Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co wybrać? keyboard czy syntezator?
14.07.2015, 12:43,
#1
Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Hej,
słuchajcie, czytajcie i doradzajcie Smile
Od czterech lat gram na gitarze, ale ostatnio coraz częściej chodzi mi po głowie zakupienie jakiego klawisza. Jakieś podstawy mam bo chodziłem na takie warsztaty muzyczne organizowane przez dom kultury i wiem gdzie na klawiaturze leży dźwięk C Smile
Umiem też zagrać sto lat i wlazł kotek Smile
wiem, że to pewno w niektórych z was wywołuje uśmiech na twarzy, ale chyba każdy od czegoś zaczynał.
Tak więc chcę kupić jakiś klawisz, tylko nie bardzo wiem na co się zdecydować czy na keyboard, który jest poniekąd wygodniejszy bo ma już głośniki czy syntezator, który jak mi kolega tłumaczył daje większe możliwości brzmieniowe i edycyjne. Generalnie nie planuję jakiejś przyszłości scenicznej związanej z klawiszami, chcę po prostu mieć możliwość pobawienia się nim w domu. Może udam mi się stworzyć jakieś swoje podkłady, beaty, zapętlenia tak bym mógł dogrywać solówki na gitarce. Oczywiście musi być możliwość zapisania tego wszystkiego.
Co Waszym zdaniem dla mnie będzie lepsze keyboard czy syntezator?

Odpowiedz
15.07.2015, 14:09,
#2
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Witaj.
Proponowałbym zainteresować się jakimś aranżerem. To taki rozbudowany keyboard, ma swoje głośniki ale też sekwencer i edycja też jest rozbudowana, zarówno brzmień jak i nagranego materiału.
Poczytaj o serii PA od Korga lub Yamaha PSR-S...Oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych. Bardziej konkretnie to nie wiem, bo nie zaznaczyłeś jak dużą monetę możesz wydać Smile

Odpowiedz
15.07.2015, 14:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2015, 14:12 przez plaster88.)
#3
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Klawiatura sterująca Big Grin
1. Duże mniejsze koszty zakupu
2. Nie zajmuje dużo miejsca
3. Nieograniczone możliwości doboru i edycji brzmień
Cytat:Może udam mi się stworzyć jakieś swoje podkłady, beaty, zapętlenia tak bym mógł dogrywać solówki na gitarce.
4. Przy współpracy z programem w stylu FL'a, wręcz idealna do tworzenia Wink

Kurzweil Artis, Roland Prelude
Odpowiedz
15.07.2015, 15:39,
#4
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Syntezator.
Na keybordzie nie nauczysz się grać lewą ręką ( a przynajmniej istnieje tego duże prawdopodobieństwo).

Kurzweil PC361
Odpowiedz
16.07.2015, 10:51,
#5
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
No właśnie z tym budżetem to jest najtrudniejsza sprawa Smile
Ale wiem, że bez tego ani rusz.
Mogę na ten cel wysupłać 1500 zeta, no może jeżeli rzeczywiście było by warto to z bólem 2k.

Odpowiedz
16.07.2015, 20:52,
#6
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Może jakiś stary Fantom, Yamaha Mo6, Korg Tr też fajny ale 2 poprzednie mają lepsze możliwosci tworzenia i odpalania "beatów" ale na Korgu też jest sekwencer, arpegiatory.

Kurzweil PC361
Odpowiedz
20.07.2015, 16:15,
#7
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Zep, przyjrzałem się tym Twoim propozycją i niewątpliwie są to ciekawe instrumenty tyle, że swoje lata już też mają. Przyznam się, że trochę się pękam porywać na tak wiekowe instrumenty. Jakiegoś dwu, trzy latka to jeszcze, ale starsze egzemplarze raczej nie dla mnie. Wiem, że zaraz ktoś napisze, że z takim budżetem to mogę sobie tylko pozrzędzić, ale może coś mniej prestiżowego a nowszego by się znalazło.

Odpowiedz
20.07.2015, 19:03,
#8
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
albatrosie "co siedem dziewcząt" miałeś na pokładzie Smile
przyznam Ci rację, bo rzeczywiste trochę zrzędzisz i chyba sam do końca nie wiesz czego tak naprawdę chcesz.
Ale może nic do końca nie jest straconego i z tego zrzędzenia wyjdzie coś pozytywnego.
Zainteresuj się w takim razie sprzętem niskobudżetowym, który dysponuje naprawdę sporymi możliwościami.
Obcykaj sobie nowe syntezatory Casio: XW-G1 lub XW-P1
Nowego nabędziesz za niecałe 2k i w tej cenienie raczej nie masz szans kupić inny markowy instrument (nowy) z takimi opcjami.

Odpowiedz
22.07.2015, 07:23,
#9
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Ja - podobnie jak kolega kilka postów wyżej - doradziłbym klawiaturę sterującą. Dzięki temu będziesz w stanie przyjrzeć się wielu instrumentom vst - czy to z gotowymi brzmieniami na pokładzie, czy to z oscylatorami, filtrami itd. Sporo aplikacji do pobrania, sporo możliwości... W ten sposób uświadomisz sobie czy wolisz korzystać z gotowych brzmień, lekko je tylko modyfikując i ewentualnie układać warstwy czy kręcić pokrętłami i ustawiać przebiegi obwiedni. Jak już będziesz wiedział co lepsze dla Ciebie i czy faktycznie chcesz zainwestować w tego typu urządzenie, łatwiej będzie coś odpowiedniego znaleźć

Odpowiedz
23.07.2015, 22:26,
#10
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
3 lata wieku instrumentu to jest tak naprawdę nic. Instrumenty spokojnie wytrzymują wiele lat bezproblemowej obsługi, szczególnie te używane w domu.
Ja grywam na instrumentach nawet 15 letnich, bardzo mocno eksploatowanych i wciąż działających bez zarzutu. Mój głowny klawisz (PC3) ma chyba z 5 lat a wygląda i działa jak nowy a gram na nim dużo w domu i na weselach, koncertach....

Przy kupowaniu używanego instrumentu należy sprawdzić wszystko bardzo dokładnie, powąchać itp... i zażądać kilkudniowej gwarancji rozruchowej na piśmie.

Jak chcesz grać w domu to zakup klawiatury sterującej to najlepsza i najtańsza opcja o ile masz kompa który pociągnie oprogramowanie bez latencji.

Te Casio które kolega wyżej poleca to też dobra opcja (przynajmniej brzmieniowo).

Kurzweil PC361
Odpowiedz
27.07.2015, 19:57,
#11
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Byłem w weekend w sklepie muzycznym i trochę się pobawiłem Casio XW-G1, powiem krótko - podobało mi się Smile.
Nie wiem tylko czy to wszystko po ogarniam, bo jak dla mnie to trochę za bardzo skomplikowane.
Wiem, że są to indywidualne sprawy, ale tak orientacyjnie, ile taki nowicjusz jak ja będzie potrzebował czasu by umieć z tych funkcji korzystać.

Odpowiedz
28.07.2015, 07:53,
#12
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Po-ogarniasz, tylko jak sam napisałeś jest to sprawa indywidualnych predyspozycji. Jednemu starczy tydzień na rozpracowanie, drugiemu i trzy miesiące będzie mało. Na pewno keyboardy pod tym względem mniej kłopotów sprawiają, ale z drugiej strony tam nie będziesz miał możliwości tworzenie i edycji brzmień.
Ale, każdy nawet zawodowiec zanim w pełni swój nowy instrument zacznie wykorzystywać musi mu najpierw trochę czasu poświęcić, a zwłaszcza gdy przyzwyczaił się do danej marki i zmienia na inną.

Odpowiedz
28.07.2015, 22:27,
#13
RE: Co wybrać? keyboard czy syntezator?
Najważniejsze to czytać instrukcję obsługi. Na początku wszystko będzie zagmatwane i często nie będziesz rozumiał nawet instrukcji ale z czasem wszystko zacznie stawać się coraz prostsze.
Po jakimś czasie zainteresujesz się może szerzej tematem sposobów syntezy dźwięku i twoje możliwości kreacji brzmień i efektów
jeszcze bardziej wzrosną.

Kurzweil PC361
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 442 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 597 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,194 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 291 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS