Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bezprzewodowa klawiatura Keytar
04.11.2021, 09:40,
#1
bezprzewodowa klawiatura Keytar
Witam.

Szukam rozwiązania mojego problemu - potrzebuje na występ zorganizować sobie klawisz z komunikacją bezprzewodową - do 20 metrów od nadajnika.
Albo może to być klawisz/synthezator/workstation/keyboard a może jakiś tani keytar lub może jakaś klawiatura 3 oktawowa (ok.37 klawiszy)
Posiadam też instrumenty VST więc mogła to by być to jakaś klawiatura MIDI i komunikacja bezprzewodowa ...

Problem mam też jak zorganizować komunikację bezprzewodowo w przypadku gdy by to była jakaś tania klawiatura MIDI ...

Jak wy podeszlibyście do tego zagadnienia ? Z jakich komponentów waszym zdanie trzeba to złożyć żeby było dobrze i tanio - to chyba maksyma każdego z nas Smile

Odpowiedz
05.11.2021, 01:35,
#2
RE: bezprzewodowa klawiatura Keytar
(04.11.2021, 09:40)e_marian napisał(a): Witam.

Szukam rozwiązania mojego problemu - potrzebuje na występ zorganizować sobie klawisz z komunikacją bezprzewodową - do 20 metrów od nadajnika.
Albo może to być klawisz/synthezator/workstation/keyboard a może jakiś tani keytar lub może jakaś klawiatura 3 oktawowa (ok.37 klawiszy)
Posiadam też instrumenty VST więc mogła to by być to jakaś klawiatura MIDI i komunikacja bezprzewodowa ...

Problem mam też jak zorganizować komunikację bezprzewodowo w przypadku gdy by to była jakaś tania klawiatura MIDI ...

Jak wy podeszlibyście do tego zagadnienia ? Z jakich komponentów waszym zdanie trzeba to złożyć żeby było dobrze i tanio - to chyba maksyma każdego z nas Smile

Nie koniecznie musisz kupować nowe urządzenia typu klawiatura sterująca z bezprzewodowym midi (jest tego bardzo mało i żadne warte uwagi moim zdaniem).
Można skorzystać z rozwiązań Midi przez Bluetooth tylko koniecznie wykorzystujących Bluetooth 5 bo ich latencja jest tak mała że praktycznie nie wyczuwalna (mniejsza jak 3 ms) i nie odbiega w zasadzie od tej po kablu. Obecnie chyba najbardziej zaawansowane rozwiązania w tej dziedzinie ma firma CME która jako pierwsza wprowadziła interfejsy midi oparte na BT 5 i o tak małej latencji i do tego zasilane z wyjścia MIDI Din instrumentu wiec nie wymaga zasilacza ani baterii jak rozwiązania konkurencji.
Ja osobiście wszedłem w to od samego początku i kupiłem CME Widi Master jeszcze przed premierą w przedsprzedaży (same parametry mnie zachęciły) i jestem bardzo zadowolony. Dzięki niemu swoim Kurzweilem PCK8 mode sterować bezprzewodowo syntezatorami w iPad czy PC przez Bluetooth. Świetna rzecz którą mają urządzenia CME a czego nie ma konkurencja  jest łączenie urządzeń Widi w grupy co umożliwia np sterowanie jedną klawiaturą kilka urządzeń itp.
Na tą chwilę prócz CME jest mi znane tylko rozwiąznie Rolanda które bazuje na BT 5, bo inne które wcześniej są na rynku bazuja na BT 4 i latencja jest dużo większa i dla mnie była nie do przyjęcia.
Rozwiązanie Rolanda jest oparte na zasilaniu bateryjnym dlatego dla mnie Widi Master jest  pod tym względem jest ciekawsze bo nie wymaga ani bateri ani zasilacza bo czerpie zasilanie z portu MIDI DIN urządzenia do którego jest wpięte.
Pokusiłem sie o test ponieważ Kurzweil ma midi przez USB więc mogłem porównać jakie jest opóźnienie Midi przez Widi Master względem MIDI przez USB w tym samym czasie i wachało się od 2 do 8 ms przy czym powyżej 5 ms było na prawdę sporadycznie. Dziś pewnie wyniki się poprawiły bo testowałem to na pierwszej wersji firmware które cały czas jest udoskonalane i optymalizowane było też pod względem latencji w między czasie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
Music Instrument z dobrą klawiaturą aspiryna 19 14,884 10.01.2023, 23:58
Ostatni post: Bapo
  Macbook+klawiatura? Muzyk-Kamil 3 3,237 27.01.2021, 09:05
Ostatni post: bestspec
  Pianino cyfrowe / klawiatura sterująca Kamil92 7 16,298 02.01.2021, 21:35
Ostatni post: bestspec
  Klawiatura MIDI na początek przygody z klawiszami tereferiusz 7 6,392 30.11.2020, 21:08
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS