego zapisywać sobie to jako mapy ustawień. Niestety będzie go trudno kupić bo autor tego programu zginął tragicznie w wypadku a sam prowadził projekt.

Kolejny to VArranger 2 - też pod Windows i podobne możliwości jak wyżej tylko inny interfejs i do tego zoptymalizowany również do pracy z ekranami dotykowymi. Nadal do kupienia ale bardzo drogi.

Jest też One Man Band -  już trochę mniejsze możliwości i dość archaiczny interfejs wizualnie ale da sie wgrywać nowe style. Mam wersję na iPad ale działa też prócz iOS na Windows i MAC OS oraz Linux, a nawet jest specjalna wersja na Raspberry Pi.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.10.2021, 23:09,
#4
RE: Software arranger
No to nie jest tak źle jak myślałem Smile

Odpowiedz
19.10.2021, 05:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2021, 09:28 przez frizik.)
#5
RE: Software arranger
A czy te programy działają bez dedykowanej karty dźwiękowej (bez opóźnień) ?

Znalazłem jeszcze darmowy https://softarranger.com/ (trwa development) ale trzeba dodać jakiś osobny DAW (np. Reaper) - testowaliście może?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS