Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
18.11.2015, 12:42,
#1
Lightbulb  Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Witam wszystkich forumowiczów,

Na wstępie zaznaczę że jestem nowy zarówno na forum, jaki w świecie instrumentów klawiszowych (no, w tym przypadku jestem stosunkowo nowy). Mój sprzęt (klaiwszowy) na moment obecny ogranicza się do Microkorga, w którym jestem zakochany, oraz do starego "kiborda" Casio, którego modelu nawet nie pamiętam, ale służył mi on raczej do zabawy i nauki podstaw gry na klawiszach. O tym forum dowiedziałem się dzisiaj na youtube'owym kanale Muzykuj.com od osoby, która tym kanałem zarządza, za co bardzo dziękuję, ponieważ takiego miejsca w rodzimej cyberprzestrzeni szukałem od dość długiego czasu Smile

Tyle tytułem wstępu, teraz do rzeczy.
Poszukuję jakiegoś fajnego sprzętu, który nadawałby się do tworzenia muzyki inspirowanej tą z lat 80tych. Wiecie, muzyka w klimacie NewRetroWave (Lazerhawk, Miami Nights 1984, Carpenter Brut, etc.), takie klimaty od jakiegoś czasu przeżywają swój renesans, tak więc na pewno większość osób wie o co kaman, na wszelki wypadek wrzucę jednak kilka przykładów:





Kilka Uwag:

1) Tworząc ten wątek myślałem głównie o nowych (dzisiejszych?) syntezatorach, aczkolwiek jeśli komuś przyjdzie do głowy jakiś w miarę tani (tj. do 3000-3500 tysiąca, ale oczywiście im taniej tym lepiej) syntezator z lat 80tych, to też będę wdzięczny za wskazanie nazw. Dlaczego generalnie pytam o nowe syntezatory? Głównie dlatego że ogólnie dostępne syntezatorki z dawnych lat zaczynają się od 4 tysięcy, a kończą na kwotach, których pewnie w całym swoim życiu na oczy nie zobaczę Big Grin. moim marzeniem jest posiadać wszystkie trzy Rolandy Juno, zacząłbym oczywiście o 106, ponieważ jest to najtańszy i najłatwiejszy do zdobycia model. Z pewnością istnieją jakieś tańsze i porządne retrosynthy, ale z tymi z kolei jest taki problem że w celu ich nabycia trzeba siedzieć nieustannie przy komputerze i czekać, aż jakiś egzemplarz pojawi się na internetowej aukcji. Nie mam do tego cierpliwości :p

2) Tak, doskonale zdaję sobię sprawę z tego że znakomita większość twórców nurtu NewRetroWave do produkcji muzyki używa wyłącznie VST. Mnie jednak takie rozwiązanie nie urządza, jakoś nie przepadam za tworzeniem muzyki w ten sposób, moim zdaniem (z całym szacunkiem do twórców NRW i ich dzieł) takie rozwiązanie przy takim klimacie jest swojego rodzaju profanacją.

3) Interesują mnie zarówno syntezatory monofoniczne (o tych myślę głównie z uwagi na bass), jak i polifoniczne (to jest raczej oczywiste Smile ). Nie muszą to byc też czyste analogi, mogą być cyfrówkami takimi jak Microkorg.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i na wszelki wypadek raz jeszcze powtórzę. Hardware - tak, VST - nie Big Grin

Odpowiedz
18.11.2015, 13:05,
#2
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Witaj Smile
Przykłady które podałeś maja w sobie mega retro klimat. To wiąże się z przetwornikami z tamtych lat itp.
Polecił bym Ci kilka rozwiązań.
Stary DX7 1000zł albo DX Reface około 1700 zł
Arturia Microbrute

Możesz zainteresować się produktami Novation.
Nie wiem czy wystarczy mini klawiatura czy musi być wymiarowa.
Ja na Twoim miejscu kupiłbym 2 po 1500 niż jeden Smile, albo 3 po 1000 i jeden za 500 Smile no chyba że ten za 3500 to jakiś mega klasyk.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
18.11.2015, 13:24,
#3
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
(18.11.2015, 13:05)hammond napisał(a): Witaj Smile
Przykłady które podałeś maja w sobie mega retro klimat. To wiąże się z przetwornikami z tamtych lat itp.
Polecił bym Ci kilka rozwiązań.
Stary DX7 1000zł albo DX Reface około 1700 zł
Arturia Microbrute

Możesz zainteresować się produktami Novation.
Nie wiem czy wystarczy mini klawiatura czy musi być wymiarowa.
Ja na Twoim miejscu kupiłbym 2 po 1500 niż jeden Smile, albo 3 po 1000 i jeden za 500 Smile no chyba że ten za 3500 to jakiś mega klasyk.

Wielkie dzięki za odpowiedź Smile

Tak, Yamaha DX7, lub DX 7 II była przeze mnie rozpatrywana od samego początku wraz z Rolandem Juno 106 (dwie zasadnicze różnice sa takie że DX7 jest syntezatorem FM i że jego cena jest około 3 razy niższa). Microbrute to chyba własnie taki dobry sprzęt do linii basu (słyszałem na youtube kilka fajnych przykładów), szczególnie że posiada naprawdę fajny sekwencer. Novationom bardzo chętnie się przyjrzę, na pocżatku zastanawiałem się czy kupić Microkorga, czy Mininovę i ostatecznie o zakupie tego drugiego zadecydowała bardzo dobra okazja znaleziona gdzieś na Gumtree o ile dobrze pamiętam Big Grin

Klawiatura w Microkorgu jak najbardziej mi odpowieada, tak więc nie musi być wymiarowa, aczkolwiek może. Też zdecydowanie wolałbym kupić sobie ze 2-3 instrumenty, zamiast jednego. Na moment obecny jedyne dwa syntezatory, za które byłbym skłonny na prawdę dać tam w okolicach 3-4 tysięcy to Roland Juno 106 i Korg Polysix, lub Poly 61 (to raczej bardziej prawdopodobne). Myślałem też o Poly 800, ponieważ jest to właśnie taka tańsza opcja jeśli chodzi o klasyki, ale kurczę no osiemsetka jest strasznie ograniczona, tak więc chyba jednak sobie odpuszczę, no chyba że kiedyś tam sobie ją sprawię jak będę miał za dużo pieniążków.

Coś czuje że w pierwszej kolejności poleci Microbrute, strasznie mnie w nim kręci ten sekwencer.

Odpowiedz
18.11.2015, 14:30,
#4
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Sekwencer fajny ma Arturia BeatStep Pro do którego wpinasz 3 instrumenty i jazda. Wczoraj ukazał się test na muzykuj, ale możesz użyć komputera i nagrywać Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
18.11.2015, 20:57,
#5
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Nie doradzę z instrumentem, bo na syntezatorach się nie znam, ale uwielbiam ten gatunek, więc jak coś nagrasz na nowym sprzęcie to dawaj znać na forum Smile

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
18.11.2015, 22:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.11.2015, 22:18 przez Rychubil.)
#6
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Ja też nie doradzę ale ostatnio mam chrapkę na Waldorfa Blofelda.
http://www.muzykuj.com/testy/moduly-brzm...a,362.html
https://www.youtube.com/watch?v=KfosO1Y0nds
https://www.youtube.com/watch?v=tusyf4rQxY0

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.11.2015, 15:29,
#7
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
O tak, Blofeld ma z tego co słyszę bardzo dużo presetów w stylu Retro. Na pewno godny rozważenia Big Grin dzięki wielkie.

Oczywiście jak coś stworzę to nie omieszkam się tym podzielić na łamach forum Smile

Odpowiedz
30.01.2016, 02:51,
#8
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Cześć, trafiłem na to forum przypadkiem - zajmuję się instrumentami strunowymi, ale akurat niedawno w moje łapska trafił wspomniany tutaj Korg Polysix. Ktoś zainteresowany? Smile

Odpowiedz
06.02.2016, 11:10,
#9
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Hej, Polysix to totalna miazga, miałem okazję się nim chwilę pobawić i nie potrafię teraz myśleć o żadnym innym sprzęcie. Cudo. Oferta pewnie już nieaktualna, ale jak zajrzysz tu jakoś przypadkiem, to daj znać za ile go sprzedałeś Smile

Odpowiedz
07.02.2016, 18:38,
#10
RE: Syntezator do Retrowave/Outrun/80s etc.
Ja mam i chwalę Rolanda JP-8000. Super brzmienie w stylu lat 80-tych.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 600 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
  "Najlepszy" jeden, jedyny syntezator wirtualny. GoOrange 20 6,874 18.11.2022, 19:33
Ostatni post: GoOrange
  Syntezator dla początkującego Kuba Audio 34 19,179 18.02.2022, 22:56
Ostatni post: Kuba Audio
  Pianino cyfrowe/syntezator dla początkującej kamilax00 4 3,048 06.01.2022, 11:43
Ostatni post: kamilax00
  Prosty syntezator do nauki i na scenę SzymonW51 12 15,415 12.03.2021, 22:56
Ostatni post: SzymonW51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS