Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitory do Stage Piano
14.02.2022, 10:55,
#1
Sad  Monitory do Stage Piano
Witam,

Ostatnio oddalem swoje stare pianino cyfrowe. Kupiłem Kawai mp11 SE i teraz muszę dokupić monitory do niego. Akurat w temacie jestem laikiem ale juz orientowalem sie mniej wiecej na temat - to co na youtube jest na ten temat przejzalem. Zastanawiam sie nad sensem zakupu edifiera s 3000 pro (moze ktos uzywal ich do klawiszy) . Ale nie wiem czy jest sens wyportkowac sie z kasy. Takze jesli ktos ma i uzywa to chetnie skozystam z informacji. Dodam ze opcje ktore wchodza w gre to KRK, Yamaha hs i JbL (te firmy sprawdzalem poki co jesli chodzi o recenzje na necie).

Dzięki i przepraszam jesli temat byl juz gdzies poruszany..

Odpowiedz
18.02.2022, 17:22,
#2
RE: Monitory do Stage Piano
Witaj.
Nic nie napisałeś o pomieszczeniu, jego rozmiarach, ukształtowaniu, o tym gdzie będą stały monitory, jak daleko od ściany itp.
Bez tych informacji nie ma sensu podejmować tematu doboru monitorów.

Odpowiedz
21.02.2022, 20:28,
#3
RE: Monitory do Stage Piano
dziejki za odpowiedzSmile

Wiem, że pomieszczenie jest istotne. W tym wypadku chodzilo mi bardziej o jakosc/ cena i czy w ogole podepne te edifiery (bo jesli one moga mi posluzyc jako monitory do kawai plus moge z nich kozystac do sluchania muzyki to byloby idealnie). Ale jesli super jakosciowo beda sie prawdzac inne monitory a kosztuja mniej niz edifiery to tez moge w to pojsc. Mam kilka pomieszczen w ktorych moge ustaiec pianino (srednie i male okolo 5 na 5 m ).

Odpowiedz
22.02.2022, 13:10,
#4
RE: Monitory do Stage Piano
Wybór nagłośnienia nie jest taki prosty i oczywisty, gdyby tak było to wszyscy wybierali by jeden model
Edifiery S 3000 pro mają 6.5 calowe przetworniki nisko-średnio tonowe i według mnie to optymalna średnica aby dobrze odwzorowywać brzmienie fortepianu. Ja przedobrzyłem i wybrałem Focal Alpha80. 8 calowe przetworniki w tych monitorach dają potężne brzmienie barw syntezatorowych jednak fortepian brzmi zbyt obficie w niskich rejestrach, nienaturalnie basowo.
Do słuchania muzyki również się nadają pomimo że to monitory bliskiego pola.

Wracając do Edifierów, mają otwory bass reflex z tyłu, to ważna cecha budowy ponieważ wymusza odsunięcie ich od tylnej ściany minimum pół metra, najlepiej jeszcze więcej. Natomiast z tyłu obudowy masz dwa pokrętła regulujące podbicie lub obcięcie natężenia dźwięku dla tonów niskich i wysokich, możesz nimi skorygować na przykład zbyt ostre wysokie tony lub zbyt mocny ewentualnie zbyt skąpy bas.
Czy Edifiery są warte swojej ceny ? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, dla mnie mają niepotrzebne bajery typu wbudowany moduł bluetooth co podnosi ich cenę, ale możliwe że dla producenta to koszt paru groszy.
Na pewno warto ich posłuchać przed zakupem, tyle że raczej ich nie spotkasz w sklepie z instrumentami. Jeśli kupisz je w ciemno i będziesz zadowolony to znaczy że były warte swojej ceny Smile
Kupując przez internet masz prawo oddać towar do dwóch tygodni.

Przejrzyj jeszcze ten wątek
https://forum.muzykuj.com/showthread.php?tid=2278

Odpowiedz
23.02.2022, 23:07,
#5
RE: Monitory do Stage Piano
Jeśli będziesz mógł testować te lub inne monitory, zwróć uwagę na kable piano->monitor.
Używałem jakiś czas temu KRK RP5 G3 i kabel niższej klasy zmieniał odbiór naprawdę drastycznie. Niby tylko przewód a potrafi zepsuć zabawę.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów gosciu_co_zaczyna 7 2,221 17.03.2023, 09:29
Ostatni post: gosciu_co_zaczyna
  Roland RD88 vs Studiologic Numa X Piano 73 moog5 4 2,437 23.07.2022, 09:52
Ostatni post: bestspec
  Podróż ze stage piano - jaki pokrowiec/futerał wybrać bartek 1 2,702 19.04.2022, 16:47
Ostatni post: pawelsz
  Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy Feather 4 3,026 05.12.2021, 23:16
Ostatni post: Adi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS