Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
15.09.2014, 21:56,
#1
Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Będę wdzęczna za pomoc. Słyszałam już tyle opinii i szczerze mówiąc sama nie wiem co wybrać.
Do dzisiaj decyzja była podjęta RolandF20, ale po przeczytaniu niektórych wypowiedzi na tym forum stwierdziłam, że to średni pomysł..
Tak więc proszę o rady Smile

Odpowiedz
15.09.2014, 22:18,
#2
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Nie, dlaczego? Roland F20 jak najbardziej może być. Ja też optuje za cyfrowym pianinem a nie keyboardem, chociaż potem dobrze dziecku pokazać różnorodność tych instrumentów.
Ale do nauki ważona klawiatura i dobre brzmienia fortepianów. I tylko budżet może być ograniczeniem. Dobrze jest sobie też odpowiedzieć na pytanie czy to musi być mebel czy nie, w meblu zwykle mamy już też wbudowane nagłośnienie.

Odpowiedz
15.09.2014, 22:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.09.2014, 22:24 przez PannaManna.)
#3
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Czytałam, że f20 lepiej brzmi na papierze Wink Rozczarowujący jest silnik Super Natural, kiepskie głośniki na odsłuchach, że płasko i plastikowo, szczególnie na słuchawkach, nie ma wyjścia słuchawkowego z przodu..
Po tych argumentach zastanawiam się czy Kawai es100...

Młoda na keybordzie już grała, a teraz to już nie eciepecie, trzeba wziąć się za Granie Smile

Odpowiedz
16.09.2014, 15:46,
#4
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Silnik SN to kwestia gustu, dla jednych brzmi rzeczywiście Super a dla innych nie, trzeba ograć.
ES100 i ten Roland mają świetną klawiaturę. Ale inne marki w tym budżecie oferują podobne możliwości, różnice to szczegóły jak te wyjście słuchawkowe, o którym piszesz.
Trzeba przeryć internet, ograć w sklepie i na pewno coś wpadnie i w oko i w ucho.

Odpowiedz
18.09.2014, 18:35,
#5
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Hej.

Obie, wymienione klawiatury mają dobry mechanizm. Ogrywałem je w sklepach dla znajomego. Ja wybrałbym Kawai ze wskazaniem na klawiaturę.

Odpowiedz
19.09.2014, 20:09,
#6
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Dzękuję za rady. Wybraliśmy Kawai Kdp90 Smile

Odpowiedz
08.10.2014, 09:29,
#7
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Moim zdaniem bardzo sensowny wybór.

Roland ma dobre pianina, ale oni poszli głównie w "elektronikę", nie w "klasyczną grę zbliżoną do pianina strunowego". Jak ktoś lubi "elektronikę" to Roland często jest lepszym wyborem od Kawai.

Dla klasycznej gry w tym zakresie cenowym do rozważenia również Elpiano, dobre klawiatury, a przez to że producent koreański to niższa cena (Kawai, Yamaha, Roland to są japońskie marki).
Ja osobiście wybrałem Elpiano z wszystkimi możliwymi opcjami (najdroższy oferowany model) za 3890 PLN obecnie w ofercie, co by kosztowało znacznie więcej jeżeli wybrać Yamahę lub Kawai z podobnymi opcjami (min 7 tys by to kosztowało za te dodatkowe opcje w Roland, Yamaha lub Kawai).

(19.09.2014, 20:09)PannaManna napisał(a): Dzękuję za rady. Wybraliśmy Kawai Kdp90 Smile

Odpowiedz
09.10.2014, 07:51,
#8
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
PannaManna nie do końca doprecyzowała maksymalny budżet jaki chce przeznaczyć na instrument do nauki dla dziecka. Bo mamy sporą różnicę pomiędzy pierwszym wyborem RolandF20, który kosztuje ok 2500 zł, a Kawai Kdp90 kosztującym ok 3700 zł. Są to dwa różne instrumenty z dwóch różnych półek różniących się chociaż by polifonią. Ja osobiście skoncentrował by się na jakości klawiatury, bo to jest chyba najistotniejsze przy wyborze instrumentu zwłaszcza pod kontem nauki gry. I skoro ma to być instrument dla "prawie sześciolatki" to naprawdę bezsens jest przepłacać za coś z czego ona i tak nie będzie korzystała przez najbliższe trzy czy cztery lata, a jak już zacznie to i tak już będą nowe rozwiązania technologiczne, a to piano będzie można wstawić do muzeum. Reasumując skoncentrować się na zakupie pianina cyfrowego, który ma klawiaturę zbliżoną do akustycznej, a zbędne dodatkowe funkcje olać i zostawić to na czas kiedy córka podrośnie i sama zdecyduje co jej przydało by się w instrumencie. Po za tym, to jest małe jeszcze dziecko i zapał może za pół roku prysnąć i mamy utopione pieniądze. Ja bym proponował zastanowić się jednak nad Casio PX150BK, gdzie za ok 2400 zł mamy instrument z pełnowymiarową ważoną klawiaturą młoteczkową z potrójnymi czujnikami na statywie z trzema pedałami oraz polifonią 128 głosową, która spokojnie wystarcza. Oczywiście wejście na słuchawki czy USB to już standard.

Odpowiedz
23.10.2014, 14:46,
#9
RE: Cyfrowe pianino dla (prawie) sześciolatki :)
Kawai KDP90 jest obecnie jednym z najlepszych modeli dla "początkującego pianisty", bardzo dobra klawiatura, zresztą z tego co czytam wiele ludzi go wybiera.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 598 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,194 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 397 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS