Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup klawiatury sterującej - prośba o pomoc.
07.04.2015, 20:47,
#1
Zakup klawiatury sterującej - prośba o pomoc.
Niebardzo jestem w tych tematach "oblatany" dlatego miałbym prośbę do Was o pomoc i kilka dobrych rad Smile

Od dobrego miesiąca zaczałęm prace muzyczne na Macbooku Air z Abletonem Intro oraz programami Spectrasonics Omnisphere, Dune 2 (do tego dojdzie
jeszcze w najbliższym czasie Nexus) i to narazie będzie wszystko. Chciałbym kupić do tego w miarę dobrą klawiaturę sterującą w granicach 1000 zł, może ciut więcej (4 oktawy lub 5 - to nie jest bardzo ważne, nie taka zupełnie plastikowa - mile widziany aftertouch) oraz zasilanie najlepiej z USB. Zależy mi bardzo na kontrolerach i możliwości ich prostej konfiguracji (oraz zapisania takich ustawień) w taki sposób aby łatwo pracować w wymienionymi programami z poziomu klawiatury (jak najmniej kliknia myszą i klawiaturą QWERTY). W Abletonie poruszać się po trackach wybierać ścieżki do nagrania, nagrywać, odtwarzać, itp, standardowe funkcje. W Omnisphere i pozostalych poruszać się po presetach, obsługiwać podstawowe elementy syntezy, konfiguracje efektów, itp.

Od kilku dni wertuję net, oglądam i oglądam, czytam... w głowie zamęt i w zasadzie na nic konkretnego nie mogę się zdecydować. Z tego co zdążyłem przejrzeć zainteresowały mnie 3 urządzenia:

Novation Impulse
Korg Taktile
Akai MPK (ten starszy model)

ma ktoś doświadczenie z tymi klawiaturami, coś wie, coś słyszał... może polecicie coś innego, będę wdzięczny za pomoc

Odpowiedz
13.04.2015, 11:04,
#2
RE: Zakup klawiatury sterującej - prośba o pomoc.
Słyszałem dobre opinie o CME. Kiedyś, przed zakupem jeszcze Kurzweila, myślałem, żeby przejść całkowicie na VSTi i klawiaturę sterującą. W tym czasie kupiłem właśnie Korg Legacy Collection i Spectrasonic Omnisphere.

Jako klawiaturę sterującą chciałem kupić CME VX7, którą ograłem sobie w sklepie i bardzo mi "leżała". Tyle, że to nie ta półka cenowa o której piszesz, nawet wersja VX5. Tu masz link i info o nich:

CME VX

Może rozważysz CME VX używaną?

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
14.04.2015, 21:08,
#3
RE: Zakup klawiatury sterującej - prośba o pomoc.
dzięki Azz za podpowiedź, ale to finansowo chyba zbyt wiele jak na klawiaturę sterującą (w moim przypadku) a używki bardzo rzadko się pojawiają, zresztą do tanich też nie należą (jest teraz jedna VX6 za 1500 zł)
Jakoś ogólnie wydaje mi się że poza serią UF, klawiatury CME chyba nie są zbyt popularne

Odpowiedz
15.04.2015, 10:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2015, 10:42 przez Azzorek.)
#4
RE: Zakup klawiatury sterującej - prośba o pomoc.
Tak CME to niezbyt popularny w Polsce sprzęt, ale ja na przykład lubię mieć coś oryginalnego i najważniejsze - dobrego jakościowo.

W takim razie mogę Ci jeszcze doradzić jedną klawiaturę, z którą miałem styczność kiedy jeszcze pracowałem w serwisie Apple.

W salonie mieliśmy taki zestaw Macbook + interfejs audio M-Audio na Fire-Wire + Logic 7 + klawiatura sterująca M-Audio Axiom 61. Powiem ci, że fajnie się na tym grało, z aftertouchem, jest lekka, ale nie znowu piórkowa. Do muzy elektronicznej w mojej ocenie super, dla pianisty pewnie to będzie shit. Tutaj link do modelu najnowszego tej klawiatury w wersji 49 klawiszy:

M-Audio Axiom 49

Cena przystępna a pamiętam, że kontrolery fajnie obsługiwały Logic 7 (na pewno inne programy też). Były sterowniki do Windows i MacOSX.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
15.05.2015, 18:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2015, 18:41 przez witold.kółko.)
#5
RE: Zakup klawiatury sterującej - prośba o pomoc.
Bawiłem się kiedyś CME UF-88, ważona klawiatura i konterolerów DAW też było sporo. Nie przepadam za ciężkimi klawiaturami Midi, nie potrzebuję takich, więc nie moja bajka. Dla mnie ważona klawiatura music być obecna tylko podczas używania barw fortepianu.
Jeśli chodzi o tamto CME, to pamiętam, że miało interfejs Widi (czyli midi bezprzewodowe). Niestety nie przetestowałem, ciekawe czy gubi pakiety danych.
Osobiście polecam M-Audio Keystation (61 es lub 88), bardzo przyjemne w grze, klawiatura półważona - mankamentem jest to, że kontrolki to na prawdę minimalistyczna wersja Smile
Mogę je porównać do odczucia podczas naciskania klawiszy w Nordach.
Mankamentem jest brak afetrtouch, ale za takie pieniążki ujdzie Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 603 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
Information Jakie wymagania sprzętowe komputera do klawiatury midi komodo83 9 1,591 02.10.2023, 20:09
Ostatni post: klezmer_stg
  The One Pro prośba o opinie PrzemekBnK 14 10,551 01.02.2021, 17:36
Ostatni post: pawelsz
  Zakup klawiszy Fiftol 13 13,586 01.05.2020, 21:38
Ostatni post: Fiftol
  Zakup Roland FP10/30 vs używana Yamaha YDP163 albo Kawai ES110??? pawzielin 13 17,988 13.02.2020, 00:03
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS