Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
18.11.2014, 22:31,
#1
Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Cześć,
od wielu dni wertuję internet w poszukiwaniu najlepszej opcji na bardzo niskobudżetowe pianino cyfrowe. Jestem początkującym grajkiem, wcześniej grałam tylko na najtańszym i starym keyboardzie - chyba gra na jakimkolwiek instrumencie który brzmi i jest w dotyku alla pianino będzie dla mnie czymś niesamowitym Smile, więc nie sądzę, abym doceniła jakieś niuanse brzmieniowe...

Przechodząc do rzeczy, mój budżet to max 2000 zł. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby:
- była pełnowymiarowa klawiatura
- ważone klawisze
- dobre brzmienie zbliżone do pianinowego
- i ten bajer, że klawisze niższe są cięższe, a wyższe lżejsze też jest spoko.

Dodatkowo inne bajery jak podkłady, metronom, nagrywanie siebie, złącze usb są mile widziane, ale nie konieczne. Będę grać głównie jak na pianinie (docelowo jak Tori Amos).
Wśród nowych pianin zdaje się mam do wyboru tylko yamaha p-35 lub korg sp170s (są też jakieś casio ale opinie są różne). Czy one będą dla mnie okej?

Dodatkowe pytanie dotyczy sprzętu używanego. W podobnej, może trochę niższej cenie są np. oferty na yamahę dgx-620. Na youtube ten model mi się podoba, ale nie wiem - czy warto kupować używany, kilkuletni instrument? Warto polować?
Jeśli tak, podpowiedzcie gdzie można znaleźć najwięcej ofert (bo szukam na razie na allegro i olx...).

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi. Mam już potężny pianinowy oczopląs i nie śpię po nocach myśląc co wybrać Sad

Odpowiedz
19.11.2014, 08:51,
#2
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Wysil się na Roland F-20. 2500 tyś, a może jakąś używkę znajdziesz.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
19.11.2014, 14:28,
#3
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Dziękuję za odpowiedź. Czy mogę prosić o krótkie wyjaśnienie - dlaczego właśnie ten instrument a nie wymienione przeze mnie? D
zięki.

Odpowiedz
19.11.2014, 15:41,
#4
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Moim skromnym zdaniem też zrezygnuj z używanego sprzętu typu dgx, no chyba że bardzo chcesz mieć automatyczny akompaniament.

Roland F-20 ew. Kawai ES100 mają najlepsze klawiatury w tej cenie. A brzmienie też jest OK.

Odpowiedz
19.11.2014, 16:11,
#5
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
jeszcze raz dzięki. Roland f-20 już mocno nadwyręża mój budżet, a kawai - poza zasięgiem. Czy jeszcze jakaś inna propozycja niskobudżetowa?

Odpowiedz
19.11.2014, 17:23,
#6
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Dlaczego F-20 fajna klawiatura i ciekawe brzmienie oraz jak pamiętam jakieś rytmy tam są, czyli to czego pragniesz Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.11.2014, 16:06,
#7
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Cześć,
dziękuję za polecenie. Faktycznie ten instrument i jego możliwości wyglądają fajnie.
Jednak ze statywem jego cena rośnie już do około 2800 zł, dlatego mam jeszcze kilka dodatkowych pytań.
- w podobnej cenie mogę dostać bardzo popularną yamahę ydp 141r. Czy roland to nadal lepszy wybór?
- również podobna cena to kawai cl 26 lub korg sp280 - czy moglibyście jakoś porównać te instrumenty?
- w niższej cenie mogę dostać kilka mniej popularnych marek - jakieś samick, orla i pianonova. Co sądzicie o pianinach cyfrowych tych firm?

I ostatnie pytanie, jest sporo sklepów muzycznych w warszawie, ale który będzie miał najwięcej pianin cyfrowych do obejrzenia i przetestowania? Będę wdzięczna za podpowiedź!

Odpowiedz
23.11.2014, 23:00,
#8
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Shecat a możesz podesłać kawałek Tori, który najbardziej odzwierciedla to czego szukasz? Bo my się skupiliśmy na specyfikacji a nie na dźwięku. A jeżeli docelowo chcesz grać jak ona to chyba jest to istotne i pewnie też inne modele będą warte wzięcia pod uwagę. Próbowałem porównać klawisze, które bierzesz pod uwagę wraz z tym kawałkiem https://www.youtube.com/watch?v=285Lospdgb0 ale nie wiem czy o to Ci chodzi, czy może masz inne wyobrażenie.

Odpowiedz
24.11.2014, 00:35,
#9
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
myślę, że ta piosenka dobrze oddaje moje ulubione brzmienie:
https://www.youtube.com/watch?v=7Nuxp8Rgryk
Coraz bardziej przekonuję się, aby kupić tego Rolanda, tylko moja wrodzona oszczędność każe zastanawiać się, czy nie da się jednak kupić czegoś o dobrej jakości nieco taniej...

Odpowiedz
24.11.2014, 14:30,
#10
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Cześć,
mam jeszcze pytanie, czy nie warto przyjrzeć się także modelom Casio? Np. PX-150. Ostatnio czytałam, że casio nie jest zły jak go niektórzy przedstawiają, a ma jakieś bardzo dobre mechanizmy dotyczące klawiatury...

Odpowiedz
25.11.2014, 22:31,
#11
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Też uważam, że nie ma co się pakować w używane sprzęty. A co do pytania o PX-150 to wydaje się dość rozsądnym wyborem, klawisz posiada ważoną klawiatura na potrójnych czujnikach, to oznacza, że gra się na nim jak na akustyku. Miałem okazję ograć te piano i bardzo pozytywnie oceniam jego mechanizm. Tyle, że Twój budżet może być trochę przy mały, bo sama klapa kosztuje ze dwa i pół a zestaw ponad trójkę. No chyba, że kupisz samą klawiaturę to się zmieścisz w budżecie.

Odpowiedz
26.11.2014, 11:13,
#12
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
O jeny kolejny klawisz do wyboru ;D To jakie są Twoje typy na ten moment, czy chcesz żeby na wszystkie pianina rzucić okiem? Czyli na Yamahę, Rolanda, Kawai i Casio, a i jeszcze Korga, czy może zawęziło Ci się pole poszukiwań do kilku modeli? Myślę, że najlepiej gdybyś wybrała klawisz najbardziej pasujący Ci do tego stylu muzycznego. Możesz mieć problem, bo Tori gra na fortepianie, a pianina cyfrowe nawet jak mają brzmienie fortepianu to i tak się nieco od niego różnią, więc nie szukaj pianina w 100% podobnego do tego Tori tylko w zbliżonej barwie. Fajnie gdybyś wiedziała co to za fortepian to na pewno ułatwiłoby szukanie Smile

Odpowiedz
26.11.2014, 14:05,
#13
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Haha. Dziękuję bardzo za odpowiedzi i przepraszam za ilość klawiszy które wymieniam. Zawsze tak mam jak na coś muszę się zdecydować, że analizuję wszystko do bólu aż mi się to śni po nocach.

Pod kątem ceny, ocen z internetu, dostępnych funkcji ograniczyłam się do tych instrumentów:


KORG SP-280
+cena + głośniki podobno dobre
-brak rejestracji dźwięku -brak łącza USB -brak rytmów

CASIO PX-150
+ rejestracja dźwięku + złącze USB +realistyczna klawiatura

ROLAND F-20
+ rejestracja dźwięku +USD +rytmy
- podobno kiepskie key action - głośniki (?) - cena prawie jak YAMAHA

YAMAHA P-105
+ rejestracja dźwięku +USD +rytmy
- najwyższa cena ze wszystkich wymienionych

Prawdopodobnie ostatecznie sprowadzi się to do tego, czy oszczędzić ok. 500 zł i kupić Korga, czy zaszaleć i wybrać Yamahę lub Casio (no i - czy yamahę, czy casio).

Dziękuję wam za pomoc Wink

Odpowiedz
26.11.2014, 22:08,
#14
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Z tego co widzę, to Casio i Yamaha mają tę samą liczbę polifonii, ale Casio ma więcej barw i wgranych melodii. Z tej listy to możesz w takim razie wykluczyć Yamahę, skoro cena jest wyższa, a specyfikacją i funkcjami Casio ją przebija. Fajne jest też to, że można szybko połączyć go z windowsem i mac'iem i nie potrzebne są tutaj żadne dodatkowe sterowniki- nieźle to rozwiązali, w wielu pianinach są te sterowniki potrzebne. A co do dźwięku Yamaha ma głośniki 2x7W a px 2x8W (są to głośniki dwudrożne jeśli się nie mylę).

Co do Rolanda, to pewnie Hammond się więcej wypowie na temat key action. Na pewno ten klawisz bardzo dobrze brzmi.
A jeśli chodzi o Korga, to sama widzisz brakuje mu USB i rejestracji dźwięku, może to nie jest aż tak konieczne, ale zawsze wygodne i przydatne, zwłaszcza jak będziesz chciała podłączyć się do kompa. Poza tym korg ma mniejszą polifonie i ilość wgranych piosenek.
A głośniki faktycznie ma bardzo dobre, chociaż dawno na żywo go nie słyszałem, ale dobrze się prezentują.

Shecat byłaś już w sklepie muzycznym?

Odpowiedz
27.11.2014, 10:32,
#15
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Madej - dzięki, ale nie wybieram instrumentu pod kątem liczby wgranych melodii. Przejrzałam dość dokładnie specyfikacje i Yamaha i Casio mają je bardzo podobne. Najchętniej wybrałabym takie, które będzie miało najlepsze brzmienie, będzie dość uniwersalne i będę mogła liczyć na jego niezawodność (brak usterek).
Czy do Yamaha potrzebne są dodatkowe sterowniki, aby podłączyć ją USB do laptopa?
Czytałam kilka opinii, że w Casio zdarza się, że klawisze są głośne i to mnie odstrasza trochę.

Do sklepu muzycznego nie miałam możliwości, mchyba uda się dziś. Natomiast obawiam się, że ze względu na to, że do tej pory grałam na kiepskim keyboardzie i tylko trochę na pianinie, nie będę w stanie ocenić, który instrument jest lepszy i nie wychwycę mankamentów, które będą mi przeszkadzały np. za rok. Stąd moje drążenie tematu na forum.

Odpowiedz
28.11.2014, 10:08,
#16
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Mam pianino klasyczne do sprzedania za 1500zł, ale wizualnie jest słabe. Pytanie co wybierzesz Cichość gry, poprawną klawiaturę, czy mebel który trzeba pomalować i nastroić ?Smile Ja dla świętego spokoju poszedłbym w cyfre Smile CLP585 mam teraz u siebie i to jest substytut prawdziwego pianina, ale cena... Sad

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
28.11.2014, 10:14,
#17
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Heja,
pianino akustyczne jest przepiękne i bardzo chciałabym mieć, jednak przede wszystkim przeważa fakt, że mam małe mieszkanie. Nie wchodzi więc w grę.

Byłam w sklepie muzycznym i chyba zdecyduję się na Casio Px 150. W moim budżecie to będzie dobry wybór. Klawisze są przyjemne w dotyku, brzmienie wystarczająco dobre. Dotykałam też yamahy ale nie odczułam różnicy w brzmieniu, a klawisze są bardziej plastikowe. Wydaje mi się też, że klawiatura casio daje lepszy skok klawiszy.

dzięki za wszystkie pomocne głosy Smile

Odpowiedz
28.11.2014, 13:54,
#18
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
O a już chciałem się jeszcze rozpisywać. No nic Wink Gratuluję podjętej decyzji i powodzenia w graniu, na pewno nie bedziesz żałować swojego wyboru. Odzywaj się i dawaj znać jak już kupisz klawisz.

Odpowiedz
29.11.2014, 22:34,
#19
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
(28.11.2014, 10:14)shecat napisał(a): Heja,
pianino akustyczne jest przepiękne i bardzo chciałabym mieć, jednak przede wszystkim przeważa fakt, że mam małe mieszkanie. Nie wchodzi więc w grę.

Byłam w sklepie muzycznym i chyba zdecyduję się na Casio Px 150. W moim budżecie to będzie dobry wybór. Klawisze są przyjemne w dotyku, brzmienie wystarczająco dobre. Dotykałam też yamahy ale nie odczułam różnicy w brzmieniu, a klawisze są bardziej plastikowe. Wydaje mi się też, że klawiatura casio daje lepszy skok klawiszy.

dzięki za wszystkie pomocne głosy Smile

Dobre pianino akustyczne, nawet używane, w dobrym stanie kosztuje dużo więcej niż 2000 zł.

Co do PX-150:
+ barwa fortepianu
+ klawiatura
+ lekki Smile
- słabe wbudowane głośniki
- słabej jakości pozostałe barwy

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze nad:
Kurzweil MPS-10, lub jeśli możesz nagiąć budżet (~2600zł) Kurzweil MPS-20 (mnóstwo fajnych barw, świetne wbudowane głośniki) i Kawai ES-100 (świetna barwa fortepianu, lepsza niż w Casio do grania klasycznego, fajna klawiatura).

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
19.01.2015, 09:15,
#20
RE: Pianino cyfrowe - nie wymagam wiele
Cześć,
dziękuję za kolejną odpowiedź - ale zakupu dokonałam już chyba miesiąc temu. Zdecydowałam się na CASIO, ważąc wszystkie za i przeciw uznałam, że jest to dobra jakość za kwotę, jaką mogłam przeznaczyć (chciałam kupić od razu statyw, stąd cennik od razu poszedł w górę). Jestem bardzo zadowolona. Brzmienie, dotyk dla mnie w zupełności wystarczające. Faktycznie, głośniki nie są rewelacyjne, ale zawsze można podłączyć własny zestaw nagłaśniający, a taki mam.
dzięki i pozdrawiam Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 533 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 804 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,635 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,909 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS