Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
16.07.2015, 14:47,
#1
pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
Witam. Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem kupna pianina cyfrowego. W 80% chciałbym grać utwory typowo fortepianowe ale czasami dodałbym coś z syntezatora np.vangelis czy clint mansell. Początkowo wybrałem yamaha p105, potem bardzo przypadł mi do gustu kawai es100. Ale w obu przypadkach to tylko funkcja pianina. Nie wiem co myśleć o yamaha dgx 650, jako syntezator pewnie tak ale czy będzie także dobry jako piano. Liczę na pomoc fachowcówSmile

Odpowiedz
19.07.2015, 16:52,
#2
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
Tak dgx 650 bedzie dobry jako syntezatorek jak i pianino. Klawiaturę ma ważoną i całkiem przyjemną imho.

Odpowiedz
20.07.2015, 17:38,
#3
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
Przede wszystkim dgx 650 nie ma absolutnie nic wspólnego z syntezatorem, więc chyba pomyliliście panowie pojęcia, bo jest spora różnica pomiędzy keyboardem a syntezatorem. DGX jest typowym pianinem z funkcją keyboardu, więc jeżeli bart1001 chcesz nabyć taki instrument to może się nad nim zastanowić. Tyle że jeżeli piszesz, że z funkcji keyboardu będziesz korzystał sporadycznie a głównie będziesz grał fortepianówki, to chyba nie będziesz z tego wyboru usatysfakcjonowany. Reasumując jako pianino cyfrowe za 3k można by było spodziewać się lepszej klawiatury. Z kolei jako keyboard za 3k to jest wielki nieporozumienie. Gdzie jak gdzie, ale akurat w tym modelu stwierdzenie dwa w jednym blado wypada. Lepiej już kup sobie tego Kawai ES-100 to przynajmniej będziesz miał jedno z dwojga ale za to przyzwoite.

Odpowiedz
20.07.2015, 20:40,
#4
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
(20.07.2015, 17:38)piano napisał(a): Przede wszystkim dgx 650 nie ma absolutnie nic wspólnego z syntezatorem, więc chyba pomyliliście panowie pojęcia, bo jest spora różnica pomiędzy keyboardem a syntezatorem. DGX jest typowym pianinem z funkcją keyboardu, więc jeżeli bart1001 chcesz nabyć taki instrument to może się nad nim zastanowić. Tyle że jeżeli piszesz, że z funkcji keyboardu będziesz korzystał sporadycznie a głównie będziesz grał fortepianówki, to chyba nie będziesz z tego wyboru usatysfakcjonowany. Reasumując jako pianino cyfrowe za 3k można by było spodziewać się lepszej klawiatury. Z kolei jako keyboard za 3k to jest wielki nieporozumienie. Gdzie jak gdzie, ale akurat w tym modelu stwierdzenie dwa w jednym blado wypada. Lepiej już kup sobie tego Kawai ES-100 to przynajmniej będziesz miał jedno z dwojga ale za to przyzwoite.

Tak myślałem że połączenie dwóch instrumentów bez znaczącego skoku ceny nie może obyć się bez straty na jakości. Jeśli kawai es-100 to czy można je wykorzystać jako klawiaturę sterującą? Czy może jakieś inne zestawienie żeby do pianina dołączyć 1,2 ścieżki i nie chodzi mi o akompaniament czy "harmonizery"?

Odpowiedz
21.07.2015, 10:32,
#5
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
Praktycznie to każdy klawisz wyposażony w midi możesz wykorzystać jako klawiaturę sterującą, i tu kawai nie jest wyjątkiem. Może odwrócę trochę pytanie i napisz gdzie zamierzasz korzystać z instrumentu. Bo jeżeli tylko i wyłącznie w domu to może warto by było rozejrzeć się, za ważoną klawiaturą sterującą do której podpinasz modem czy kompa z zakupioną biblioteką brzmień i jedziesz. Jeżeli natomiast chcesz mieć możliwość swobodnego przemieszczania się bez konieczności podłączania peryferiów to piano byłoby najrozsądniejszym wyborem. Co do innych propozycji pianin w tej półce cenowej to możesz jeszcze sobie przetestować Rolanda F-20 lub Casio PX-150. Jeżeli natomiast nadal zastanawiasz się nad pianinem cyfrowym z funkcją keyboardu to trzeba by było budżet podciągnąć do jakiś 5-6 tys. żeby to jakoś możliwie wyglądało.

Odpowiedz
21.07.2015, 11:20,
#6
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
Jeszcze takie cudo siępojawiło:

http://www.musicinfo.pl/kurzweil-ka-110,...0,0,0.html

Odpowiedz
21.07.2015, 13:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2015, 13:04 przez bart1001.)
#7
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
(21.07.2015, 10:32)piano napisał(a): Praktycznie to każdy klawisz wyposażony w midi możesz wykorzystać jako klawiaturę sterującą, i tu kawai nie jest wyjątkiem. Może odwrócę trochę pytanie i napisz gdzie zamierzasz korzystać z instrumentu. Bo jeżeli tylko i wyłącznie w domu to może warto by było rozejrzeć się, za ważoną klawiaturą sterującą do której podpinasz modem czy kompa z zakupioną biblioteką brzmień i jedziesz. Jeżeli natomiast chcesz mieć możliwość swobodnego przemieszczania się bez konieczności podłączania peryferiów to piano byłoby najrozsądniejszym wyborem. Co do innych propozycji pianin w tej półce cenowej to możesz jeszcze sobie przetestować Rolanda F-20 lub Casio PX-150. Jeżeli natomiast nadal zastanawiasz się nad pianinem cyfrowym z funkcją keyboardu to trzeba by było budżet podciągnąć do jakiś 5-6 tys. żeby to jakoś możliwie wyglądało.
Zwykle będę grał w domu ale nie chcę sobie ograniczać mobilności. A może casio px-350? Właściwie wszystko to samo co w px 150 a dodatkowo trochę ścieżek do wgrywania.

(21.07.2015, 11:20)garit napisał(a): Jeszcze takie cudo siępojawiło:

http://www.musicinfo.pl/kurzweil-ka-110,...0,0,0.html
Wygląda nieźle ale nigdzie nic konkretnego, żadnego testu lub opini. chociaż już można kupić w necie.

Odpowiedz
21.07.2015, 16:15,
#8
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
No w sumie ten PX-350, może by Ci nawet bardziej podszedł, bo posiada funkcję aranżera i masz możliwość wielościeżkowego nagrywania w formacie wav oraz posiada kilkadziesiąt akompaniamentów. Tak więc może warto te kilka stówek dorzucić. A ten Kurzweil o którym garit napomkną też może być ciekawą opcją, obawiam się tylko, że ta klawiatura może być jednak nie najwyższych lotów. Ale sam z ciekawością jak gdzieś napotkam w sklepie to go sobie przetestuje.

Odpowiedz
24.07.2015, 08:56,
#9
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
Dzięki za odpowiedzi. Na90% zdecydowany jestem jednak na Kawai es-100. Mam jeszcze 2 tygodnie na rozmyślania. Dam znać jak pierwsze ogranie. Pozdrawiam.

Odpowiedz
26.08.2015, 11:06,
#10
RE: pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu
Witam. KAWAI ES 100 już zakupione i ograne. Po 2 tygodniach mogę powiedzieć że:
- klawiatura bardzo przyjemna, nie za ciężka i nie za lekka, nie jest też nienaturalnie szybka
- wykonanie i jakość ok no może trochę "tani" plastik
- brzmienie jest trochę rozczarowujące, niby ok ale szczególnie przy wciśniętym pedale mocno się rozmywa i nabiera sztuczności. Może jak poeksperymentuję z ustawieniami znajdę szczyt satysfakcji
Bo tak naprawdę jestem z kawai bardzo zadowolony.
Pozdrawiam.
P.s. W jaki sposób mogę wykorzystać pianino by zagrać innymi brzmieniami ( jaki sprzęt, programy, itp. gdyż w tej materii jestem całkowicie i dokładnie zielony)

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 532 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,904 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS