Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe do 4000zł
26.08.2015, 16:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2015, 21:09 przez kewles.)
#1
Pianino cyfrowe do 4000zł
Witam. Szukam pianina cyfrowego do 4000zł. Interesuje mnie klawiatura ważona, dynamiczna, jednak nie wymagająca za wielkiej techniki. Oczywiście zależy mi na jak najlepszym brzmieniu. Gram głównie utwory klasyczne. Nie interesuje mnie akompaniament i inne róże bajery. (Ważne, aby były w miarę dobre dźwięki skrzypiec, klawesynu, organów - co jednak nie jest priorytetem ). Oprócz tego pedały oraz wejście na słuchawki. Zastanawiam się nad modelami Roland RP 301 oraz Elpiano DPR-2200H (Lub DPS 9H. Które bardziej opłaca się wybrać? Rolanda, Elpiano czy może inne?

Odpowiedz
26.08.2015, 16:24,
#2
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Czy dobrze rozumiem, że jakość brzmienia fortepianu nie jest istotna? Stage piano wchodzi w rachubę czy tylko w zabudowie?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.08.2015, 16:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2015, 16:29 przez kewles.)
#3
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
No tak, zapomniałem o najważniejszym Smile (Zaraz edytuję). Wolałbym w zabudowie, chociaż od biedy stage piano też może być.

Odpowiedz
26.08.2015, 16:41,
#4
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Co do tego Elpiano to się nie wypowiem ale w twoim budżecie i wymaganiami w kwestii dobrego brzmienia organów, klawesynu i skrzypiec to widzę tylko jednego kandydata - używane (niestety) Nord piano albo Nord stage. Mam na myśli pierwszą wersję, nie 2kę. Klawiatura również nie jest wymagająca a brzmienia pian chyba najlepsze.
Jest jeszcze inne rozwiązanie - wtyczki ale to znowu inne problemy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.08.2015, 16:55,
#5
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Wygooglowałem to Nord piano i powiem, że bardziej wygląda jak syntezator/keyboard. Nie mogę również znaleźć tej 1wszej wersji, widzę jedynie 2 wersję albo model 88. Co do brzmienia skrzypiec, organów i klawesynu, chodziło mi o to, że tylko tych używam (i to rzadko) nie muszą być naprawdę świetnej jakość). Klawiatura wygląda na naprawdę dobrą, jednak musiał bym jej dotknąć

Odpowiedz
26.08.2015, 17:04,
#6
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Dosyć istotne pytanie, to czy masz własne nagłośnienie, czy potrzebujesz aby instrument miał głośniki? Czy będziesz to trzymał tylko w mieszkaniu, czy zamierzasz często przenosić? Chcesz coś przy pomocy tego instrumentu nagrywać? Polemizowałbym ze stwierdzeniem, że "tylko Nord". Nie wyobrażam sobie np. czerwonego keyboardu w salonie podpiętego do mało atrakcyjnie wyglądającego nagłośnienia Wink Z pewnością natomiast nie szukałbym najlepszych brzmień w Elpiano itp. markach. Trzymałbym się mainstreamu czyli: Casio, Clavia, Kawai, Korg, Kurzweil, Roland, Yamaha. Szybkie propozycje z pian zabudowanych (albo coś pomiędzy) w tej cenie:
- Kurzweil MP10/MP20 (bardziej przenośne MPS10/20): świetne głośniki, dobre barwy z PC3 (możesz sprawdzić na stronie Kurzweila czy Ci pasują), szybka, mało wymagająca klawiatura
- Casio PX-350/750/850 w zależności od potrzeb: ciężka fortepianowa klawiatura, próbki barw do znalezienia w internecie i oceny

I oczywiście standardowa porada - jak już wybierzesz 2-3 modele, wypadałoby przejść się do sklepu muzycznego i ograć instrument.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
26.08.2015, 17:10,
#7
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Tak - wolę aby miał swoje głośniki, niby mam coś u siebie, pod co mógłbym podłączyć to pianino, ale krótko mówiąc "szału nie ma" Smile. Będę go trzymał tylko w mieszkaniu, nic nie będę nagrywać. Nawet niezłe to Kurzweil MP10 - będę o nim pamiętać Smile

Odpowiedz
26.08.2015, 17:46,
#8
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
(26.08.2015, 16:55)kewles napisał(a): ...to Nord piano i powiem, że bardziej wygląda jak syntezator/keyboard.

Z keyboardem to Nord piano na pewno nie ma nic wspólnego a z syntezatorem też niewiele, choć jakaś tam sekcja jest.

(26.08.2015, 16:55)kewles napisał(a): Co do brzmienia skrzypiec, organów i klawesynu, chodziło mi o to, że tylko tych używam (i to rzadko).

To jakich używasz często?

(26.08.2015, 17:04)Qaroll napisał(a): Polemizowałbym ze stwierdzeniem, że "tylko Nord". Nie wyobrażam sobie np. czerwonego keyboardu w salonie podpiętego do mało atrakcyjnie wyglądającego nagłośnienia Wink

Może przesadziłem ze stwierdzeniem, że "tylko" Nord ale te brzmienia, które zostały wcześniej wymienione akurat ma świetne.
Co do wyglądu, to i owszem, choć przyznam, że mnie się całkiem dobrze komponuje w moim salonie, głównie z Ikei, zwłaszcza na retro nóżkach a głośniki można przemyślnie ustawić aby zbytnio nie szpeciły.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.08.2015, 18:10,
#9
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Najczęściej używam oczywiście Piano (przeważnie w pianinach cyfrowych/keyboardach są dwie/trzy wersje tego dźwięku). Organów, klawesynu, skrzypiec w drugiej kolejności, ale oczywiście o wiele rzadziej niż piano. Reszty (jakieś gitary, flety, harmonijki, dzwony, basy i inne wymysły) nie używam w ogóle, dlatego też nie zależy mi na akompaniamentach, stylach, rytmach, tonach i innych elektronicznych funkcjach. Najchętniej kupiłbym akustyczne, jednak nie mam warunków na nie. M.in z tego powodu zależy mi na wejściu na słuchawki. Inne wymagania (klawiatura, dźwięk) są raczej zrozumiałe.

Odpowiedz
26.08.2015, 20:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2015, 20:59 przez Qaroll.)
#10
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Z tego co początkowo napisałeś wynikało, że istotne są dla Ciebie TYLKO: organy, klawesyn i skrzypce Wink Rozumiem, że jednak priorytetem jest brzmienie fortepianu.
W tej cenie z wartych uwagi sprzętów masz jeszcze Korga LP-380 (ale tu będzie naprawdę ciężka klawiatura), Casio PX-780, Rolanda F-130 (jest już klawiatura PHA-4, świetna). W Kurzweilu "pozostałe" barwy będą najlepszej jakości. Fortepian - rzecz gustu, ale wg mnie najlepiej w Rolandzie, Casio na 2-gim miejscu. Co do jakości głośników mogę się wypowiedzieć tylko o Kurzweilu MPS-20 - są rewelacyjne.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
26.08.2015, 21:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2015, 21:22 przez Rychubil.)
#11
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Domyślam się zatem, że instrument będzie wykorzystywany tylko stacjonarnie. W takim razie z pianin w zabudowie, to ograłbym Rolanda RP301, F-130 i Kawaia KDP90. Oba mają ciekawe brzmienia pian ale inne. Brzmienie fortepianu Rolanda jest quasi Stainwayowskie i moim zdaniem ładniej wybrzmiewa niż Kawaia, choć jest troszkę przytłumione. Fortepian Kawaia jest bardziej klarowny, zwłaszcza w średnicy ale mnie osobiście nie podoba się jego wybrzmiewanie. Jak więc widzisz, wybór może nie być łatwy a wszystko to kwestia co się lubi więc musisz koniecznie sam je ograć a pozostaje jeszcze kwestia klawiatury, choć w Rolandowska PHA-4 chyba jednak najlepsza (Roland F-130).
Gdybyś jednak chciał znakomitego brzmienia tylko fortepianu, to poleciłbym ważoną klawiaturę sterującą uzbrojoną w wirtualne piano ale to wymaga użycia laptopa, karty dźwiękowej i osobnego nagłośnienia. Nie wiem czy chcesz się bawić w taka konfigurację i czy są aż takie potrzeby.
Stage piano, to tak jak wcześniej pisałem. Rolandy, Kawaie i Yamahy w tej cenie niewiele zmienią w wyborze brzmień (no może trochę) a Nord uważam jest jedyny jak Mozart Wink
Jeśli nie masz chwilowo dostępu do sklepu, to odsłuchaj chociaż demówek w necie ale wizyta w sklepie obowiązkowa!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.08.2015, 21:13,
#12
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Dzięki wielkie, ostatecznie chyba zastanowię się jeszcze między Rolandem a Kurzweilem, i tak pieniądze będę miał dopiero we wrześniu. Poczekam w międzyczasie na inne propozycje, sam też coś poszukam.
Edytowałem pierwszy post, rzeczywiście mógł trochę wprowadzać w błąd co do skrzypiec, organów i klawesynu Smile

Odpowiedz
27.08.2015, 09:02,
#13
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Jest jeszcze Yamaha YDP-162. Ja osobiście bym jej nie kupił, konkurencja moim zdaniem wypada ciekawiej, ale akurat może Tobie się spodoba.
No i zapomniałem o Kawai KDP-90, które polecił rychubil. Ograj koniecznie, to świetny instrument.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
30.08.2015, 19:47,
#14
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Też polecam od siebie Kawaia, posiadam stage piano MP5 (posiada tę samą klawiaturę co KDP-90), bardzo przyjemna ale nie posiada szybkiego wymyku. Brzmienia akustyczne bardzo przyzwoite.

Odpowiedz
19.10.2015, 12:01,
#15
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Witam, zastanawiam się nad pianinem cyfrowym do 4000 zl. Waham się pomiędzy Yamaha YDP s52 oraz Roland F-140 (ten drugi nieznacznie przekracza budzet). Co sądzicie o tych pianinach? Może macie swoje typy? Dodam, że jest pianino będzie prezentem i wymogiem jest żeby było w kolorze białym. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odpowiedz
19.10.2015, 22:32,
#16
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
To dość niebezpieczny pomysł, kupować komuś instrument, nie znając czyichś upodobań a kierować się własnymi - kompletna pomyłka! Dobrze by było przynajmniej wiedzieć na jakim instrumencie już ta osoba grała i jakiej marki brzmienie jej się podobało, no ale zostaje jeszcze kwestia klawiatury Huh
Najlepiej, to pójść z tą osobą do sklepu, żeby sama wybrała Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.10.2015, 20:53,
#17
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
Czy ja powiedziałem że nie znam upodobań muzycznych danej osoby ? Oglądaliśmy razem te dwa pianina i ciężko zdecydować.
Uwaga odnośnie klawiatury bardzo celna, czy te klawiatury różnią się między sobą tak bardzo?

Odpowiedz
20.10.2015, 22:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2015, 22:06 przez Rychubil.)
#18
RE: Pianino cyfrowe do 4000zł
(19.10.2015, 12:01)masterwilo napisał(a): Waham się pomiędzy Yamaha YDP s52 oraz Roland F-140

Waham się - sugeruje czytającemu pierwszą osobę w liczbie pojedynczej.
Skoro oglądałeś i oglądaliście a co za tym idzie pewnie grałeś i graliście na obu instrumentach, to chyba już sami poznaliście te klawiatury więc nie wiem po co pytać.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 535 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 806 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,910 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,118 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS