Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
scena/produkcja
27.06.2014, 08:48,
#1
scena/produkcja
Witam!
Przymierzam sie w końcu do kupna instrumentu, jednak nie jestem przekonany do konkretnego rozwiązania.
Potrzebuje klawiatury w pierwszej kolejności do produkcji muzy, a w przyszłym sezonie mam nadzieję na scene, a nie chce wydawać majątku, stąd pomysł żeby pomyśleć na zapas. Generalnie jestem pianista z pomysłami na piosenki, pianinem i komputerem, nic poza tym. Muzyka funky/reggae/rock/chill.
Zastanawiałem sie nad rozwiązaniem w stylu klawiatura sterująca okolice 61-73 klawiszy, do tego jakieś wirtualne instrumenty (nowy sampletank?)? Gdyby nie finanse kupiłbym w ogole norda stage 2, brzmienia norda bardzo mi odpowiadaja. Niestety nie mam zbyt duzego rozeznania w sprzęcie, moze ktos miałby inny pomysł? Co do finansów, to planowałem obecnie przeznaczyć maksymalnie okolice 6-8tys.

Dzięki za pomoc!

Odpowiedz
28.06.2014, 08:17,
#2
RE: scena/produkcja
Za 3700 kupisz moxf 6. Wszystkie brzmienia z Motifa XF. To bardzo atrakcyjna cena. Troszkę droższy jest Roland Fa 06 ale też fajny.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
28.06.2014, 10:35,
#3
RE: scena/produkcja
W cenie moxfa można kupić przyzwoitego laptopa który uciągnie wszystkie wirtualne syntezatory. Jeśli chcesz samodzielnie tworzyć muzykę, to nie ma potrzeby wykładać na stację roboczą lub ogólnie hardware'owy syntezator, bo na laptopie otrzymamy nie tylko potężne software'owe instrumenty, ale też o niebo czytelniejszy sekwencer i tego typu cuda niezbędne do tworzenia. Wyjście laptop+klawiatura będzie lżejsze, mobilniejsze i bardziej wszechstronne, a jeśli koledze zależy na profesjonalnej produkcji, to i tak wcześniej czy później będzie musiał go dokupić, choćby nawet i Kronosa miał.
Musisz to przede wszystkim mądrze rozplanować- najważniejszy będzie komputer, radzę mieć osobnego do muzyki, na którym poza instrumentami nie będzie nic- inaczej podczas grania na żywo będą mogły wyniknąć różne nieprzyjemności. Warto wydać trochę pieniędzy na laptopa, bo to będzie najbardziej uniwersalne i profesjonalne rozwiązanie, a aktualnie nawet niewielkie zespoły pokazują się z nimi na scenie.Klawiatura sterująca na początek nie będzie musiała być z górnej półki, jako pianista i tak będziesz odczuwać niedosyt przy każdej klawiaturze poniżej 88 klawiszy, ale dla producenta wystarczy nawet 49- to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chcesz naprawdę porządne rozwiązanie "na zapas", to warto na początek wydać więcej na profesjonalny trzon (czyli tutaj laptop) i jakiś mocny syntezator, a później inwestować w coraz lepszą klawiaturę, kartę dźwiękową i kolejne instrumenty. To najlepsze wyjście jeśli chcesz samodzielnie produkować muzykę. Jeśli jednak masz być tylko częścią składu odpowiedzialną za swoje partie i ewentualnie rejestrować tylko jakieś pomysły żeby nie uciekły, to rzeczywiście łatwiej i taniej będzie wziąć tego moxfa lub Rolanda- to już kwestia tego w którą stronę chcesz iść.

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
28.06.2014, 11:38,
#4
RE: scena/produkcja
Laptop plus karta dźwiękowa i zestaw oprogramowania przekroczy budżet 4 tyś. Sad

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
28.06.2014, 15:48,
#5
RE: scena/produkcja
dzięki za wskazówki.

1. Budżet jak zaznaczyłem, to 6-8tys, nie 4 - chociaż wiadomo, nikt nie lubi przepłacać, zwłaszcza jak można osiągnąć pewne rzeczy mniejszym kosztem.
2. Generalnie widzę siebie jako twórcę pomysłów i aranżów, które w przyszłości będą grane przez żywy skład - tak jak ja to wcześniej sobie wymyślę na komputerku i po to on mi przedewszystkim ma być.
3. Mam mocny komputer, najmocniejsza i5 bez podkręcania, ale jest to też komputer domowy w sensie net i film, mam dźwiękówkę xonara d1, ale to raczej typowo pod słuchanie. Jeśli chodzi o monitory, to póki co zwykła, lepiej brzmiąca wieża po auxie i porządne słuchawki.
4. Co do dawa, to jedyne doświadczenia mam z "pożyczonym" fl studio i póki co musi ten pożyczony wystarczyć Wink

Generalnie zależy mi na tym, żeby usprawnić wklepywanie myszką swoich pomysłów do fl studio, a w przyszłości ewentualnie móc wykorzystać ten usprawniacz na scenie.

Dzięki za pomoc!

Odpowiedz
28.06.2014, 20:43,
#6
RE: scena/produkcja
Jeśli chcesz używać komputera tylko w "studiu", to faktycznie stacjonarny wystarczy. Ostatecznie wybór należy jednak do ciebie- do grania najlepszy byłby hardware'owy klawisz z przynajmniej półważoną klawiaturą i 73 klawiszami, możesz go zawsze podłączyć do komputera i tam tworzyć. Problem jest tylko taki, że chociaż gra się na tym o wiele lepiej (a ty jako pianista odczujesz to szczególnie), to zazwyczaj waga takich instrumentów jest duża i są o wiele trudniejsze do przenoszenia nawet po domu. Jeśli na pewno nie będziesz używać komputera na żywo, to to co masz teraz w domu starczy ci spokojnie, pozostaje jedynie zastanowić się nad dobrym syntezatorem, który sprawdzi się na żywo- na jakich rzeczach zależałoby ci szczególnie w klawiszu?

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
29.06.2014, 13:44,
#7
RE: scena/produkcja
Póki co potrzebuję sprzęt do domu i to jest priorytet. Fajnie by było to pogodzić z późniejszym ewentualnym graniem na scenie, ale jeśli taniej i lepiej będzie to rozdzielić, to czemu nie? Myślę, że na początek wystarczyłby mi domowy komputer, a jak okaże się nie wystarczający, to zawsze lapka można dokupić (np. na scenę). Co do rozwiązań sprzętowych to nie jestem do żadnego przekonany, nie mam po prostu w tym doświadczenia, jeśli stacja robocza się sprawdzi, ok niech będzie, ale jeśli laptop będzie lepszym rozwiązaniem to nie widzę problemu.
Co do klawisza, to zależy mi na tym, żeby w miarę się na tym grało (klawiatura) oraz fajnie byłoby sterować dawem chociażby w najprostszy spósób za pomocą klawisza. Co do brzmień, to przedewszystkim potrzebuję w pierwszej kolejności rhodesy, fortepiany, pady a później hammondy. Do tego na pewno potrzebne jakieś brzmienia bębnów i basu, jakieś dęte. Z tym, że te pierwsze fajnie by było mieć już w jakości na scene/studio, reszta wystarczy poglądowa, tylko do uchwycenia projektów.
Co do wielkości, to chyba jednak maksymalnie wariant 61 klawiszy.

Odpowiedz
30.06.2014, 08:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.06.2014, 08:24 przez metju3.)
#8
RE: scena/produkcja
Kurzweil PC3K6/7/8 Cena za 6'ustke 7000zł klawisz stworzony na scenę do produkcji myślę że jak poprzez komputer powinien dać radę.

Odpowiedz
30.06.2014, 19:28,
#9
RE: scena/produkcja
hmmm w sumie w tym budżecie wolałbym już norda electro 4 kupić...
mimo wszystko chyba bardziej skłaniam się do wariantu klawiatura sterująca + laptop + instrumenty na lapku + to co potrzebne, żeby dobrze działało, ale wciąż nie wiem za czym się mam rozglądać...

Odpowiedz
01.07.2014, 08:12,
#10
RE: scena/produkcja
Elektro nie ma kontrolerów, takich jak wstęga czy pitchband, modulation.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
01.07.2014, 09:17,
#11
RE: scena/produkcja
no dobrze, to może jakaś konkretna propozycja co do alternatywy? najlepsze według Was rozwiązanie?

Odpowiedz
01.07.2014, 09:38,
#12
RE: scena/produkcja
Jeśli swoją twórczość opierać chcesz na virtualach to polecam Novation z Automap. Ma wszystko co trzeba.
http://global.novationmusic.com/midi-con...rs/sl-mkii
cena 1900
Do tego pakiet spectrasonic albo chociaż omnisphere 1500zł
Native Instruments Komplete 9 Ultimate 3799
Kwota 7199.
W sumie można przy ultimate rezygnować z Omnisphere, chociaż ja osobiście bardzo z niego korzystam.
Bez niego mamy kwote 5699.
Native daje ci fortepiany, smyczki, basy i ...generalnie wszystko.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
01.07.2014, 11:58,
#13
RE: scena/produkcja
A tu jest Native Instruments Komplete 9 Ultimate za 2899 PLN: http://www.rnr.pl/p13882.1755_native_ins...ektow.html

Odpowiedz
01.07.2014, 12:50,
#14
RE: scena/produkcja
Podoba mi się ten Native Wink Na niemieckim amazonie za 699euro i po szybkim rozejrzeniu jeszcze w kilku innych sklepach w tej cenie. Rozumiem, że to dobry pakiet i w tej cenie generalnie nikt nie ma startu do niego? Wink Ktoś korzysta z niego na codzień, jak z intuicyjnością?

W razie czego myślę, że na początek i tak to jest ogrom możliwości, więc jeden wystarczy, później będzie można myśleć nad kolejnymi instrumentami.

Pozostaje jeszcze kwestia klawiatury. Ktoś miał okazję testować podaną wyżej Novation sl-mk II? Jak się do innych klawiatur (pisząc to mam na myśli np. Akai MPK261 lub Panoramę P6)?
Znalazłem tylko jeden test: http://www.musicinfo.pl/multimedia/pliki...1-2010.pdf

Dzięki za pomoc!

Odpowiedz
02.07.2014, 13:17,
#15
RE: scena/produkcja
Ja nie korzystam to Ci nie powiem. Ale ostatnio będąc na "Upiorze w operze" zaglądnąłem do tej dziury na orkiestrę a tam, oprócz fortepianu, stał właśnie polecany przez hammonda Novation oraz Integra 7. Może jakiś soft też był w użyciu, tego nie wiem.

Odpowiedz
03.07.2014, 11:58,
#16
RE: scena/produkcja
Ja korzystam z pakietu Ultimate 8 oraz Spectrasonic i polecam każdemu. Zestaw bardzo uniwersalny.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
03.07.2014, 13:14,
#17
RE: scena/produkcja
Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się już na Ultimate 9, waham się jedynie apropo klawiatury.

Novation sl-mk 2 czy Akai MPK261? Testował ktoś obydwa, jakieś porównianie?

Odpowiedz
03.07.2014, 17:29,
#18
RE: scena/produkcja
(03.07.2014, 11:58)hammond napisał(a): Ja korzystam z pakietu Ultimate 8 oraz Spectrasonic i polecam każdemu. Zestaw bardzo uniwersalny.

A ja jako zatwardziały tradycjonalista stroniący raczej od komputera dopytam...
Jaki byłby sprzętowy odpowiednik wymienionych powyżej? Integra (ewentualnie czym ją najlepiej sterować i na czym rejestrować?), PC3, Roland FA ? A może jakiś inny workstation z sekwencerem?

Odpowiedz
03.07.2014, 18:06,
#19
RE: scena/produkcja
Muszę Cię zmartwić odpowiednika nie ma. Nic tak nie brzmi jak te kilogramy oprogramowania. Bass w Trilianie zajmuje 2x więcej niż cała pamięć Rom od Motifa. Fortepiany z Komplete w tym Alicia Keys są naprawdę śliczne. Fajne rzeczy zrobił też XLN Audio Addictive Keys. Integra 7 ma wszystkie uniwersalne brzmienia Rolanda, tak więc poziom również trzyma, ale VST to VST.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
03.07.2014, 20:53,
#20
RE: scena/produkcja
Ja podobnie jak Mixer na razie nie wchodzę do tego świata VST.
Hammond- myślisz, że naprawdę słychać potem w utworze, albo nawet tak po prostu grając, różnicę między tym Basem z Trilliana a odpowiednikiem z Motifa czy Kurzweila?

Odpowiedz
04.07.2014, 10:54,
#21
RE: scena/produkcja
Akurat te trzy spokojnie rozróżnisz Smile Mogę Wam nagrać te 3 basy dla porównania.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.07.2014, 12:00,
#22
RE: scena/produkcja
No Ok, ja wierzę na słowo. Ale możesz też wziąć jakiś fortepian np. z PC3 liczony w MB i z softu liczony w GB i co?
Tak się tylko droczę bo oczywiście nie skreślam VST.
Ale czepili się producenci tych GB bo to dobry chłyt marketingowy a zapomina się o tym jak to naprawdę brzmi.

Odpowiedz
04.07.2014, 21:04,
#23
RE: scena/produkcja
(04.07.2014, 12:00)garit napisał(a): No Ok, ja wierzę na słowo. Ale możesz też wziąć jakiś fortepian np. z PC3 liczony w MB i z softu liczony w GB i co?
Tak się tylko droczę bo oczywiście nie skreślam VST.
Ale czepili się producenci tych GB bo to dobry chłyt marketingowy a zapomina się o tym jak to naprawdę brzmi.
Demko Alicia Keys NI

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
07.07.2014, 15:02,
#24
RE: scena/produkcja
Ostatecznie zamówiłem pakiet Ultimate 9 oraz klawiaturę M-Audio Axiom AIR 61. Co prawda jeszcze są w drodze, więc się na własnej skórze nie przekonałem, ale obdzwoniłem sklepy internetowe i sprzedawcy wskazali mi tą klawiaturę jako najbardziej zbliżoną do klawiatury fortepianowej. Novation określili jako syntezator, a gdzieś pośrodku Akai mpk 261. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, to wszystkie mniej więcej prezentują się tak samo.

Poza tym Axiom AIR jest kilkaset złotych tańszy niż pozostałe dwie.

Ostatecznie kupiłem Axioma za 1449zł i Native Ultimate 9 za 2819zł + 20zł przesyłka (kurier + pobranie).
Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę wrzucić za jakiś czas pierwsze wrażenia ze sprzętu.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odpowiedz
07.07.2014, 21:24,
#25
RE: scena/produkcja
Ja jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o Ultimate 9.
Załóż odpowiedni wątek i się rozpisz jak już trochę to ograsz.

Miłego grania!

Odpowiedz
08.07.2014, 19:16,
#26
RE: scena/produkcja
Nie mogę zabrać się do upgrade'u na 9, ale kilka instrumentów mnie kusi z tym, że poczekam na 10 :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Klawisze, homerecording, scena 2000-3000zł Cybuljazz 7 15,017 30.12.2015, 21:38
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS