Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino do 4000
12.11.2022, 10:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2022, 10:36 przez Alpaka.)
#1
Pianino do 4000
CześćSmile Jak w temacie - potrzebuję pomocy w wyborze pianina cyfrowego do 4000 zł. Jakieś pojęcie o graniu mam, jestem po szkole muzycznej i akademii ( fortepian I st. szkoły w potem dodatkowo), jednak umiejętności mocno zardzewiały. W pierwszej kolejności zależy mi na klawiaturze, najlepszej jaką można dostać w tej półce cenowej. Dalej przyda się podpięcie słuchawek, ewentualnie głośników i w sumie tyleSmile Doradzicie coś mądrzy ludzie?Smile

A, i już wstępnie wyczytałam, że w tych kryteriach wygrywa Yamaha lub Kawaii, ale to były wątki sprzed kilku lat i być może coś się zmieniło? Google uparcie podrzucą mi instrumentu marki Artesia, pierwszy raz o niej słyszę. Warte to coś?

Odpowiedz
12.11.2022, 23:01,
#2
RE: Pianino do 4000
Witaj!

Skoro masz wiedzę i doświadczenie to najlepiej wybrać się do jakiegoś sklepu i pograć, podotykać. W każdym przedziale cenowym jest niewielki wybór. Kawai na pewno przyjemny, może być problem z dostępnością. Yamaha - moim zdaniem są droższe niż konkurencja za to co oferują, ale też mają swoich zwolenników. Roland bardzo specyficzny. Albo leży, albo totalnie nie pasuje. Artesia byłbym ostrożny. Nie dotykałem, ale nie kupiłbym w ciemno z internetu. Zresztą nic bym nie kupił w ciemno. Na YT wszystkie prezentacje są super, a na żywo jest na żywo.

Odpowiedz
12.11.2022, 23:14,
#3
RE: Pianino do 4000
Super, dziękuję za odpowiedź! A czy może mógłbyś określić, ile mniej więcej musiałabym dołożyć, żeby poczuć znaczną.różnicę w jakości klawiatury? Może byłabym w stanie zwiększyć budżet, gdyby naprawdę było warto. I czy jest sens kupować używany instrument?

Odpowiedz
14.11.2022, 19:41,
#4
RE: Pianino do 4000
(12.11.2022, 23:14)Alpaka napisał(a): Super, dziękuję za odpowiedź! A czy może mógłbyś określić, ile mniej więcej musiałabym dołożyć, żeby poczuć znaczną.różnicę w jakości klawiatury? Może byłabym w stanie zwiększyć budżet, gdyby naprawdę było warto. I czy jest sens kupować używany instrument?

Ciężko powiedzieć. Trzeba iść i ze dwie godzinki sobie pograć na tym co jest dostępne. Nie ulegać pierwszym wrażeniom. Każdy ma jakieś swoje preferencje i mogę napisać cokolwiek, a ktoś może napisać coś zupełnie innego. Tylu profesjonalnych fotografów na świecie, a nikt nie jest w stanie rozstrzygnąć co lepsze Cannon czy Nikon Wink To samo dotyczy instrumentów. Proszę zerknąć chociażby na konkurs Chopinowski, gdzie do wyboru było aż 8 różnych fortepianów najwyższej klasy. W ciemno nie dotykając żadnego powiedziałbym, że Steinway & Sons jest najlepszy, a najchętniej grany był Fazioli. Mnie wyjątkowo odpycha logo fazioli i go nie lubię na podstawie oglądania, nie grania. Gdybym pograł to pewnie bym wyrobił sobie własne zdanie.

Jak kupowałem instrument na początku roku to już prawie miałem kupioną Yamahę 745. Nastawiony byłem na Kawai, z braku dostępności oczami na YT prawie zamówiłem w ciemno właśnie CLP745. Na szczęście pojechałem do sklepu i okazało się, że Yamaha w moich oczach jest przeceniona i śmiało może konkurować z innymi konstrukcjami w segmencie cenowym o ok 4tyś zł niżej... Generalnie byłem bardzo rozczarowany. Ani odczucia z gry, ani klawiatura (częściowo drewniana), ani brzmienie, ani nagłośnienie nie krzyczały do mnie - jestem warty 12.000zł musisz mnie kupić. Raczej myślałem, że wybierając cokolwiek z niższej półki będzie podobne. Ostatecznie wróciłem do domu z Casio Gp310, bo mimo wewnętrznej odrazy do marki instrument na żywo pokazał, że warto dopłacić do Yamahy.

Zauważyłem też trend, że między konstrukcjami za 2000zł a 4000zł jest dużo większa różnica niż między instrumentami za 4000zł a za 12000zł.

Konkluzja jest jedna. Bez wycieczki do sklepu stacjonarnego można kupić kota w worku. Najlepsze jest to, że pewnie gdybym zamówił tą Yamahę z internetu to byłbym z niej zachwycony i ją chwalił, ale jednak znalazłem inną dla mnie lepszą konstrukcję.

Jak na coś się zdecydujesz i zakupisz to koniecznie się pochwal. Jak zawęzisz sobie poszukiwania do konkretnych modeli to można je wtedy sobie porównać co który oferuje lepszego i co jest wyżej w hierarchii Twoich potrzeb.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,894 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS