Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wybór pianina cyfrowego
28.04.2022, 21:38,
#1
Smile  wybór pianina cyfrowego
Cześć, chciałbym zmienić swoje pianino elektroniczne (korg havian 30) na jakieś pianino cyfrowe z wyższej półki(10000-15000 zł). Powodem zmiany jest słaba jakość klawiatury, która szybko się "wytłukła" i stuka co jest nieprzyjemne. Przy zakupie nowego pianina chciałbym, żeby klawiatura imitowała pianino akustyczne(drewniana, ważona) i była wytrzymała. Najbardziej mam na uwadze jakość klawiatury ale przydałby się też dobrej jakości dźwięk i moc głośników. Czy ma ktoś doświadczenie z jakimś pianinem cyfrowym przez kilka lat i mógłby je polecić ze względu na jakość i trwałość klawiatury? Najbardziej myślałem o pianinach marki Kawai(CA), Yamaha(CLP) czy 
Casio (GP). Huh

Odpowiedz
28.04.2022, 22:55,
#2
RE: wybór pianina cyfrowego
(28.04.2022, 21:38)jaks napisał(a): Cześć, chciałbym zmienić swoje pianino elektroniczne (korg havian 30) na jakieś pianino cyfrowe z wyższej półki(10000-15000 zł). Powodem zmiany jest słaba jakość klawiatury, która szybko się "wytłukła" i stuka co jest nieprzyjemne. Przy zakupie nowego pianina chciałbym, żeby klawiatura imitowała pianino akustyczne(drewniana, ważona) i była wytrzymała. Najbardziej mam na uwadze jakość klawiatury ale przydałby się też dobrej jakości dźwięk i moc głośników. Czy ma ktoś doświadczenie z jakimś pianinem cyfrowym przez kilka lat i mógłby je polecić ze względu na jakość i trwałość klawiatury? Najbardziej myślałem o pianinach marki Kawai(CA), Yamaha(CLP) czy 
Casio (GP). Huh

Witaj!

Jeżeli chodzi o czas tłuczenia to niewielki mam, ale niedawno miałem podobne dylematy. Interesowałem się bardzo Kawaia-mi, ale ich dostępność była ŻADNA i nawet w okresie w którym kupowałem instrument dzwoniłem do dystrybutora KAWAI na Polskę - SILESIA MUSIC CENTER i jedyne co mi powiedzieli, że instrumentów nie ma, nie wiadomo kiedy będą, a jak już będą to przynajmniej +2kzł. Zacząłem zatem rozglądać się za YAMAHAMI. na początek budżet CA49/CLP 725, ale tam klawiatura nie do końca drewniana, Rolanda nawet nie brałem pod uwagę, bo szukałem instrumentu "czystego". Później ktoś ze znajomych znalazł CLP 745 białą w dobrych pieniądzach. Napaliłem się, ale została sprzedana. Jako, że mentalnie z braku czegokolwiek znalazłem CLP745 w czarnym połysku za jakieś 12500 dostępną niedaleko. W zasadzie wszystko było przesądzone dopóki nie zadzwoniłem do sklepu i sprzedawca zasiał swoje CASIO. Generalnie nigdy nie uważałem tej marki za instrumenty poważne, a raczej materiał dydaktyczny dla szkół muzycznych. Pojechałem więc do sklepu i stopniowo sobie grałem na instrumentach w kolejności od tych, które chcę kupić najmniej - Roland -> Casio -> piękna czarna Yamaha... Roland długo się ze mną nie męczył, albo i ja z nim Big Grin więc usiadłem do CASIO GP-310. Na żywo wyglądał lepiej niż w internecie, chociaż do Yamahy daleko z wizualną stroną. Konstrukcja hybrydowa, pełny rozmiar klawiatury w pełni drewnianej, dość porządne nagłośnienie i powiem szczerze, że po pograniu przez dłuższą chwilę byłem zaintrygowany, ale usiadłem do wymarzonej Yamaszki. No i bańka pękła. Odczucia z gry bardzo podobne, jednak dźwięk do Casio to była spoooora różnica. Gdyby flaki Casio włożyli do tej Yamahy to byłoby idealnie. W sumie to można kupić GP510, ale cena dla mnie zaporowa dla paru szczegółów. Dość szybko wróciłem do Casio i na zmianę grałem w sklepie dobre 2-3h. Ostatecznie wróciłem do domu z CASIO GP310 i jestem nim zachwycony. Chyba współpraca z Bechsteinem którą się CASIO chwali okropną grawerowaną tabliczką wyszła im na dobre. Przeważające czynniki to - mechanizm klawiatury, nagłośnienie wbudowane, oraz zamykanie klapy. Brzmienie samo w sobie było różne, ale zaakceptowałbym obydwa. Wygląd zdecydowanie Yamaha.

Idź, pograj, bo w necie jest wszystko i nic. Demówki są kręcone w studyjnych warunkach i nie oddają realnych odczuć. Każdy oczekuje czego innego, gra co innego, gra w różnych intensywnościach. W razie pytań o ile będę w stanie to odpowiem.

PS. Na CASIO jest 5 lat gwarancji.

Odpowiedz
29.04.2022, 17:18,
#3
RE: wybór pianina cyfrowego
Bez ogrania się nie uda zdecydować. Musisz zdecydować która klawiatura ci najlepiej leży i jakie brzmienie ci najbardziej pasuje a potem iść na kompromis bo często może być tak że klawiatura ci będzie pasować w Kawai a brzmienia z Yamahy itp . Na tym forum jest wyjątkowo mało osób które chwalą Casio po jego zakupie, a z drugiej strony sprzedawcy najbardziej je wręcz na siłę wciskają (pewnie mają najlepszą prowizję od Casio).
Patrząc na doświadczenie na rynku pianin ogólnie to teoretycznie Yamaha powinna wieść prym bo znane są świetne ich pianina akustyczne a i Bosendorfer jest ich własnością również więc teoretycznie powinni być wstanie robić dobre klawiatury również do swoich pianin elektrycznych w których powinny się znaleźć dobrze zsamplowane ich pianina akustyczne ale czy tak jest to już musisz sam sprawdzić Wink
Z drugiej strony Kawai ma klawiatury które uchodzą za najlepiej imitujące prawdziwą klawiaturę (oczywiście też nie wszystkie modele itp i nie wszyscy tak twierdzą).
Z trzeciej strony to tobie się to ma najbardziej podobać a każdy ma inny gust więc wracamy do pierwszego zdania tej wypowiedzi Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,198 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 540 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Wybor klawiszy - Fatar TP100lr vs pha-4? leonz 1 1,235 18.08.2022, 15:48
Ostatni post: pawelsz
  Wybór pianina do 2300zł clavia 1 1,136 31.07.2022, 16:35
Ostatni post: pawelsz
  Wybór pianina cyfrowego Wiking 14 13,935 01.02.2022, 14:45
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS