Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyzwalacz dzwięku
16.06.2015, 15:20,
#1
Wyzwalacz dzwięku
Szukam jakiejś naprawde taniej opcji służącej do podawania dzwięku, chodzi o lekcje śpiewu. Zalezy mi żeby było to przenośne, z własnymi głośnikami. Nie ma dla mnie znaczenia czy to bedzie pianino czy keyboard, prawde mowiac nie bardzo znam sie na tej gałęzi instrumentów dlatego nie bede sie tutaj zabardzo wypowiadał o co mi chodzi. W skrócie : tanie, klawiszowe, z glosnikami, do podawania dzwieku (cwiczenia wokalu). Z góry dziękuje za sugestie.

Odpowiedz
16.06.2015, 17:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2015, 22:11 przez Rychubil.)
#2
RE: Wyzwalacz dzwięku
Widziałem już takie lekcje przy keyboardach, co mnie zawsze niesmaczyło, bo uważam iż, porządne uczenie śpiewu a przynajmniej klasycznego bel canto, powinno odbywać się przy pianinie akustycznym lub co najmniej przez podawanie dźwięku przez uczącego używającego zwykłego kamertonu widełkowego. Takie uczenie, to może w rozrywce się sprawdza ale do klasycznego śpiewu, to na pewno nie (jestem wychowany na klasycznym śpiewie).
Jeśli jednak będzie to rozrywka, bądź inne nie klasyczne przyjemne śpiewanie, to wystarczy jakikolwiek keyboard, nawet Kasjo a żeby było jeszcze bardziej miniaturowo i podręcznie, to można ściągnąć na smartfona czy tableta darmową aplikację muzyczną z klawiaturą typu my piano phone czy coś w tym rodzaju a do tego podpiąć mały przenośny głośniczek przez minijack lub wifi typu portable speakers - jest tego pełno.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.06.2015, 20:56,
#3
RE: Wyzwalacz dzwięku
Dzięki za szybką odpowiedź. Jak najbardziej chodzi o rozrywkę, zgadzam się że metod uczenia jest mnóstwo i panują różne przekonania co się powinno, a czego nie. Ja nie jestem jakimś elitarnym "kultystą" SLS'u, poprostu sporo śpiewam, jestem aktywny w tym rejonie i zaczynam dawać lekcje początkującym którzy nie mają zielonego pojęcia o emisji ani o budowie ludzkiego aparatu (opieram się w swojej metodologii na warsztatach Pera Bristowa). Troszkę wyszedłem poza temat, myślałem też o jakichś takich apkach ale mam z nimi jeden podstawowy problem, są dla mnie trudne do obsługi manualnie, kiedy robie ćwiczenie z uczniem musze na niego dokładnie patrzyć i podawać mu dzwięki, w tych dotykowych aplikacjach z wiadomych przyczyn nie czuje klawiszy i odwraca to moją uwagę od ucznia. Czy jakieś konkretne modele keyboardów są godne polecenia? Nie interesują mnie żadne bajery, wbudowane pioseneczki itd. Poprostu prosta klawiatura z glosnikami. Mam w planach kupienie pożadnego sprzetu ale to musi narazie zaczekać. Też będę zniesmaczony z tanioszką ale od czegoś trzeba zacząć, byle zamiast guzików nie było głowek słonia albo żyrafy Tongue

Odpowiedz
16.06.2015, 22:10,
#4
RE: Wyzwalacz dzwięku
Myślę, że w tym przypadku jakikolwiek keyboard z dynamiczną, pełnowymiarową klawiaturą 61 klawiszy powinien na początek wystarczyć. Dobrze sprawdzić przed zakupem, czy dźwięk jest wystarczająco donośny i brzmienie akceptowalne. Jakiej marki i jaki model, to już nie pomogę, ponieważ nie "siedzę" w keyboardach.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam dobrego dźwięku fortepianu . Budżet 2-4 tys. Muzyk_amator 5 7,559 05.04.2019, 15:35
Ostatni post: nimok

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS