Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
14.03.2023, 21:58,
#1
Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
Cześć,

Z żoną od dawna się zabieraliśmy za temat, czas na akcje. 
W kilku sklepach byliśmy , padł wybór na CASIO AP-470, dla laika brzmialo najlepiej i zachwalane przez sprzedawców, ale może tez miec najwieksza marże. 
Klawisze dobrze lapaly i chodzily ale podkreslam, dla laikow. 

Co polecacie dla amatorów. Dopiero bedziemy sie uczyc ale jestem zdania ze lepiej nie kupowac pol srodka i potem wymieniac, tylko od razu jakis OK. 
Obecnie cena to okolice 5900, wiec w podobnej/nizszej cenie tez fajnie znalezc alternatywy. 

Niestety wszyscy nauczyciele co dojezdzaja na nauki w domu wymagaja sprzetu na miejscu.

Dzieki za jakikolwiek feedback!  Smile

Odpowiedz
14.03.2023, 23:29,
#2
RE: Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
Witaj, niestety w przeważającej większości sprzedawcy wciskają Casio a powód myślę że podałeś właściwy.
To nie znaczy że ten zaproponowany model jest zły, po prostu sprzedawcy zachowują się tak jakby inne firmy (nawet te bardziej uznane) nie liczyły się na tym polu.

Casio poczyniło spore postępy w projektowaniu pianin cyfrowych jednak ja w tym przypadku nie potrafię być bezstronny i przyznaję się nawet do alergii na Casio, wywołanej właśnie agresywnym marketingiem ich przedstawicieli. Widać to w sklepach muzycznych po zatowarowaniu i nachalnym proponowaniu jedynie słusznego wyboru.

Padł wybór na AP 470 czyli sprzedawca już zrobił swoje, więc czy jest sens mącić w głowie ? Smile Tym bardziej że ten model z pewnością bardzo dobrze nada się do nauki. Czy to najlepszy możliwy wybór to już inna sprawa a nawet kwestia gustu odnośnie brzmienia i odczuć pracy samej klawiatury która jednym będzie pasowała a innym nie.

Odpowiedz
14.03.2023, 23:38,
#3
RE: Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
Jasne, dlatego pytam tutaj, gdzie jest więcej osób które nie mają interesu wciskać to na co mają największą marżę.
Raczej kwestia: Co sensownego do nauki?

Odpowiedz
15.03.2023, 12:57,
#4
RE: Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
Biorąc pod uwagę same odczucia z gry postawiłbym na Kawai CN29 ale po pierwsze może być problem z dostępnością a po drugie widze jakiś bałagan cenowy i dużą rozbieżność w ofertach. Dlatego nie wiem za ile realnie można ten model kupić.
Ciekawą (bezpieczną) propozycją jest Yamaha YDP165

Odpowiedz
15.03.2023, 17:02,
#5
RE: Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
(15.03.2023, 12:57)Valtari napisał(a): Biorąc pod uwagę same odczucia z gry postawiłbym na Kawai CN29 ale po pierwsze może być problem z dostępnością a po drugie widze jakiś bałagan cenowy i dużą rozbieżność w ofertach. Dlatego nie wiem za ile realnie można ten model kupić.
Ciekawą (bezpieczną) propozycją jest Yamaha YDP165

potwierdzam słowa kolegi Valtari

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
15.03.2023, 17:29,
#6
RE: Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
Czyli radzicie Yamaha YDP165? Niemam nigdzie na zywo do zobaczenia wiec w ciemno by trzeba bylo, opinie czytalem i sa ok.

Jakies znaczace roznice od tego CASIO AP-470 czy po prostu wrazenie na casio nie takie?

Odpowiedz
15.03.2023, 18:24,
#7
RE: Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
Brzmienie Yamahy bardziej mnie przekonuje (moje indywidualne odczucia) Poza tym napisałem o Yamasze jako o bezpiecznym wyborze, mam tu na myśli ewentualną sprzedaż gdyby coś poszło nie tak, nauka się znudziła, brakło czasu lub...talentu Big Grin
Yamaha jest bardziej rozpoznawalna i ceniona, myślę że każdy minimalnie zainteresowany tematem słyszał o fortepianach koncertowych CFX Yamahy . To brzmienie tego instrumentu Yamaha naśladuje w swoich pianinach cyfrowych.
Co do pracy klawiatury, to wyżej oceniam Kawai ale jak pisałem może być problem zdobyć ten instrument.

Odpowiedz
17.03.2023, 09:29,
#8
RE: Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów
Poczytałem, popytałem grających znajomych-znajomych i dzisiaj przyjedzie Yamaha ydp-165. Dzieki za pomoc i zwrocenie uwagi na model.


Teraz czas nauczyciela znalezc Big Grin

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 599 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 532 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,197 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS