Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrument na Każdą okazję... ?
16.11.2015, 16:19,
#1
Instrument na Każdą okazję... ?
Witam Wszystkich.
Poszukuję klawisza, który miałby następujące cechy:
- edycja fabrycznych oraz tworzenie własnych styli wewnątrz instrumentu
- odczytywanie styli robionych na DAWie, np: Logicu
- możliwość ładowania własnych brzmień, sampli
- dobre brzmienie głównie akustycznych styli/instrumentów
- minimum 73 klawisze, (najlepiej ważone, ale to chyba nie realne ... ??..Smile)

Generalnie jeden instrument, który byłby połączeniem stage piana i keybordu/worksation
czy jest coś takiego na rynku, jeśli tak to proszę o opinie.
Budżet na takie cudo to 10tys.zlotych.
Z góry dzięki za pomoc Smile
Pozdrawiam

Odpowiedz
17.11.2015, 09:53,
#2
RE: Instrument na Każdą okazję... ?
Witamy przedstawiciela firmy Casio Smile

Odpowiedz
17.11.2015, 11:13,
#3
RE: Instrument na Każdą okazję... ?
Nie pierwszy na tym forum Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
17.11.2015, 11:39,
#4
RE: Instrument na Każdą okazję... ?
Dzięki za zainteresowanie tematem. Casio to ciekawy zawodnik w tej grupie cenowej ale kilku spraw mi w nim brakuje i nie siedzi. I nie chodzi tu o logo Smile
Czy myslicie ze instrument pokroju MOXF 88 lub Kronos 73 klawiszy ( pierwsze wersje w tym przedziale cenowym) spełniły by moje oczekiwania?To nie sa stricte keyboardy, aranżery ale być moze mają opcje kreowania styli, sampli itp...?

Odpowiedz
17.11.2015, 14:23,
#5
RE: Instrument na Każdą okazję... ?
Jeżeli to miałby być keyboard (w znaczeniu aranżer), posiadać sampler i jeszcze mieć klawiaturę fortepianową to jest to wyzwanie.
Casio nie ma samplera, a funkcje keyboardu ma mocno okrojone. Z kolei MOXF i Kronos to nie keyboard, stylami nie pograsz (mimo naprawdę imponujących patternów arpeggio i Karmy w Korgu).

Kiedyś był taki instrument od Korga Pa588, to był właśnie keyboard z fortepianową klawiaturą. Ale też nie miał samplera.

Nie wiem czy dobrze rozumiem to co nazywasz stylami, bo jeśli nie musi to być dokładnie tak jak to się dzieje w keyboardach to wydaje mi się, że to co oferuje granie z użyciem arpeggios w MOXF (XF) ew. z Karmą w Kronocie to dobry trop.

Zobacz na YT parę filmików z użyciem tych funkcji w tych instrumentach, i jak to by Cię zadowalało to wal do sklepu spróbować organoleptycznie.

Ja widziałem filmiki jak Stephen Kay demonstrował użycie Karmy, i rzeczywiście były sytuacje, że to działało niemal jak style w keyboardach. Sam kiedyś miałem MOXa i osobiście wolę system Yamahowskich arpeggios. Ale to co kto lubi i do czego ma to służyć.

Proponuję też rozważyć zakup klawiatury sterującej fortepianowej a do tego workstation lub aranżer z klawiaturą syntezatorową. Może budżetu wystarczy a będzie to bardziej uniwersalne. No chyba że masz to nosić to odpada raczej.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,243 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,105 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS