Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nord electro 5 hp vs nord stage 2
29.01.2017, 11:11,
#1
nord electro 5 hp vs nord stage 2
Witam Was ponownie z problemem którym się borykam od dłuższego czasu. Po godzinach przemyśleń zdecydowałem się na zakup jednego z w/w parapetów. Mam do was prośbę o opinie który waszym zdaniem jest lepszy: instrument ma być do gry live- piana, pady, brass itp w zespole na żywo. Przemawia do mnie nord electro 5 hp który posiada set list wbudowany gdzie można szybko zorganizowac sobie brzmienia. Nord Stage 2 używany jest w tej cenie co nowy electro 5 hp. Jakie są wasze opinie?

Odpowiedz
29.01.2017, 11:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2017, 11:37 przez Valtari.)
#2
RE: nord electro 5 hp vs nord stage 2
Witaj, czyli Yamahę odpuściłeś ? Smile Czy ten Nord będzie jedynym klawiszem na stojaku czy masz już coś ?

Chyba zwiększył Ci się budżet skoro sięgasz teraz po Norda, ale jak znam życie za jakiś czas i tak będziesz pytał o coś innego Big Grin

Odpowiedz
29.01.2017, 11:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2017, 11:44 przez rawis.)
#3
RE: nord electro 5 hp vs nord stage 2
tak odpusciłem. przesłuchalem wszystko i brzmienie norda najbardziej mi pasuje. mysle o jednym klawiszu, electro za mna przemawia waga i set lista- bez zbednego noszenia komputera i szybkim dostepem do brzmien. ps. budżet się zwiększył a pytam ponownie bo nie jest to zakup "byle czego i za byle co" tylko przemyślane to od poczatku do konca musi byc

Odpowiedz
29.01.2017, 16:09,
#4
RE: nord electro 5 hp vs nord stage 2
W sprawie Norda nie pomogę, nigdy nie grałem choćby przez chwile. Poczekaj aż Paweł Ci odpisze.

Odpowiedz
30.01.2017, 10:46,
#5
RE: nord electro 5 hp vs nord stage 2
Witaj. Postaram się pomóc.... Według mnie nord stage 2 jest bardziej uniwersalną maszyną do grania live. Ma bardziej rozbudowaną sekcję syntezatorową (co pozwala bardziej ingerować w brzmienia w czasie rzeczywistym również ) oraz więcej możliwości nakładania brzmień i podziału klawiatury. Ma też możliwość oddzielnej wysyłki np: piana i syntezatorów lub organów ze względu na więcej wyjść audio. Może się to przydać czasem w warunkach koncertowych dla lepszej kontroli brzmienia i proporcji przez pana realizatora Smile Na minus jest na pewno mały wyświetlacz, trzeba zatem każdy set/zestaw brzmień przygotować i opisać wcześniej. Da się to zrobić chodź wymaga trochę więcej cierpliwości i komputera (dla szybszej edycji kolejności lub opisania brzmień).

Nord Electro 5hp ma większy wyświetlacz i faktycznie wygodniejszą obsługę set listy. Ma 1gb na piana/el.piana (nord stage2 ma 512mb ale to wystarcza do posiadania kilku bardzo dobrych brzmieńSmile jest krótszy i lżejszy.
Chyba sekcja organowa jest "odświeżona" w stosunku do stage 2
Biblioteko brzmień jest wspólna dla obydwóch instrumentów.

Jeśli szukasz czegoś uniwersalnego w stajni norda to najlepszym wyborem będzie seria Stage.
Sam posiadam 2ex i czasem zastanawiam się nad przesiadką (ze względów tylko gabarytowo/transportowych) ale tylko na wersję z krótszą klawiaturą (76hp) bo seria Electro chodź znakomita to prędzej czy później będzie wymagała dokupienia na "górę" lub "dół" czegoś bardziej ... uniwersalnego brzmieniowo Smile

Odpowiedz
02.02.2017, 10:17,
#6
RE: nord electro 5 hp vs nord stage 2
Nord Stage ma zalety:
-Dwa Sloty czyli łączysz dwa całe panele (polifonia jest jedna) z norda.
-Pitch bender, modulation
-syntezator prosty ale zawsze jest.
-Moim zdaniem najważniejsze: potencjometr filtra
-Moprhing czyli przenikanie brzmień.
Bardziej uniwersalny.
Wypisałem Ci to czego Electro nie ma.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podróż ze stage piano - jaki pokrowiec/futerał wybrać bartek 1 2,747 19.04.2022, 16:47
Ostatni post: pawelsz
Sad Monitory do Stage Piano wujek33 4 2,384 23.02.2022, 23:07
Ostatni post: Silver_90
  Roland HP-601 klawisze problem shallya 54 72,849 02.09.2021, 21:15
Ostatni post: pawelsz
  Artis, Forte, Forte SE, Nord SP 1 EX Apricot63 12 8,876 31.05.2021, 21:18
Ostatni post: Apricot63
  Stage piano, z naciskiem na piano:) matheoosh 22 26,428 08.10.2020, 22:59
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS