Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dynatone dps 95 - drodzy forumowicze co myślicie ? :)
17.06.2023, 11:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2023, 12:07 przez Toluen.)
Music  Dynatone dps 95 - drodzy forumowicze co myślicie ? :)
Drodzy forumowicze Smile

Stoję przed wyborem pierwszego pianina jako dorosły który chce rozpocząć gre. Zależy mi na dobrej klawiaturze ale tez nie pogardzę bardziej zaawansowanymi funkcjami takimi jak Bluetooth i możliwość odtwarzania dźwięku z zewnętrznych urządzeń. Zastanawiam się nad DYNATONE DPS 95 jednak nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji odnośnie tego pianina od użytkowników tego forum. Z recenzji które oglądałem wynika ze jest to fajny instrument z dobrym brzmieniem fortepianów. Pytanie czy ktoś z Was miał odczynienia z tym modelem?

Drugim instrumentem którym się interesowałem było Casio AP 470 a trzecim Kawai CN 29. Może macie coś jeszcze innego do zaproponowania. Przewiduje budżet do 6000 zł. 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki Smile

Odpowiedz
17.06.2023, 16:57,
RE: Dynatone dps 95 - drodzy forumowicze co myślicie ? :)
Odwróć kolejność Smile

Kawai CN29 jak najbardziej.

P-515, PC4-7
Odpowiedz
18.06.2023, 08:45,
(17.06.2023, 16:57)pawelsz napisał(a): Odwróć kolejność Smile

Kawai CN29 jak najbardziej.

Dziękuje za odpowiedz Smile A czy coś może jeszcze w takim razie z Kawai ?  Myślałem jeszcze o CN. 301

Odpowiedz
18.06.2023, 10:25,
Następcą CN29 jest CN201, CN301 to następca CN39

Spójrz na porównanie
https://www.kawai-global.com/product_com...cn29&ct=36

Modele z dwójką w symbolu mają tę samą klawiaturę co te z trójką, ale są nieco mniej wyposażone w różne inne funkcje. CN301 przekracza pierwotnie zakładany budżet, ale na pewno będzie całościowo lepszy. Uwagę zwraca bardziej rozbudowane i mocniejsze nagłośnienie, możliwość nagrywania utworów, wyjścia liniowe gdybyś chciał podłączyć pod jakieś zewnętrzne nagłośnienie dodatkowo. Brzmienie powinno być bogatsze, jest więcej rodzajów rezonansu, nie tylko Damper i String, choć te są najważniejsze. W modelach z trójką masz dodatkowo brzmienie fortepianu SK-5 oraz 100 rytmów. Mogą się czasem przydać.

Jak grają na swoich głośniczkach to już trzeba na żywo się zorientować, i to też kwestia gustu. Może być tak, że teoretycznie słabsze nagłośnienie zabrzmi bardziej selektywnie w najważniejszym środkowym rejestrze mimo mniejszej ilości basu, a ten lepszy model będzie basowy, ale niewyraźny w środku. Na słuchawkach będzie prawie to samo różnica w tych rezonansach o których pisałem wyżej. Trudno mi powiedzieć które jak grają. Klawiatura fajna niezbyt ciężka.

Taką Yamahę CLP-725 też możesz wziąć pod uwagę. Ale one takie są faktycznie konturowe na swoim nagłośnieniu trochę, dziura w środku pasma. Grałem na CLP-735. Przyjemna lekka klawiatura. Aż się zdziwiłem, bo zwykle Yamahy były twardsze jak w YDP-165, ogólnie wszystkie z klawiaturami GH, GH3, NWX, GH3X to modyfikacja jednego mechanizmu, który ma dobrze ponad 20 lat. Seria CLP-7xx wprowadziła nowe mechanizmy GrandTouch-S w modelach ze średniej półki. Łatwiej się gra, czy lepiej to już po dłuższym czasie grania bym ocenił. W Kawai jest ładniejsze, i łatwiej osiągalne pianissimo, Yamaha ma bardziej agresywne brzmienie. Wskazana wizyta w dobrze wyposażonym sklepie Wink .

P-515, PC4-7
Odpowiedz
18.06.2023, 10:48,
(18.06.2023, 10:25)pawelsz napisał(a): Następcą CN29 jest CN201, CN301 to następca CN39

Spójrz na porównanie
https://www.kawai-global.com/product_com...cn29&ct=36

Modele z dwójką w symbolu mają tę samą klawiaturę co te z trójką, ale są nieco mniej wyposażone w różne inne funkcje. CN301 przekracza pierwotnie zakładany budżet, ale na pewno będzie całościowo lepszy. Uwagę zwraca bardziej rozbudowane i mocniejsze nagłośnienie, możliwość nagrywania utworów, wyjścia liniowe gdybyś chciał podłączyć pod jakieś zewnętrzne nagłośnienie dodatkowo. Brzmienie powinno być bogatsze, jest więcej rodzajów rezonansu, nie tylko Damper i String, choć te są najważniejsze. W modelach z trójką masz dodatkowo brzmienie fortepianu SK-5 oraz 100 rytmów. Mogą się czasem przydać.

Jak grają na swoich głośniczkach to już trzeba na żywo się zorientować, i to też kwestia gustu. Może być tak, że teoretycznie słabsze nagłośnienie zabrzmi bardziej selektywnie w najważniejszym środkowym rejestrze mimo mniejszej ilości basu, a ten lepszy model będzie basowy, ale niewyraźny w środku. Na słuchawkach będzie prawie to samo różnica w tych rezonansach o których pisałem wyżej. Trudno mi powiedzieć które jak grają. Klawiatura fajna niezbyt ciężka.

Taką Yamahę CLP-725 też możesz wziąć pod uwagę. Ale one takie są faktycznie konturowe na swoim nagłośnieniu trochę, dziura w środku pasma. Grałem na CLP-735. Przyjemna lekka klawiatura. Aż się zdziwiłem, bo zwykle Yamahy były twardsze jak w YDP-165, ogólnie wszystkie z klawiaturami GH, GH3, NWX, GH3X to modyfikacja jednego mechanizmu, który ma dobrze ponad 20 lat. Seria CLP-7xx wprowadziła nowe mechanizmy GrandTouch-S w modelach ze średniej półki. Łatwiej się gra, czy lepiej to już po dłuższym czasie grania bym ocenił. W Kawai jest ładniejsze, i łatwiej osiągalne pianissimo, Yamaha ma bardziej agresywne brzmienie. Wskazana wizyta w dobrze wyposażonym sklepie Wink .

Bardzo Ci dziękuje za taka super pełną odpowiedź. Wybór pierwszego pianina nie jest prosta sprawą Smile Myśle ze skoro ma być to instrument na lata, lepiej jest dorzucić już trochę grosza i wybrać coś co nie będzie aż takim dużym kompromisem między funkcjami a np dobra klawiaturą. Coraz bardziej chyba skłaniam się do CN 301, ale myśle ze wspomnianą yamahe również muszę zobaczyć.

Odpowiedz